Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2020, 21:36   #2361
AlfredMAX
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: S-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 98
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Da rade wyłączyć animacje zmieniania siły nadmuchu albo zmianę temperatury lub skrócić czas tego wyświetlania tych dwóch foteli?

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

AlfredMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2020, 12:57   #2362
felicjan007
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 29-07-2017
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam
Czy jest jakas przejsciówka zeby to podłaczyc do innego radia tzn tego chinczyka co zakupiłem czy raczej dac sobie spokój
felicjan007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 12:48   #2363
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam serdecznie :-)
Panowie, już tracę cierpliwość do radia Android, które kupiłem na Alle... do Kugi MK1 (radio na androidzie 10, z canbusem). Oczywiście problem dotyczy zasilania ze stacyjki, której Kuga nie posiada). Jako, że często używam radia podczas oczekiwania na wyłączonym silniku, uporczywie szukam rozwiązania tego problemu, ale chyba nie jest to możliwe tak jak w fabrycznym radiu 6000CD. Szukając innego rozwiązania chciałem pobrać zasilanie z zapalniczki, która "teoretycznie" się wyłącza po pewnym czasie lub całkiem inne rozwiązanie np. poprzez zastosowanie takiego czegoś: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy zamontowanie takiego przekaźnika równolegle do ACC, ale biorąc zasilanie np. z zapalniczki i wstawienie w obwód micro włacznika ma sens?
A może już sami rozwiązaliście ten problem i sie podzielicie rozwiązaniem?

P.S. Nie chcę wyjść na leniucha, ale przewalam te posty i w tych setkach nie mogę znaleźć rozwiązania. Jak coś przeoczyłem to nie bijcie ;-)
Pozdrawiam
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 15:55   #2364
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał traper2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie :-)
Panowie, już tracę cierpliwość do radia Android, które kupiłem na Alle... do Kugi MK1 (radio na androidzie 10, z canbusem). Oczywiście problem dotyczy zasilania ze stacyjki, której Kuga nie posiada). Jako, że często używam radia podczas oczekiwania na wyłączonym silniku, uporczywie szukam rozwiązania tego problemu, ale chyba nie jest to możliwe tak jak w fabrycznym radiu 6000CD. Szukając innego rozwiązania chciałem pobrać zasilanie z zapalniczki, która "teoretycznie" się wyłącza po pewnym czasie lub całkiem inne rozwiązanie np. poprzez zastosowanie takiego czegoś: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy zamontowanie takiego przekaźnika równolegle do ACC, ale biorąc zasilanie np. z zapalniczki i wstawienie w obwód micro włacznika ma sens?
A może już sami rozwiązaliście ten problem i sie podzielicie rozwiązaniem?

P.S. Nie chcę wyjść na leniucha, ale przewalam te posty i w tych setkach nie mogę znaleźć rozwiązania. Jak coś przeoczyłem to nie bijcie ;-)
Pozdrawiam
Po zgaszeniu samochodu radio automatycznie przechodzi w tryb uśpienia? Czy musisz otworzyć drzwi by się wyłączyło?
Najlepiej jakbyś podał model radia i jaki masz canbus
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 19:14   #2365
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Kupiłem z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Generalnie wszystko już mi działa jak powinno (jeśli chodzi o sterowanie z kierownicy, radio się przełącza po wbiciu wstecznego, działa przyciemnienie podświetlenia, nie ma problemów z czujnikami parkowania). Po włączeniu silnika radio się włącza, po wyłaczeniu radio się wyłącza. Jednak na wyłączonym silniku radio nie zadziała i taką odpowiedź otrzymałem mejlem od sprzedawcy.
Jedyne proponowane rozwiązanie to mechaniczny przełącznik, który pozwoli uruchomić radio. Jednak takie rozwiązanie wymusza zamontowanie takiego przełącznika w jakimś miejscu i pamiętanie o jego wyłaczeniu albo rano się okaże, że akumulator padł.
Tak strasznie mi brakuje USB i bluetootha w radiu fabrycznym że muszę coś wykombinować.
traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 19:57   #2366
arik07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-08-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam, posiadam radio ISUDAR w swoim mondeo mk4 i mam problem z uruchomieniem radia, nie zawsze się włączy. Przy przekreceniu stacyjki radio nie reaguje, próbując uruchomić przyciskiem tez nie działa. Czasami radio uruchomi się podczas jazdy i potrafi grać podczas cale jazdy samochodem a czasami wyłączy się po paru minutach. Bywa też tak, że radio bezproblemowo uruchomi się podczas odpalania auta i działa cały czas podczas jazdy. Gdy radio uda się odpalić, sterowanie z kierownicy działa (głośność i przełączanie stacji lub muzyki) ale na wyświetlaczu (czerwony między zegarami) nie ma żadnej informacji np. o stacjach radiowych, w poprzednim radiu fabrycznym była(blaupunkt nx). Posiadam też kamerę cofania, która bezproblemowo uruchamia radio i wyświetla obraz ale po zmianie biegu radio się wyłącza jeśli nie odpaliło mi się podczas odpalania auta. Podłączenie i kable sprawdzał elektromechanik nie znalazł problmu i nie wie dlaczego tak się dzieje. Czy może ktoś miał taki problem i wie jak rozwiązać ten problem?
arik07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 06:04   #2367
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Powiedz mi jaki masz system operacyjny Android 9 czy 10 i jakie posiadasz MCU. I jaki Wybrałeś model procesor px6 / px5 / px30
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 18:01   #2368
arik07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-08-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Radio jest z androidem 9, procesor px5, wersja MCU: MTCE_GS_V3.07_1
arik07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 19:36   #2369
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Bardzo stare mcu z androidem 9 mogą występować problemy z czarnym ekranem
Tu jest link do nowego MCU gs_v3.56

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wypakuj zip w środku będzie
dmcu.img
Skopiuj na sformatowaną do fat32 kartę sd
Umieść kartę w slocie map
Wejdź w ustawienia / informacje o tablecie (systemie) i aktualizacja MCU.
Potwierdź aktualizację
Ważne aktualizacja trwa bardzo krótko ale najlepiej robić to na włączonym silniku i po potwierdzeniu aktualizacji nic nie dotykaj w samochodzie nawet drzwi i okien kierowcy przycisków .
Po aktualizacji podam dalsze działania co do powyższych twoich problemów.

A teraz z tego linku pobierz
Android 9 for PX5
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Instalacja na (ja preferuję sd wolniej ale dokladniej?)
Rozpakuj plik musi być w środku
update.zip
Umieść go na sformatowaną kartę sd i umieść w slocie map
I teraz wyskoczy ci okienko że dostępna jest aktualizacja i masz wybór
Akcept (yes)- tylko aktualizacja
Lub jak zaznaczasz mały kwadrat będzie całkowicie nowa instalacja z full wipe
Stracisz wszystko co masz ale może poprawić wszystkie błędy

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 24-09-2020 o 19:45
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 11:35   #2370
arik07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-08-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Udało mi się wczoraj zaktualizować mcu a później wgrałem androida z opcja full wipe radio grało bez problemu, włączało się i wyłączało po przekręceniu stacyjki ale dziś gdy odpaliłem auto radio nie włączyło się. Jedyne co zauważyłem nowego, to podczas wbicie wstecznego załączyła się kamera cofania i podświetlenie radia, wcześniej przed wgraniem tych aktualizacji gdy obraz z kamery się włączał nie było podświetlenie. Oczywiście po zmianie biegu wstecznego na 1, radio gaśnie i nie działa.
arik07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.