Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2011, 22:40   #101
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał antoine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MikiJ,

ja osobiście polecam bagażnik rowerowy montowany na hak...
kupiłem Atera Strada Sport 3 (ok. 1400 PLN), sam bagażnik ma możliwość zamontowania 3 rowerów, ale do tego jest jeszcze do dokupienia adapter na 4 rower, więc sprawa rozwiązana...
...konstrukcja jest lekka, po zamontowaniu jej na hak, można swobodnie ją odsunąć (z rowerami tym bardziej) i otworzyć klapę bagażnika, poza tym,
<<antoine>>, prtzymierzałem na sucho ten bagażnik przed sklepem, i pamiętam że po zamontowaniu sama klapa się otwierała, ale była moim zdanim zbyt mała rezewa na wystającą kierownicę. Jeszcze gorzej było z drożym
"Atera Starda 3", nie odchylanym ale wysuwanym.
Czy bez problemu po odchylaniu mieszczą się rowery, czy musisz coś kombinować? Masz jakś fotkę jak to wyglada?

be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 22:49   #102
johop
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Model: S-MAX, Transit L3H2
Silnik: 2.0 TDCi 150(180)KM, 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2015/16, 2016
Postów: 98
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał MikiJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym jeszcze zapytać osób które miały okazję przewozić 4 rowery na dachu S-max’a...
Cztery rowery mieszczą się z zapasem. Ja ustawiałem je naprzemian i miałem wrażenie, że nawet pięć bym wcisnął. Belki mam jakieś... kupione w ASO z pierwszym S-Maxem i zwykłe bagażniki rowerowe (z tych za 5 dych).
johop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 00:11   #103
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Re: Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na ten temat była już dyskusja. policja dopuszcza "dorobioną" tablicę rejestracyjną bez naklejki homologacyjnej na bagażnik rowerowy montowany na hak. poszukaj na forum.
Czy "policja dopuszcza" oznacza ze nie moze za taka tablice ukarac, czy ze moze nie ukarac...???
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 07:22   #104
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Re: Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy "policja dopuszcza" oznacza ze nie moze za taka tablice ukarac, czy ze moze nie ukarac...???
Tzn jak by chciała to może ukrać.
Ale raczej nie chce. Mam z tym już doświadczenia i w mojej rodzinie nie tylko ja.
Sama praktyka jest tak powszechna i niejednoznacznie uregulowana, że musisz mocno podpaść "władzy" żeby się na tobie "wyżywał".
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 07:34   #105
antoine
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Ford S-max
Silnik: TDCi 140 KM, 163 KM
Rocznik: 2007, 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

be_rcik,

ja na razie jeżdżę z dwoma dużymi rowerami (moim na ramie 21' i żonki), pierwszy rower jest zamontowany na pierwszym "polu" do zamontowania roweru, drugi tuż za nim... powiem Ci, że przy wysunięciu rowerów i otwarciu klapy bagażnika nie ma mowy o tym, aby kierownice w jaki kolwiek sposób utrudniły jej otwierania...jest zbyt duża odległość po odsunięciu bagażnika od samochodu...

...z początku sądziłem, że cała konstrukcja może nie wytrzymać wysunięcia, kiedy będą zamontowane 3 rowery, ale bagażnik jest stalowy, a tylko te zewnętrzne elementy są aluminiowe... poza tym, sama nazwa może mylić, bo Atera strada DL 3 jest bodaj że lżejsza niż Atera Strada Sport 3, a ma takie same możliwości załadunkowe (kg)...

...jeśli chodzi o zdjątka, to musiałbym specjalnie zakładać bagażnik i rowery, a teraz to sezon na wożenie boxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
...ale nie ma problemu, jak się zrobi cieplej, abym zrobił parę fotek i je umieścił na forum...

