Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2020, 19:30   #31
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Wymień świece i będziesz miał z głowy. Błąd to obwód zwarty do masy, więc albo sama świeca dogorywa albo coś z wiązka jest nie tak

rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2020, 21:41   #32
Plomozaur
ford::amateur
 
Avatar Plomozaur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-08-2020
Skąd: Kraków
Model: MKIV 2011 PS
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

A czy da się wymienić sama świece? Czy od razu trzeba z parownikiem. Dzwoniłem po 4 warsztatach, w 2 mi powiedzieli, że z parownikiem, 1200zł + robocizna...
Plomozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 18:42   #33
Toszski
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Poznań
Model: S maz
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Cytat:
Napisał Plomozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy da się wymienić sama świece? Czy od razu trzeba z parownikiem. Dzwoniłem po 4 warsztatach, w 2 mi powiedzieli, że z parownikiem, 1200zł + robocizna...
Cześć, ja po obczajeniu tematu na forum, wymusiłaem na mechaniku wymiane samej świecy, niestety trafiłem na papudraka który nie ogarnia zbyt tematu DPF , jutro odbieram auto, zobaczymy czy sama świeca rozwiąże problem, mam nadzieje ze nie bede musiał całego parownika zaraz wymieniac...
Toszski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2021, 21:16   #34
Piotr Rat
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2021
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Usterka silnika

Witam, jestem nowy na forum więc jeśli pisze nie w tym miejscu to z góry przepraszam.

Samochód mam od jakiś 3 tygodni. Jest to mondeo 2.0 TDCI 140 km 2011r.

Mam pewien problem, mianowicie pojawia mi się usterka silnika. Byłem na komputerze i pokazało 5 świece przy katalizatorze(wymieniona) i błąd wypalania DPF(filtr wyczyszczony w profesjonalnym zakładzie). Zauważyłem również że pojawia mi się ta usterka gdy spada temperatura silnika na wskaźniku(wymieniłem termostat lecz mechanik wymienił na jakiś skandynawski, silnik trzyma jakieś 65-70°C. W czwartek wymieni na 83) niestety, po tych wymianach usterka się pojawia nadal. Zauważyłem, że gdy odpalę samochód to chodzi on bardzo nie równo, a w momencie gdy pojawi się komunikat usterka silnika to zaczyna on chodzić rowniutko i nie wiem co mam o tym myśleć.

Być może miał ktoś podobną sytuację więc z góry bardzo dziękuję i jeszcze raz przepraszam jeśli pisze w nie odpowiednim miejscu.
Piotr Rat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 09:05   #35
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 131
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

W dopalaczu wystarczy wymieć świecę żarową koszt ok 250 zł oryginał ford.
Tylko należy wyczyścić otwór w zaworze którędy przedostaje się paliwo do wydechu potrafi być zabity nagarem.
Mi się udało wyczyścić linką rowerową. Na YouTube jest film jak mechanik przewierca zawór i czyści wiertłem następnie zaspawywuje wywiercony otwór.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 22:34   #36
Piotr Rat
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2021
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Chodzi o tą tzw. 5 świece? Bo mechanik mi ją wymienił ale niestety nie wiem czy zrobił to dobrze. Jutro odbieram od niego samochód więc będę wiedział czy usterka wyskakiwała teraz od termostatu który zły założył czy nadal od świecy.
Piotr Rat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 14:57   #37
Piotr Rat
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2021
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Świeca wymieniona, termostat wymieniony. Temperaturę samochód trzyma fajnie, nagrzewa się szybko ale pozostał problem z usterka silnika. Gdy odpalę silnik samochod pracuje fajnie, równo. Lecz po jakimś krótkim czasie zaczyna nie równo pracować i wyskakuje usterka silnika i w tym momencie silnik znowu zaczyna pracować rowniutko. Moc ma cały czas taka sama. Gdzie szukać problemu?
Piotr Rat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 21:00   #38
Piotr Rat
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2021
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Zauważyłem jeszcze jedna zależność. Zanim pojawi się komunikat usterka silnika to chwilowe spalanie jest mniej więcej 2,5 l większe niż normalnie czyli po zapaleniu się komunikatu. Może komuś to pomoże.
Piotr Rat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 00:57   #39
QUIET
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK4 FL, Ford Kuga MK1, Ford Focus MK1
Silnik: 2.0TDCI 163KM, 2.0TDCI 136KM; 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2011, 2009, 2003
Postów: 251
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Pewnie wypalanie DPF nie może zostać ukończone. Przyczyn może być wiele. Od diagnostyki zacznij i podaj błędy jakie pokazuje. Może być uszkodzony czujnik różnicy ciśnień lub wężyki od niego. Dlaczego świeca była wymieniana? Czy wtrysk został wyczyszczony? Tam zbiera się dużo nagaru i może nie jest drożny. Generalnie jego wyczyszczenie jest trudne. Lepiej wymienić cały dopalacz a nie tylko świece. Tak czy siak bez diagnostyki kompem można wróżyć..
QUIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 10:16   #40
Piotr Rat
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2021
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Byłem na komputerze przed czyszczeniem filtra i wymiana świecy i wyskoczyły takie błędy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220106_101224.jpg (99.4 KB, 41 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Piotr Rat ; 06-01-2022 o 10:43
Piotr Rat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
silnik przerywa , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.