Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2010, 10:46   #21
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu kolega sie myli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój tez jest z 2007 roku i mam ten efekt również ale go jakoś mało się nim przejmuje nie jest to jakos dokuczliwe . Byc może ako już siada niedługo się dowiem bo jak chwyci mocniej mróz i już nie będzie odpalał to ... może to byc jednak ako.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Próbowałem wyciągnąć wnioski po postach w tym wątku. No, ale rzeczywiście - skoro tak masz to nie były właściwe.

Ostatnio jechałem z kolegą i powiedziałem mu o tym i on twierdzi, że nie widzi tego przygasania. A ja widze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I jest na 100%

__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 16:29   #22
karol013
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Właśnie wróciłem z ASO i oto informacja jaką otrzymałem:

Przygasanie świateł jest zjawiskiem normalnym w samochodach wyposażonych w zwykłe światła (nie ksenony). Jest to spowodowane działaniem układu elektronicznego, który ma chronić żarówki halogenowe przed przepaleniem. Podobno w pierwszych modelach MK4 bardzo często padały żarówki. Identyczny układ jest zastosowany w S-Max"ach.

Proszę sprawdźcie tą teorię. Wg. mnie jest ona bardzo prawdopodobna!
karol013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 18:13   #23
jarkarol
ford::beginner
 
Avatar jarkarol
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Newcastle
Model: Mondeo MK IV ZETEC
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI
Rocznik: 09.2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Ja mam to samo. Lekkie przygasanie widoczne w korkach jak stoje za innym samochodem, podczas jazdy nic nie zauwazylem wiec sie tym nie przejmuje i w ciemno przyjmuje teorie ze Ten Typ Tak Ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "usterka" malo uciazliwa
jarkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 19:35   #24
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał karol013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wróciłem z ASO i oto informacja jaką otrzymałem:

Przygasanie świateł jest zjawiskiem normalnym w samochodach wyposażonych w zwykłe światła (nie ksenony). Jest to spowodowane działaniem układu elektronicznego, który ma chronić żarówki halogenowe przed przepaleniem. Podobno w pierwszych modelach MK4 bardzo często padały żarówki. Identyczny układ jest zastosowany w S-Max"ach.

Proszę sprawdźcie tą teorię. Wg. mnie jest ona bardzo prawdopodobna!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za informację. W takim razie możemy chyba to przyjąć że TTTM. A swoją drogą życie zweryfikuje tę teorię.
W Octavii oryginalne żarówki wytrzymały mi 7 lat i auto poszło z nimi do nowego właściciela. Zobaczymy ile wytrzymają w Mondasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2010, 23:54   #25
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał vinci72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast to przygasanie wygląda mi właśnie na to 90%. Może to jakiś bug w sofcie i dlatego to tak świruje?
Kolego masz możliwość zweryfikować jakoś tą informację od sprzedawcy? Zauważyłem, że moje światła czasem świecą bardzo słabo po zapadnięciu zmroku, a po ponownym odpaleniu auta zaczynają świecic normalnie. Strasznie mnie to wku... bo często śmigam długie trasy i zmęczony za kierą wolałbym mieć sprawne światła.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 01:09   #26
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał vinci72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za informację. W takim razie możemy chyba to przyjąć że TTTM. A swoją drogą życie zweryfikuje tę teorię.
W Octavii oryginalne żarówki wytrzymały mi 7 lat i auto poszło z nimi do nowego właściciela. Zobaczymy ile wytrzymają w Mondasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to moje są już na śmietniku, a nie minęły nawet dwa lata, więc te zabezpieczenia to bajki ASO.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2010, 10:56   #27
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego masz możliwość zweryfikować jakoś tą informację od sprzedawcy? Zauważyłem, że moje światła czasem świecą bardzo słabo po zapadnięciu zmroku, a po ponownym odpaleniu auta zaczynają świecic normalnie. Strasznie mnie to wku... bo często śmigam długie trasy i zmęczony za kierą wolałbym mieć sprawne światła.
Niestety nie mam możliwości zweryfikowania tego - auto kupowałem 550 km od domu i raczej nie będę tam serwisował.

No i odpowiadając jeszcze na pytanie o mój włącznik świateł to wygląda on tak jak poniżej. W takiej pozycji jak jest na zdjęciu świecą mi światla mijania, ale nie jest włączone podświetlenie deski rozdzielczej.
mondeo_wlacznik.jpg
__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 00:35   #28
GregB
ford::amateur
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: W-wa Tarchomin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Kupując w serwie części słyszałem taką rozmowę między doradcami,
że ostatnio seryjnie zaczęto montować słabsze alternatory co spowodowało niedoładowywanie akumulatorów, dlatego teraz mają wymienić na mocniejszy alternator.
Duży pobór prądu, niskie nierównomierne obroty, może powodować niejednolite świecenie świateł.
GregB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 08:00   #29
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Jak dla mnie to raczej problem z regulatorem napięcia. Ostatnio obserwowałem jak światła migają przy zabawoe z ogrzewaniem przedniej szyby. Rozumiem, że lekko przyciemniają się przy włączaniu ogrzewania, ale dlaczego jeszcze bardziej przygasły po wyłączeniu ogrzewania. Czasem po wyłączeniu ogrzewania odu szyb obroty silnika spadają tak nisko, że słychać jak sie przydusi.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 16:49   #30
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

witam
chcialem odswiezyc temat, czy ktos z kolegow dowiedzial sie czegos wiecej na temat tego przygasania swiatel? ja dzisiaj bylem w serwisie , pytalem, ponoc sprawdzili i wszystko jest ok, stwierdzili ze moze rozwiazaniem bedzie wgranie nowego softu ale po chwili gosc popatrzyl ze u mnie jest nanowszy post wiec nie wiedza co to...
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.