Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2020, 14:28   #1
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Cześć.
Miałem regenerować swoje odbłyśniki (wyczytałem, że poliftach jest biksenon, żarnik mam na pewno D1S), ale poczytałem i stwierdziłem że szarpnę się na tytułowe całe projektory Hella Gen3 R stąd:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzwoniłem do sklepu i tam zadano mi pytanie jakie mam światła obecnie, skrętne czy nie. Wiem, że doświetla mi się zakręt dodatkowa żarówką kiedy skręcam, ale za chiny nie wiem czy one są skrętne...?Czy jest ktoś mi w stanie podpowiedzieć jak to zweryfikować? Auto to Mondeo MK4 Titanium S (przynajmniej tak stało w ogłoszeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-gdzie to napisane-nie wiem, wyposażenie zgodne z wersją), 2,2 ON 200KM, automat, Vin auta WF0EXXGBBEBL18665.
Rozumiem, że potrzebuję takie adaptery:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] żeby wszystko ładnie pasowało P&P do reszty bebechów. Tylko pytanie czy mam skrętne czy nie, bo jeśli skrętne to nie ten zestaw...Ktoś już montował akurat te właśnie? Myślę, że sobie poradzę, ostatnio rozmontowałem i zmontowałem reflektor w celu weryfikacji odbłyśnika, poza tym, że przestała świecić żarówka doświetlająca reszta działa, świeci i poziomuje się...

fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 14:37   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,699
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Skrętne reflektory to nie to samo co doświetlanie zakrętów.

Skrętne soczewki były tylko z halogenowymi żarówkami, więc jeśli nie masz pokrętła ustawiana wysokości świecenia to masz bixenon

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 14:59   #3
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrętne reflektory to nie to samo co doświetlanie zakrętów.

Skrętne soczewki były tylko z halogenowymi żarówkami, więc jeśli nie masz pokrętła ustawiana wysokości świecenia to masz bixenon

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze dopytam, bo ten projektor ma oprawkę w którą można wsadzić żarniki D1S D3S D2S D4S, jak wiadomo np D2S są tańsze. Rozumiem, że musiałbym dokupować jeszcze jakieś zapłonniki i przetwornice...?Czy same zapłonniki wystarczy, bo może to się okazać w perspektywie 5 lat tańsza opcja...?
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 17:48   #4
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Witam, mondeo mk4 w xenonie ma doświetlanie dodatkową żarówką.
Skrętne soczewki + żarówka doświetlająca występuje w zwykłych lampach soczewkowych. Inżynierowie forda tak to sobie wymyślili.
To samo jest w s-maxie i w galaxy.

Bump: Do tych soczewek które chcesz zamontować wkładasz swoje żarniki d1s i nic więcej nie robisz.
Swoją drogą te soczewki są bardzo podobne do soczewek z audi a6 c7, jakiś czas temu takie montowałem s swoim focusie mk1 oczywiscie po drobnych modyfikacjach
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 18:34   #5
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Cytat:
Napisał Harry Houdini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą te soczewki są bardzo podobne do soczewek z audi a6 c7, jakiś czas temu takie montowałem s swoim focusie mk1 oczywiscie po drobnych modyfikacjach
z jakim skutkiem? Całość wyniesie mnie kolo 410 zł, mam nadzieję, że nastanie jasność...Bo wymieniłem żąrniki na M-Techy D1S 5000 i powiem, że różnicy nie było między starymi Osramami, które na początku rozświetlały sie na niebiesko, a później jeden padł...Ale jak pisałem gdzieś wcześniej odbłyśnik był dość mocno wypalony/pomarszczony...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 20:27   #6
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Zacząłem od polerki ponieważ klosze były już takie matowe ze nawet już nie było widać odcięcia światła mijania. Było lepiej (głównie wizualnie) i to jeszcze nie było to wiec wyjąłem soczewki no i się okazało że nadają się tylko do wyrzucenia. Jak wymieniłem soczewki + ta polerka to nastała jasność. Wymieniłem też pozycje na ledowe i długie (h7) na inne philipsa o zimnej barwie żeby się za bardzo nieodróżniały barwą od xenonu. Wszystko jest git, nie zastanawiaj się tylko działaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 20:41   #7
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Cytat:
Napisał Harry Houdini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem też pozycje na ledowe
korci mnie, ale boję się, że komp wywali jakieś błędy...Skąd brałeś i jaka firma?
Cytat:
Napisał Harry Houdini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
długie (h7) na inne philipsa
no właśnie o nich też myślałem bo wkurza mnie trochę żółte z białym...Jakieś Night Breakery-to Osram, pomyliłem, ale może...?

Ostatnio edytowane przez fido920 ; 23-09-2020 o 20:48
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 21:31   #8
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Już nie pamiętam jakie to żarówki bo robiłem to jakieś 2lata temu ale napewno byly tanie bo też miałem wątpliwości czy to będzie hasać ale caly czas wszystko działa. Możesz założyć zwykłe pozycje te takie niebieskie do tego h7 philipsa, osrama czy jakąś inną

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200923-211136_Samsung Internet.jpg (92.0 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200923-211859_Allegro.jpg (93.1 KB, 45 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Harry Houdini ; 23-09-2020 o 21:34
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 21:35   #9
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Cytat:
Napisał Harry Houdini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już nie pamiętam jakie to żarówki bo robiłem to jakieś 2lata temu ale napewno byly tanie bo też miałem wątpliwości czy to będzie hasać ale caly czas wszystko działa. Możesz założyć zwykłe pozycje te takie niebieskie do tego h7 philipsa, osrama czy jakąś inną
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2020, 11:18   #10
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Stare odbłyśniki ksenon->wymiana na Hella Gen3 R

Cytat:
Napisał Harry Houdini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tego h7 philipsa
ale wyczytałem, że do długich w MK4 polift jest H1, a nie H7...? Oczywiście jak wyjmę lampę będę widział na 100%...
Pytanie 1:
Czy trzeba ustawiać cały projektor w reflektorze?
Pytanie 2:
Czy trzeba później ustawiać światła na stacji diagnostycznej?
Pytanie 3:
Czy trzeba coś adaptować w Forscanie (wyczytałem, że samopoziomowanie)?
Ewentualnie czy ajaks inna kolejność, np najpierw adaptacja a później ustawianie na stacji...?

Bump: Jeśłi H1 to kupię chyba te:
https://www.petrostar.pl/akcesoria/zarowki-i-lampy-samochodowe/tungsram/tungsram-h1-55w-sportlight-extreme-5000k-zestaw,p173485216
Mają białe światło i chyba większą żywotność niż +120% czy + 130%...A tungsram ponoć bardzo dobre, a cenowo mniej niż Osramy czy Philipsy...
W5W dam takie:
https://www.petrostar.pl/akcesoria/zarowki-i-lampy-samochodowe/philips/philips-standard-zarowka-w5w-12v-5w,p1343586439
Wiem, że nie będą super białe, ale tanio i chyba nie gorzej niż mam teraz...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.