Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2019, 11:44   #1
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Czesc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam Foke mk2 przedlift w kombi. Powiedzcie mi prosze, ile wynosi pojemnosc zbiornika paliwa. 50 czy 55 l ? Dzis tankowalem gdy palila mi sie juz rezerwa, komputer pokazywal, ze moge przejechac jeszcze 74 km natomiast na stacji zatankowalem tylko 42,6 l. Wszedzie czytalem, ze zbiornik ma 55 l wiec dziwne dla mnie by bylo, ze zostalo mi prawie 13 l w baku a juz mam rezerwe...


Ostatnio edytowane przez Fifaczek ; 13-10-2019 o 19:23
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 13:35   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI

nie patrz na komputer
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 16:21   #3
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie patrz na komputer
To czym sie sugerowac ? Jezeli wskazowka paliwa tez juz jest na czerwonym polu i pali sie rezerwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 19:16   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI

50 litrów. Poza tym rezerwa nie zapala się przy konkretnej ilości litrów w baku, tylko przy zasięgu 80km.

Jeżeli jeździsz tak, że auto pali 6 litrów na 100km, bo latasz w trasie i tak dalej, to rezerwa zapali się przy tych niecałych 5 litrach w baku, bo zrobisz na tym 80km. Jak jeździsz po mieście w korkach i pali Ci 10 litrów na 100km to zapali się przy 8 litrach w baku.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 14:23   #5
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI

Dzieki wielkie za odpowiedz :-)

Nie chce zakladac nowego watku wiec dopisze moje pytanie tutaj. Mam reflektory ksenonowe a w ostatnim czasie borykam sie z problemem ubywania plynu do spryskiwaczy. W jednym watku na forum ktos pisal, ze przy ksenonach samochod lubi sam pryskac na swiatla plynem. Czy to prawda ? Czy jednak mam zaczac szukac wycieku ? Zalalem pod korek, weszly cale 4 l a po 3 dniach mam komunikat o niskim poziomie plynu do spryskiwaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Fifaczek ; 13-10-2019 o 19:26
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 00:12   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Bzdura, spryskuje reflektory co trzecie użycie spryskiwaczy przy włączonych światłach mijania. Przy niskim poziomie płynu przestaje spryskiwać reflektory, jak będziesz mieć mało płynu i komunikat, to spryskiwacze reflektorów się wysuwają, ale nie spryskują.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 05:07   #7
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli muszę poszukać wycieku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 05:52   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy niskim poziomie płynu przestaje spryskiwać reflektory, jak będziesz mieć mało płynu i komunikat, to spryskiwacze reflektorów się wysuwają, ale nie spryskują.
A wynika to z tego, że pompka spryskiwaczy jest wyżej niż pompka do szyby. Na tym zdjęciu to widać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lewy dolny róg - pompka szyby, pośrodku przy zagięciu 90 stopni - czujnik poziomu, z tyłu (widać kable wchodzące od góry) - pompka do reflektorów.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 08:18   #9
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Okay Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Można jakoś od góry ściągnąć tą osłonę przy wlewie płynu do spryskiwaczy ? Czy bez rozbierania nadkola się nie obędzie ?
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 08:29   #10
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Od góry nie ma dojścia, ściągaj koło, zdejmuj wewnętrzne plastikowe nadkole (klucz gwiazdkowy jeśli dobrze kojarzę) i będziesz miał zbiornik na wierzchu. Lej wodę i patrz gdzie krople lecą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.