Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2009, 00:12   #31
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Nic się nie dzieje. Jedynie Convers wyświetla komunikat abyś łaskawie wrzucił P.

__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 23:42   #32
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Potwierdzam użyteczność trybu "S" automatycznej skrzyni biegów. Bardzo dobre ustawienie po mieście lub w korku. Auto rusza zawsze pewnie bez zastanawiania się, hamuje silnikiem, nie mieli biegami. Co najważniejsze to w korku nie przerzuca zaraz po ruszeniu na 2-3-... tylko zostaje na 1 góra 2, jak manualGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama dynamika jazdy na "S" jest zdecydowanie lepsza niż na "D". Automat po prostu dłużej przytrzymuje bieg, wyżej go wkręca na obroty i stąd dynamiczniejsza jazda.

Oczywiście piszę o automatycznej zmianie biegów w trybie "S" bez manualnej zmiany biegów+/-.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 08:24   #33
bufetowo
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Model: MONDEO MKIV
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Zgadza się. Też mam takie wrażenia. Odnoszę tylko wrażenie, że jednak spalanie wzrasta, choć przecież lepiej hamuje silnikiem. Może to kwestia cięższej nogi w trybie "S" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bufetowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 12:12   #34
Mouera
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Model: Mondeo Titanium Navi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 158
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał antyrama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli macanko na trójce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no antyrama przechodzi ostatnio samego siebie - normalnie mistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dawno się tak nie uśmiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mouera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 18:24   #35
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ostatnio wylatuje mi skórzany mieszek od dźwigni zmiany biegów. Jakoś bez sensu wymyślono jego mocowanie na zaczep, który się sam wypina raz na 2 tygodnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 00:22   #36
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał antyrama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tu widzę inny problem. Spalanie i osiągi.
Proszę popatrzeć w katalog np na 2,3 benz z automatem 161 KM i 2,0 benz 145 KM manual.
Automat pije jak świnia (wg katalogu) a osiągi ma gorsze od 2,0 benz.
Na papierze wygląda to tak źle, że trudno uwierzyć, ale nie było jak sprawdzić i ostatecznie wziąłem 2,0. Wygodną mam dupę, ale dane mnie zniechęciły.

2,3 - 1-100 km - 10,5 sek, spalanie w miescie- 13,8 ( 2,5T ma mniejsze),srednie9,3- Vmax- 207
2,0 - 1-100 km - 9,9 sek, spalanie w miescie -11,2 -srednie 7,9- Vmax - 210

To ja się pytam gdzie się podziało te 161 KM? Ano automat zjadł i schrupał przynajmniej z 25 no i haracz na stacji...
Coś nie tak z tymi katalogowymi danymi. Minęło trochę czasu to wracam do tematu. Na liczniku mam 6,6 tyś, jazda w 90% po mieście w porach "korkowych", klima zawsze, na światłach z reguły pierwszy. Średnie spalanie rzeczywiste 11 -11,5/100 i nie chce więcej, komputer pokazuje 12 (pisałem wcześniej, że zawyża, dziwne ale to fakt). Najwyższa osiągnięta prędkość - 217 km (Mondek chciał więcej ale się wystraszyłem, może przy następnej okazji). A jeśli chodzi o cenę to różnica nie 20k a niecałe 12k. Warto za przyjemność jazdy.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 19:48   #37
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Odgrzebuję tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na liczniku ok 4100 km.
4 razy w trasie, dużo wyprzedzania, różne prędkości duże i korkowe. Automat sprawuje się wspaniale, zero problemów z wyprzedzaniem - przy niższych (<110) prędkościach pomaga tryb S a przy wyższych (>110) może być DGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezproblemowe włącznie się do ruchu, bez typowej dla manuali zadyszki po jedynce. Ciągnie jak głupi, zauważyłem, że do 170 rozpędza się żwawo, ale coraz mniej dynamicznie. Zjazdy bezproblemowe na S, pięknie hamuje silnikiem.
Jak na nasze drogi automat to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Wg mnie warte dopłaty.
Czekam na Wasze opinieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 00:52   #38
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Może to kwestia silnika, a może benzynka inaczej chodzi ale ja jakoś nie bardzo czuję różnicy w trybie S. Co prawda dawno już nie jechałem na S. Muszę popróbować znowu. A ogólnie zdania na temat automatu nie tylko nie zmieniam ale jestem jeszcze bardziej zatwardziałym fanem tej 6-cio biegowej skrzyni.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 01:00   #39
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto nie jeździł automatem nie zrozumie przewagi tego rozwiązania nad manualem.

Zgadzam sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czesto przesiadam sie na automacik (akurat 8 biegowy) i wiem jedno ze nastepne autko bedzie w automacie! nowoczesny automat to cos wspaniałego, natychmiast reaguje , no i nic nie trzeba przy nim robic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 09:23   #40
bufetowo
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Model: MONDEO MKIV
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ja też już nie kupię manuala i co ciekawe moja żonka, po jeździe mondkiem, też odmówiła kupna manuala. Troszkę napaliła się na kugę ale tam jak na razie nie ma tdci w automacie - więc czekamy
bufetowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.