Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2016, 06:26   #3171
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bo pasek b5 to był prawdziwy pancerwagen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeździłem takim co miał ponad 400kkm i poza łuszczącymi się elementami nie było żadnych problemów z wnętrzem. B6 i B7 to już inna para kaloszy...

__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 06:33   #3172
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam sie jak dlugo jeszcze beda powtarzane te "glodne kawalki".

A przy okazji oryginalnosci i piekna Mondeo MK5. To auto ma najbrzydsze tylne swiatla na tle konkurencji. Szczegolnie wersja kombi. Smiejecie sie z dziadkowozow ale tak B8 jak i Superb poszly w tym temacie do przodu. Ford zrobil krok wstecz.
Ja myślę, że warto aby ludzie rozumieli co stoi za liczbami - nie wiem dlaczego Tobie ciągle to przeszkadza, możesz masz w Tym jakiś cel. Jeśli nie rozumie się pewnych kwestii to wystarczy się do tego przyznać. Po to jest forum aby ludzie wymieniali się informacjami i wiedzą, wnosi to dyskusji więcej niż subiektywne stwierdzenia co się komu podoba a co nie. A tak, a propo - udało Ci się juz wyjaśnić dlaczego z wersji 1.5 EB ubywa płynu chłodzącego czy nadal twierdzisz, że spora grupa osób, która to zaobsserwowała, po prostu ma wyciek?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 08:55   #3173
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jaka to wersja ale 12 letni passat kumpla ma ponad 200 tys a w środku ani zgrzytu.
W moim z 2008 roku co ma 140 tys podczas jazdy trzeszczy podłokietnik na okrągło.
Wyciszenie też w mondku jest ciut gorsze bo słychać szum opon - zwłaszcza tylnych - w pasku tego nie ma.





]
Przejedź się B8 i potem możesz się wypowiadać na temat akustyki. Ja jechałem i mam porównanie w mk5 jest ciszej i zawias o wiele ciszej pracuje.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 09:44   #3174
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejedź się B8 i potem możesz się wypowiadać na temat akustyki. Ja jechałem i mam porównanie w mk5 jest ciszej i zawias o wiele ciszej pracuje.
Same wartośc w dB nie mówi do końca co jest cichsze co głośniejsze. Istotne są częstotliwości - uchu ludzkie ma różną czułość dla różnych częstotliwości. Co więcej są różnice między ludźmi. Dlatego nie ma lepszej oceny niż przejechać się jednym i drugim autem. Ja jeździłem Superb i Mondeo wraz z żoną. Obydwoje stwierdziliśmy że Mondeo jest cichszy i bardziej komfortowy. Diesla w Mk5 na autostradzie nie było słychać - w Superb wyraźnie. Zresztą fajnie to słychać na jednym z filmików na YT porównującym przyspieszenia między Mk5 i S3. Słychac tylko slinik S3. Jechaliśmy też Mazdą 6 (2.0) - tutaj było bardzo głośno
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:20   #3175
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja myślę, że warto aby ludzie rozumieli co stoi za liczbami - nie wiem dlaczego Tobie ciągle to przeszkadza,
A ty postanowiles myslec za tych ludzi? Tyle ze zapomniales dodac ze diesel gate dotyczy tylko wybranych modeli silnika. No i chyba nie jestes na tyle naiwny aby sadzic, ze pozostale koncerny sa niepokalane...

Co mi przeszkadza? Bezmyslne (a moze celowe) uzywanie niepelnych informacji, ktorych celem jest wypaczenie rzeczywistosci.


Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak, a propo - udało Ci się juz wyjaśnić dlaczego z wersji 1.5 EB ubywa płynu chłodzącego czy nadal twierdzisz, że spora grupa osób, która to zaobsserwowała, po prostu ma wyciek?
A tobie sie udalo znalezc jakies fizycznie lub chemicznie uzasadnione zjawisko (oprocz czarnej dziury), gdzie matera po prostu znika? Bo chyba nie powiewsz ze sie miesza z olejem silnikowym czy paliwem?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:46   #3176
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ty postanowiles myslec za tych ludzi? Tyle ze zapomniales dodac ze diesel gate dotyczy tylko wybranych modeli silnika. No i chyba nie jestes na tyle naiwny aby sadzic, ze pozostale koncerny sa niepokalane...

