Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2020, 11:28   #1521
KugAR
ford::average
 
Avatar KugAR
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 ON
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

A jak zamontuje sobie moduł Bluetooth z USB i z językiem polskim, to będzie działać prawidłowo?
No. coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

KugAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 12:57   #1522
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał KugAR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak zamontuje sobie moduł Bluetooth z USB i z językiem polskim, to będzie działać prawidłowo?
No. coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak ale tylko na Orginalnym radiu Forda. Sprawdź czy masz mikrofon bo pisałeś że nie miałeś bluetooth w samochodzie
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 14:28   #1523
KugAR
ford::average
 
Avatar KugAR
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 ON
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Mam mikrofon. Jak podla że tel przez AUX to mogę gadać, ale tylko przez komunikatory typu Messenger Viber itp. zwykła rozmowa tel to mnie nie słychać.
Cały czas się zastanawiam, czy montować nowe radio i zmieniać wszystko czy tylko Bluetooth dołożyć z USB. Jestem przed demontażem schowka żeby sprawdzić czy moduł jest czy go jednak nie ma. Jest z tym schowkiem dużo roboty i trochę mnie to martwi, że coś ułamie, zniszczę przy robocie
KugAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 15:44   #1524
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał KugAR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam mikrofon. Jak podla że tel przez AUX to mogę gadać, ale tylko przez komunikatory typu Messenger Viber itp. zwykła rozmowa tel to mnie nie słychać.
Cały czas się zastanawiam, czy montować nowe radio i zmieniać wszystko czy tylko Bluetooth dołożyć z USB. Jestem przed demontażem schowka żeby sprawdzić czy moduł jest czy go jednak nie ma. Jest z tym schowkiem dużo roboty i trochę mnie to martwi, że coś ułamie, zniszczę przy robocie
Napewno trzeba zdemontować środkowy tunel . Dopiero wtedy wyciągniesz schowek, zabierz się do tego jak będzie ciepło
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 15:50   #1525
KugAR
ford::average
 
Avatar KugAR
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 ON
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zabierz się do tego jak będzie ciepło
Dobra rada, plastiki będą bardziej elastyczne.
KugAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 16:37   #1526
karuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Stacja Multimedialna- Jaka ?

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przeciwieństwie do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] odradzam ten zakup. Osobiście to już nie mam siły ich naprawiać ciągle problemy z oprogramowaniem i płytą główną. Z tego radia co dobre to tylko canbus nic więcej. Wiem że wybór leży po twojej stronie i zależne ok kasy. Ja polecam coś na px5 i 4Gb ram przy mapach google doceniasz to.
Faktem jest że nie wszystkie firmy posiadają możliwość by działał Converse ale to już jest rozwiązane . Rozwiązanie jest tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Widzę, że jesteś tu ekspertem i może zapytam wprost - jakie radio kupić.

Myślę, żeby kupić coś z Ali i pierwotnie chciałem kupić Bosion na PX6, ale w wątku z CanBusem często przewija się Isudar i sam takie radia polecałeś.
Co wybrać? Chciałem wziąć coś z PX6, a tu piszesz o PX5 - czy jest ku temu powód?

Pierwotnie myślałem o tym Bosion z DSP (oficjalny sklep na Ali), który nie wiedzieć czemu ma Andka 9.0 a nie 10, i patrzyłem też również na opcje dodatkowe. m.in. TPMS, który w przypadku Bosiona wygląda jak normalny TPMS - czyli montowany wewnątrz koła a nie jako nakrętka na wentyl. I oczywiście z kamera cofania. i pewnie modem 4g.

Prześledziłem wątek o Convers+ (bo posiadam) i tam często były wymieniane Isudary - sprawdziłem, też wygląda spoko o ile nie lepiej (estetyka złącz) - ale które wybrać?
Z oficjalnego sklepu (isudar.com)? czy Ali? Czy to są te same radia?

Gdzieś odradzałeś H53 jako stare, a znalazłem H53 z PX6, 4gb i 64gb - więc to niby obecnie najlepsze parametry.

