Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2019, 21:40   #1
mb95o
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2019
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Delikatne szarpanie, brak mocy, wysokie spalanie, niskie obroty na jałowym

Witam,
Temat dotyczy focusa mk1 1.4 benzyna 2004r.
opis problemu:
- delikatne szarpnięcia przy jeździe na równych obrotach,
- wysokie spalanie ok 12l/100km,
- spadek obrotów do ok. 300 na biegu jałowym
- ogólny brak mocy, vmax w tej chwili to +-120km/h.

Dużo czytałem podobnych tematów na forum, jednak nic nie pomaga.
Do tej pory wymieniłem świece/przewody/cewkę, sonde. W lutym wymieniałem silniczek krokowy, czujnik położenia wału. Odpala bez problemu, nie kopci.

Od ponad roku świeci mi się błąd katalizatora P0420, jednak mechanik twierdzi ze katalizator nie jest zapchany. Czy jednak to może być przyczyną, mimo że błąd świeci się od dawna?

Proszę o sugestie rozwiązania mojego problemu.

mb95o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 19:13   #2
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie, brak mocy, wysokie spalanie, niskie obroty na jałowym

Hej,
Za szarpnięcia może być odpowiedzialny przepływomierz w sumie za obroty i spadek mocy tez.
Pisząc o szarpnięciach masz na myśli zjawisko jakby nagle silnik przyhamowywal w trakcie jazdy na chwile? To może być wina przepływomierza lub w gorszym wypadku pompy paliwa, natomiast zacząłbym od przeczyszczenia przeplywki. Są różne szpraje do tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Piszesz ze obroty spadają.... zrób taki test, podnieś maskę, odpal silnik i odłącz przepływomierz ( wypnij wtyczkę) jak obroty się ustabilizują to kolejne potwierdzenie awarii przepływomierza.
Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa? Może tez warto wymienić, koszt niewielki i roboty tez nie wiele. Tylko wymień na ori forda a nie jakies chińskie denkermannny, które nie trzymają wymiarów.
Sprawdź narazie to jak nie pomoże będziemy dłubać dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 14:46   #3
mb95o
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2019
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie, brak mocy, wysokie spalanie, niskie obroty na jałowym

Cytat:
Napisał CzerwonaMalyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,
Pisząc o szarpnięciach masz na myśli zjawisko jakby nagle silnik przyhamowywal w trakcie jazdy na chwile?
Dokładnie tak. Jeszcze jak dodaję gazu to mam wrażenie jakby go coś trzymało i dopiero gdzieś w okolicach 2,5k obrotów go puszcza i zaczyna się wkręcać ładnie, ale kręci się tylko do ok 4k. Odłączenie przepływomierza nie pomaga, filtr paliwa wymieniany ok rok temu.
mb95o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 16:35   #4
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie, brak mocy, wysokie spalanie, niskie obroty na jałowym

Niedawno miałem to samo.... wręcz zwalniał przy dodawaniu gazu lub przy jeździe ze stała prędkością. Przy wyhamowywaniu do świateł obroty spadały a czasem tez gasł. Spróbuj przeczyścić przepływomierz to nie jest duży wydatek i tez nie ma przy tym wiele roboty. Preparat do czyszczenia przepływomierzy kosztuje ok 25zl. Jak nigdy nie był czyszczony to pomoże. Ja byłem pewny usterki i wymieniłem przepływomierz i pomogło.
Fajnie gdybys miał jakiegoś znajomego z takim silnikiem lub 1.6 i mógłbyś przełożyć na chwileGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdybys był z wawy mógłbym Ci użyczyć mojej na chwile.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.