Co mi przeszkadza? Bezmyslne (a moze celowe) uzywanie niepelnych informacji, ktorych celem jest wypaczenie rzeczywistosci.
Zacznijmy więc lekcje krok po kroku - masz to ode mnie w gratisie. Z tym że nie będzie to wykład, tylko będę próbował naprowadzać się na odpowiedzi krok po kroku. Od Twojej inteligencji zależy jak szybko dojdziesz do odpowiedzi. Wiesz dlaczego VAG 150 KM nie ma SCR (mocznika), a wersja 190 KM ma?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:14   #3177
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Inteligencja mi podpowiada aby nie dac sie wciagnac w dziecinne gierki z Toba. Co chcialem wyrazic juz sie stalo. Dalej to bedzie zataczanie kregow coraz wiekszych a zarowno coraz mniej zwiazanych z tematem
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 14:01   #3178
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

coście się paska przyczepili. Dobre auto i tyle. Wnętrze mi się bardziej podoba w pasku, z zewnątrz MK5 bije wszystkich. Ja się napaliłem na hybryde więc nawet nie miałem jak się porównać z paskiem ale w owym czasie VW podobnie skonfigurowany wychodził 25 tyś drożej. Tzn mówię o silnikach 1.5EB vs 1.4 TSI bo jak wiadomo VW hybrydy nie mam w passacie. Każde z tych aut ma plusy i minusy. W mondku np mega mnie irytuje to że nie może wyglądać bardziej ekskluzywnie w topowej wersji.

Z tym dieselgate to Panowie odpuśćcie spory, szkoda energii. Moim zdaniem poprostu VW dał się złapać lub komuś zależało aby VW pognębić. Afera chyba wyszła z USA a tam pewnie nie chcą tak łatwo oddać pola kolejnemu koncernowi z UE. Wiadomo, że VW od dawna sprzedaje w USA ale nigdy nie miał znaczącej pozycji. Być może poczynał tam sobie coraz lepiej to mu "ukręcili łeb". Bo co to niby za szwindel? Wszystkie diesle w UE mają takie same dane katalogowe co do spalania a w rzeczywistości to chyba nikomu nie udaje się spalać po mieście 4,5L/100 ON w dwulitrowym dieslu klasy paska.

Ostatnio edytowane przez qlszef ; 25-09-2016 o 14:03
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 16:27   #3179
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie diesle w UE mają takie same dane katalogowe co do spalania a w rzeczywistości to chyba nikomu nie udaje się spalać po mieście 4,5L/100 ON w dwulitrowym dieslu klasy paska.
Oczywiście, spalanie zaniżają wszyscy - tak jest po prostu skonstruowana norma. Ale tutaj chodziło o coś innego. VW stosował oprogramowanie, które włączało systemy oczyszczania spalin jedynie podczas testów homologacyjnych. Podczas normalnego użytkowania oprogramowanie wyłączało systemy, w efekcie czego samochód zatruwał wszystko dookoła znacznie bardziej niż auto z normalnym oprogramowaniem, ale mógł się pochwalić lepszymi osiągami i niższym spalaniem. Oczywiście wiekszości użytkowników to nie przeszkadza, w tunning jest to sprawa normalna, ale nie w takim wymiarze - tej ilości aut. W Stanach ludzie mają jednak inna mentalność w sprawach dt. ochrony zdrowia i środowiska - W Europie ludziom to tak nie przeszkadza. Tylko nie powinni w takim razie narzekać że w Stanach właściciele VW dostali rekompensaty a w Europie, koncern pokazał im pewien palec.

Bump: muszę się poprawić. Właśnie VW zobowiązał się do naprawy aut w Europie do końca 2017 r. Zobaczymy jakie wtedy będą miały osiągi i ile będą paliły i co to oznacza dla użytkowników

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 26-09-2016 o 10:01
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2016, 22:33   #3180
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Tyle że w USA ludzie dostali rekompensatę finansową a w Europie nic. Co więcej vw stwierdził że w Europie nic nie da bo jest inny poziom ochrony klienta.

With mobilephone sent.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.