Z ciekawostek widzę że nowe Isudary mają opcję śledzenia samochodów przy użyciu kamery rejestratora ADAS - czy to w ogóle działa?
Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie jakości tej kamery? Mam blacksysa cf-100 ale w sumie mógłbym go zmienić.
Tak jak napisałem TPMS znalazłem w postaci nakrętek na wentyl - dzięki czemu mogę je sam zamontować - ale mam obawy tego rozwiązania.

Widzę, że dla Isudara potrzebny jest adapter ZLINK (andoird auto) - czy to w ogóle działa? czy to ma sens?

Zależy mi na radiu, gdzie będę mógł przestać używać telefonu w czasie jazdy - czyli będę miał Yanosika, nawigację na Google Maps, muzykę ze spotify czy youtube. Do tego zyskam kamerę cofania choć wiem, że stracę Convers+ (w większości) oraz wybieranie głosowe forda - ale jest "ok google", więc jakoś przeżyję.
Do tego fajnie jak się uda uzyskać TPMS czy inne bajery dostępne w nowych samochodach.

I jeszcze jest sens kupowania DAB+ bo o tym myślałem.

Jakieś sugestie - albo gotowe modele?

Ostatnio edytowane przez karuk ; 20-10-2020 o 16:41
karuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 18:16   #1527
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja Multimedialna- Jaka ?

Isudar h53 z px6 nie istnieje nie wiem skąd te dane faktem jest że h53 ma 4ram i 64rom ale ma też procesor Intel 8 rdzeni
Procesor px6 ma 6 rdzeni dwa szybkie i 4 oszczędne.
Każde inne opcje jak TPMS, DVR czy też kamery cofania są płatne dodatkowo .
Kupując ISUDAR by działało z conwerse potrzeba dokupić inny canbus.
Urządzenia z px5 i px6 różnią się szybkością uruchomienia radia z zimnego rozruchu 30 i 15 sek z trybu uśpienia nie widać różnicy
Przy mapach Google różnica w uruchomieniu jest około 1-2 potem działanie bez różnicy.
W radiu BOSION masz wszystko dostarczone co potrzebne do uruchomienia radia i dodatkowo w opcji bez żadnych modyfikacji działa Converse ale jest i ale najlepiej nie robić żadnych aktualizacji nawet tych co dostarczy BOSION.
Uwalenie MCU czy też niepoprawne wgranie system powoduje cegłę.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 21:51   #1528
karuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Yaris1 - dzięki za szybkie odpowiedzi, jesteś wielki.

Co do H53 - to pewnie jakiś bubel, ale...
https://pl.aliexpress.com/item/40002...84084ac1f81b91

To że opcje są dodatkowo płatne to wiem, ogólnie Bosion wychodzi trochę taniej niż Isudar, ale dla mnie najważniejsze żeby działało dobrze.

Myślałem, że poradzisz czy lepiej wziąć Bosiona czy Isudara ale widzę to nie takie proste.
Bosion wychodzi ciut taniej i jak piszesz jest bardziej kompletny.

To dodam pytanie, skoro Bosion lepiej nie aktualizować, to na ile takie aktualizacje są przydatne?

A Isudar wydaje się mieć więcej możliwości....
(ciekawie wylgąda asystent pasa i kontrola odległości - ale pewnie w praktyce będzie do kitu)

Myślałem, że już wiem, ale nie wiem....
karuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 00:30   #1529
karuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Mały update - może ktoś być zainteresowany.

Padło na Isudar PX6, radio dostałem po 3 dniach, reszta paczki szła ciut ponad 3 tygodnie.

Pierwotnie radio podłączyłem na sztywno, bo bez canbusa (2 paczka) nic się nie dało zrobić.

Radio jest super, może zmieniłbym układ klawiszy, czy mam pewne zastrzeżenia do loadera czy innych detali, ale działa szybko i działa - a to najważniejsze.

