Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2018, 12:06   #31
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Ja mam manualna skrzynie.
Dziwna sprawa. Codziennie jadac do pracy staram się kilkukrotnie przyspieszac w taki sposób żeby wywolac to stukanie i od ponad tygodnia nie mogę.
Ale za to czuje ewidentnie ze z niskich obrotow jak przyspieszam to sa lekkie szarpniecia. Nie jest idealnie przynnie.
Może jak będę znowu w Polsce to będę się musial umowic na sprawdzenie...

Wczoraj jak jechałem do pracy to uslyszalem przez chwile to cykanie. Ale zanim wzialem telefon żeby nagrac ten dźwięk to już drugi raz to nie wystapilo. Dziwne...


Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 26-04-2018 o 16:35
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 12:16   #32
refugitator
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2018
Model: Mondeo mkV
Silnik: 2.0 tdci, chip 200 KM, 486 Nm
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Kolego tomekxo,
czy udało Ci się wyjaśnić przyczynę opisywanego wcześniej cykania? Pytam, bo w moim S-Maxie 1.6 eb mam od pewnego czasu podobny problem, występujący dokładnie w takich warunkach, jakie podałeś. To cykanie, mechanik, któremu je zaprezentowałem, określił jako przełączanie się jakiegoś elektrozaworu. U mnie dochodzi gdzieś z tyłu, takie przynajmniej mam wrażenie, i wiąże się z delikatną utratą mocy, gdy występuje.
refugitator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 08:13   #33
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Sorki za dluga nieobecność. Niestety problem cykania, stukania nadal jest.

Tak wiec jeszcze raz opisze problem. Zaowazylem od jakiegoś czasu ze auto nie przyspiesza jak powinno. Troche jak by nim szarpie. Cos jak by swiece, cewki nie domagaly. Takie mikro szarpniecia przy dodawaniu gazu. Zwlaszcza na zimnym silniku. Ale miałem wymieniane swiece w czerwcu i cewki sa ponoc ok.
Ale bardziej niepokoi mnie cos innego. Raz na jakiś czas podczas przyspieszania slysze dziwne... no wlasnie jak to nazwac… stuki? Pojawiaja się one dokładnie w momencie depniecia w gaz i gdy zaczynamy przyspieszac. Trwaja może z sekunde czy dwie.
Bardzo dziwne jest to ze zdarzają się one dość zadko. Ostatnio jezdzilem z miesiąc i o nich prawie zapomniałem, a wczoraj robilem dluga trase (1200km) i pod koniec udało mi się je uslyszec kilka razy.

Jest on identyczny jak na tym filmiku (Uwaga, ogladajac na telefonie slychac stuki, na komputerze NIE, nie wiem dlaczego):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 13:48   #34
refugitator
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2018
Model: Mondeo mkV
Silnik: 2.0 tdci, chip 200 KM, 486 Nm
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Posłuchałem tego nagrania i u mnie jest bardzo podobnie, tylko to stukanie trwa krócej, 3-4 kliknięcia. Występuje w momencie mocnego dodania gazu na 5 i 6 biegu, ale czasem również na 4.
refugitator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 08:36   #35
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

No to jeśli jesteś już ktoras z kolei osoba która ma podobne objawy tego cykania / stukania to może ktoś umie wyjasnic co może powodować te stuki?

Jest to o tyle trudne do zdiagnozowania, ponieważ wystepuje to u mnie niezwykle zadko. Co z tego ze pojade do mechanika, zaciagne go do auta i z nim pojezdze, jeśli to nie wystapi? Jedynie co sam mogę powiedzieć to ze stukanie dochodzi spod maski.
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 08:31   #36
tomekxo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost 240KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Dwa dni temu wymieniłem sobie olej, bo zblizal się już czas na to. Wymienilem filtr powietrza, no i wlalem ten srodek do czyszczenia wtryskiwaczy, zaworow i trochę pojezdzilem. Czy jest lepiej? Ciezko powiedzieć, może minimalnie mniej poszarpuje. Ale to może być zludzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomekxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 19:43   #37
jarnotp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2014
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Problem z brakiem mocy jaki miales na poczatku to padajaca lub padnieta turbina. Mialem to samo. Brak check engina na desce a auto jechalo jakby mialo 130KM. U mnie stanal wiernik (zapiekl sie w obudowie). Nic nie peklo.
Nowa kosztuje 2900-3000zl. Nie ma co kupowac regenerowanych bo koszt takiej to 2500zl.
Powiem tyle. Te rurbiny w ecoboostach nie naleza do najtrwalszych. W moim juz druga wymiana po 90tys poprzednia o teraz druga tez po takim samym przebiegu. Trzeba sie z nimi delikatnie obchodzic. Nie przegrzewać i nie butowac na zimnym silniku.
Temat poszarpywania tez mam ale tylko na zimym silniku i doslownie przez pierwszy 1-2km. Potem przechodzi.
Stukow zadnych nie mam ale kiedys robilem mocowanie wydechu (okolice skrzynii biegow) bo przy wysprzeglaniu uderzal wydech. Nie wiem czy to samo jest u Ciebie.
Poki co z mocą nie mam wiekszego problemu.
jarnotp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 21:51   #38
thor_ct
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0ecoboost 240KM - brak mocy

Witam,
Przy okazji tematu, czy orientuje się ktoś jak wyglada gwarancja przy wymianie tutbo?
Naprawa w ASO. Nie minely 2 lata, a tu pojawił się brak mocy...
thor_ct jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.