Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2014, 20:53   #31
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Ja kupiłem ciut większej średnicy, cieńszy drut, ale więcej zwojów niż na fotce Pogodnego - chyba od malucha czyli F126p, chyba związana z drążkiem zmiany biegów..

chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 15:30   #32
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Albo jakiegoś linka jaką kupićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 16:34   #33
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Zaraz idę do garażu to podam parametry tej sprężyny.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 18:48   #34
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To daj jakies wymiary tej sprezyny,srednica ,grubosc,dlugosc ewntualnie ilosc zwojow... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grubość sprężyny to 3mm, średnica 19mm. Przerwa między zwojami to 4mm. Także dość konkretna sprężyna. Odnośnie długości to miała około 30cm z czego musiałem odciąć tyle ile było trzeba aby w miarę prosty sposób nałożyć ją w linkę.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 18:43   #35
marek199
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-11-2005
Skąd: Olsztyn
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

A czy nielepiej poświęcić sobotę ok 100 zł i samemu zregenerować zaciski i nie obawiać się, że kiedyś niespodzieanie może sprężyna nie da rady odbić( u mnie tak było)
Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI GHIA X100

Ostatnio edytowane przez marek199 ; 11-12-2014 o 18:54
marek199 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 12:04   #36
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Cytat:
Napisał Pogodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grubość sprężyny to 3mm, średnica 19mm. Przerwa między zwojami to 4mm. Także dość konkretna sprężyna. Odnośnie długości to miała około 30cm z czego musiałem odciąć tyle ile było trzeba aby w miarę prosty sposób nałożyć ją w linkę.
Witam a powiedz jaką ma długość po odcięciu juz na zacisku bo znalazłem sprężyny z taka średicą tylko są długie 6cm czy nie bedą za krótkie?
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 12:36   #37
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Jeśli chodzi o długość to będzie właśnie w granicach 6-7cm - nie pamiętam jaką miałem. Zawsze można się wczołgać i zmierzyć - jest ładny dostęp.
W czasie zakładania (by było łatwiej) ścisnąłem ją i w 3 miejscach przewiązałem cienkim drucikiem, po założeniu linki na dźwignię rozciąłem druciki. W sumie z 10minut.
Pod uszczelkę (niestety nie mogłem odkręcić ramienia, a nie chciałem zdejmować całości) wstrzyknąłem (strzykawka z igłą) smar silikonowo-teflonowy po wcześniejszym przelaniu mocno wd40. Na początku musiałem mocno się zapierać kluczem/śrubokrętem by ruszyć ramię w pełnym zakresie, potem lekko palcami.
Na razie rok spokoju.
Jak padnie to zdejmę całość i pomocuję się ze śrubą ramienia bo nowe uszczelki mam kupione.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 15:21   #38
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie

Jakby ktoś kupil taka co pasuje np na allegro to linka wrzuccie :-)

SE
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 14:32   #39
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Witam dzisiaj zamontowałem dwie sprężyny i ręczny odbija do samego końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jednak znalezienie odpowiednich sprężyn nie było łatwe prawie wszystkie sklepy w Wałbrzychu odwiedziłem (motoryzacyjne i "metalowe") i nic nie było. Dopiero na szrocie znajomy znalazł sprężyny z zaworu od butli lpg i pasują idealnie.
Wymiary to długość 60mm , średnica zew 19mm średnica drutu 2mm odległość między zwojami 4mm.
Przed założeniem sprężyn rozruszałem dźwignię za pomocą wd-40. Najlepiej w czasie montażu ścisnąć sprężyny ( ja zrobiłem to za pomocą opasek zaciskowych). Dodatkowo od strony dźwigni dołożyłem podkladkę szeroką aby sprężyna idelnie dolegała o dźwignii.
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2014, 21:10   #40
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Cytat:
Napisał jussi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dzisiaj zamontowałem dwie sprężyny i ręczny odbija do samego końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jednak znalezienie odpowiednich sprężyn nie było łatwe prawie wszystkie sklepy w Wałbrzychu odwiedziłem (motoryzacyjne i "metalowe") i nic nie było. Dopiero na szrocie znajomy znalazł sprężyny z zaworu od butli lpg i pasują idealnie.
Wymiary to długość 60mm , średnica zew 19mm średnica drutu 2mm odległość między zwojami 4mm.
Przed założeniem sprężyn rozruszałem dźwignię za pomocą wd-40. Najlepiej w czasie montażu ścisnąć sprężyny ( ja zrobiłem to za pomocą opasek zaciskowych). Dodatkowo od strony dźwigni dołożyłem podkladkę szeroką aby sprężyna idelnie dolegała o dźwignii.
Kolego tez jestem z Wałbrzycha,poszlo priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz cos blizej na temat tych sprezyn tzn ze srodka zaworu ?
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulec ręczny , naprawa ręcznego hamulca , podciągnięcie ręcznego , regulacja ręcznego



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.