Dzisiaj na szybko podłączyłem moduł canbus no i zaczęła się bajka. Dla jasności Canbus od Isudara (Mondeo mk4 przed lift). Wszystko działa plug'n'play. Nie robiłem niczego. Convers wyświetla (tyle ile może), radio włącza się i wyłącza zgodnie z zapłonem (a nawet kilka sekund po). Pojawiło się podświetlenie klawiszy i można ustawić tryb nocny.
Na wstecznym chce wyświetlać kamerę (jeszcze nie podłączyłem) i wyświetla też informacje z klimatyzacji. (zbędny bajer, ale działa).
Dodatkowo udało się zaprogramować przyciski telefonu (na dźwigni kierunkowskazów) a przycisk "voice" działa jako mute. bez canbusa mogłem programować tylko przyciski po lewej stronie kierownicy.

W najbliższe dni podłączę resztę i zobaczę co i jak.

Zobaczę co odpiszą, bo nie dostałem modułu K-Box (Android auto/carplay), radio DAB+ nie chciało wystartować. a w przyszłości rozważam dokupienie modułu TMPS i może kamery ADAS.

Z bzdur modem 4G kupiłem OLAX (niecałę 100pln na allegro) - działa z automatu (a może też być routerem wifi podpiętym pod zapalniczkę).
Ma to jednak wadę, której jeszcze nie ogarnąłem - radio wykrywa modem jako "telefon" i chce uruchamiać MirrorLink - więc po włączeniu radia muszę zrobić wstecz, zeby zamknąć okno mirrorlinka.
Podobnie nie ogarnąłem jeszcze tematu powiadomień, których nie ma być w samochodzie, no i jest jedna poważna kwestia bezpieczeństwa. Moje radio ma mojego gmaila ;/ a tego się nie da wyłączyć inaczej niż usunąć całe konto - a z drugiej strony chcę mieć synchronizację youtube'a czy map.

Bump: Mały update - może ktoś być zainteresowany.

Padło na Isudar PX6, radio dostałem po 3 dniach, reszta paczki szła ciut ponad 3 tygodnie.

Pierwotnie radio podłączyłem na sztywno, bo bez canbusa (2 paczka) nic się nie dało zrobić.

Radio jest super, może zmieniłbym układ klawiszy, czy mam pewne zastrzeżenia do loadera czy innych detali, ale działa szybko i działa - a to najważniejsze.

Dzisiaj na szybko podłączyłem moduł canbus no i zaczęła się bajka. Dla jasności Canbus od Isudara (Mondeo mk4 przed lift). Wszystko działa plug'n'play. Nie robiłem niczego. Convers wyświetla (tyle ile może), radio włącza się i wyłącza zgodnie z zapłonem (a nawet kilka sekund po). Pojawiło się podświetlenie klawiszy i można ustawić tryb nocny.
Na wstecznym chce wyświetlać kamerę (jeszcze nie podłączyłem) i wyświetla też informacje z klimatyzacji. (zbędny bajer, ale działa).
Dodatkowo udało się zaprogramować przyciski telefonu (na dźwigni kierunkowskazów) a przycisk "voice" działa jako mute. bez canbusa mogłem programować tylko przyciski po lewej stronie kierownicy.

W najbliższe dni podłączę resztę i zobaczę co i jak.

Zobaczę co odpiszą, bo nie dostałem modułu K-Box (Android auto/carplay), radio DAB+ nie chciało wystartować. a w przyszłości rozważam dokupienie modułu TMPS i może kamery ADAS.

Z bzdur modem 4G kupiłem OLAX (niecałę 100pln na allegro) - działa z automatu (a może też być routerem wifi podpiętym pod zapalniczkę).
Ma to jednak wadę, której jeszcze nie ogarnąłem - radio wykrywa modem jako "telefon" i chce uruchamiać MirrorLink - więc po włączeniu radia muszę zrobić wstecz, zeby zamknąć okno mirrorlinka.
Podobnie nie ogarnąłem jeszcze tematu powiadomień, których nie ma być w samochodzie, no i jest jedna poważna kwestia bezpieczeństwa. Moje radio ma mojego gmaila ;/ a tego się nie da wyłączyć inaczej niż usunąć całe konto - a z drugiej strony chcę mieć synchronizację youtube'a czy map.
karuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio mk4 , nawigacja mk4 , radio mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.