,,,moim zdaniem nie ma co się bać tego bagażnika, a teraz jak widziałem ceny to chyba jest taniej i to o jakieś 200 PLN, jedyny problem to brak haka, ale on się przyda także do przyczepy, poza tym to wygoda mieć rowery z tyłu i nie dźwigać ich na dach

Ostatnio edytowane przez antoine ; 20-01-2011 o 12:25
antoine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:00   #106
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał antoine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
,,,moim zdaniem nie ma co się bać tego bagażnika, a teraz jak widziałem ceny to chyba jest taniej i to o jakieś 200 PLN, jedyny problem to brak haka, ale on się przyda także do przyczepy, poza tym to wygoda mieć rowery z tyłu i nie dźwigać ich na dach
Dzięki za info, ceny w sklepach około 1400 zł.
Jestem zdecydowanym zwolennikim bagażników rowerowych na hak.
Na razie mam hak, ale hak niestey będzie sprzedany razem z samochodem (pewnie za jakieś 3 lata), a sam bagaznik jest inwestycją długofalową.

Co do montażu rowerów na dachu, to jest horror.
Założenie bagażnika - 15 min
załozenie uchwytów na rowery - 30 min
założenie rowerów 3 sztuki - min 30 min.
Po takiej operacji miełem zawsze tak pocharatane palce, że się dziwię że któregoś nie straciłem. Montowałem niestety zawsze sam, muszę poczekać jeszcze z 10 lat żeby mi syn pomógł ;-)
a moja piękna takimi sprawami się nie zajmuje, może się najwyżej wkurzyć "że to tak długo trwa ..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedno, da radę samemu montować na hak taki bagażnik samemu?
Ten którym dysponuję daje się, ale jest ciężko - dosyć dużo waży, to jest Strada która ma jakieś 6-7 lat, jest nieuchylna.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:08   #107
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Waga 15,5 kg

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wygląda na wykonalne w pojedynkę. Byłem w szoku jak zobaczyłem że odchyla się prawie o 90 stopni.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Atera Strada DL3 odsuwana a nie uchylana i kosztuje już 1700

Ostatnio edytowane przez pbobek ; 19-01-2011 o 10:14 Powód: dodatkowy link
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:18   #108
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Panowie a jak wygląda sprawa zabezpieczenia tego bagażnika na hak przed kradzieżą?
Tzn jedziesz na rowekru a eSio zostaje z zamontowanym bagażnikiem na parkingu?
P.S. W tym temacie jestem zieloniutki. Nie wiem nawet jak takie wielkie ustrojstwo stabilnie trzyma się na kuli od haka...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 13:05   #109
antoine
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Ford S-max
Silnik: TDCi 140 KM, 163 KM
Rocznik: 2007, 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

be_rcik, Slartibartfast,

odpowiadając na wasze pytania...
sam bagażnik wydaje mi się, że jest lekką konstrukcją, ja ją sam dźwigam bez niczyjej pomocy (dane producenta to 15,5 kg)...sam montaż jest dość prosty, bo obsługuje się głównie jedną ręką za pomocą dźwigni (to jest kwestia wprawy, za pierwszym razem musiałem poczytać instrukcję obsługi, ale potem szło jak po maśle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), w której znajduje się zamek, na uchwytach, do których mocuje się rowery także znajduję się zamki na ten sam kluczyk...

...jeśli chodzi o zabezpieczenie bagażnika po zdjęciu z niego rowerów, to sam bagażnik jest zabezpieczany poprzez zamknięcie go kluczykiem, ale ja nigdy nie byłem tak odważny aby zostawić go na haku i pojechać sobie na rowerkach...a to dlatego, że bagażnik Atera Strada DL 3 idealnie wchodzi do bagażnika S-maxa, po szerokości, nie trzeba nic kombinować (skos, wzdłuż)...więc zawsze zostawiałem bagażnik w samochodzie

Ostatnio edytowane przez antoine ; 20-01-2011 o 12:23
antoine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 17:48   #110
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Dzięki, przekonaliście mnie,
jak ja przekonam moja piękniejszą połówkę to kupię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.