Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2019, 20:42   #371
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witajcie, przerzucam się na forum mondeo bo może ktoś pomoże. Przeczytałem ten temat jak i temat s-maxa i mam już mętlik.

Na pewno nie działa u mnie wentylator - podłączyłem go na krótko z aku (plus na czerwony i minus na czarny; sam plus na 1 przewód bez reakcji w obu przypadkach)

Na przewodach przed modułem przewód 1 gruby 14,8V / Fioletowy(klima ON) 4.3V / 2 gruby 0,04V

Z tego co czytam na obu powinno być zasilanie ale 12V? Forscan, brak błędów.

__________________
§23

Ostatnio edytowane przez Kochan ; 09-04-2019 o 20:47
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 21:53   #372
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Wentylator rozumiem podpiales za modulem?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 22:01   #373
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator rozumiem podpiales za modulem?
oczywiście pod 2 przewody z wentylatora. Z postów wynika przewody mam ok - zasianie, masa i sterowanie.
Fioletowy jakieś 4.3V na włączonej. Zasilanie 14,8V i masa ok, kolega z działu s-max rozwiał moje wątpliwości dot. samego zasilania. Więc bankowo wentylator uwalony.

Najbardziej zmyliło mnie ogólne stwierdzenie w temacie, że na przewodach powinno być +12V. Ogólnie powinno to być na 1 przewodzie na wejściu i wyjściu z modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 22:04   #374
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Wypnij jeszcze dla pewności przy włączonej klimie kostkę od czujnika ciśnienia na przewodach klimy. Jak wentylator nie zacznie gonić na maxa to padł, jak zacznie to problem może być w jego sterowaniu- module. Tylko zrób to na chwilkę.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 22:06   #375
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypnij jeszcze dla pewności przy włączonej klimie kostkę od czujnika ciśnienia na przewodach klimy. Jak wentylator nie zacznie gonić na maxa to padł, jak zacznie to problem może być w jego sterowaniu- module. Tylko zrób to na chwilkę.
tylko że to samo uzyskam jak wypnę go z modułu i podepnę silnik bezpośrednio do zasilania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy powinien rozkręcić się na maxa jak jest sprawny - to już robiłem
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez Kochan ; 09-04-2019 o 22:09
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 23:06   #376
Jogi8628
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

W 1.6 tdci focus mk3 padaj skraplacze częsta usterka
Jogi8628 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 18:34   #377
eVVoK
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-05-2019
Skąd: Pręgowo
Model: FORD MONDEO MK4 KOMBI
Silnik: benzyna 2,0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 1
Smile Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał dziechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie winowajcą był moduł sterujący przy wentylatorze. Przewody były ok. Moduł nie załączał wentylatora, rosło ciśnienie w układzie i wywalało czynnik z układu przez zawór bezpieczeństwa.
W moim MK4 z 2009 miałem jw., w 2018 ASO stwierdziło winowajcę moduł sterujący wentylatorem, gdy usłyszałem cenę skasowali błąd i 10 m-cy było OK, po czym znów nagle się powtórzyła sytuacja. W nieautoryzowanym warsztacie mechanik proponuje "zamiankę" czyli moduł firmy Thermotec, który hurtownia wycenia jedynie na 250 PLN zamiast zestawu moduł + wentylator za 1500 PLN. Czy ktoś z Was zdecydował się na tego Thermoteca? Macie jakąś wiedzę/ dośwaidczenia nt? Jeżdżę Mondziakiem od 8 lat.Czytam form zawsze gdy mam problem, ale to mój pierwszy wpis. Dzięki z góry za odzew.
eVVoK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 19:10   #378
piotrek54
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam, jak większość w tym temacie również mam problem z klimatyzacją, niestety nie jest to fioletowy kabelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie ogólnie wszystko wskazuje na sprężarkę, przejrzałem cały temat i nie wiele osób miało z nią problem dlatego proszę o poradę bo w kwestii elektroniki samochodowej i klimatyzacji jestem zielony.

Układ szczelny i nabity - coś wywala bezpiecznik, udało się zdiagnozować i winowajcą jest cewka sprzęgła kompresora klimatyzacji - załączam zdjęcie: ogólnie wygląda na to że ją wręcz zagotowało i wydobyła się jakaś czarna maź.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mechanik/Elektryk poradził, że najrozsądniej będzie poszukać używanego kompresora - nowy ponoć wciąż jest baardzo drogi a i za regenerację mogą mnie grubo skroić. Trochę nie jestem przekonany do używki bo za 500zł w zasadzie nie mam gwarancji ile to podziała - Za 775zł znalazłem regenerowany kompresor przy zwrocie zepsutego - może to najlepsza opcja, z tym że do mojego wg. naklejki wchodzi 150cm3 oleju, natomiast do tego z aukcji wg. specyfikacji sprzedającego wchodzi 120cm3, czy to go nie dyskwalifikuje? Zastanawiam się też nad wymianą samego sprzęgła, czy w ogóle jest taka możliwość, ale jeśli doszło tam do jakiegoś przegrzania/przepalenia to pewnie i kompresor jest w kiepskim stanie...

Ostatnio edytowane przez piotrek54 ; 22-05-2019 o 19:19
piotrek54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 20:56   #379
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Akurat sprężarki w tych autach nie maja jeszcze plagi awari wiec myślę ze uzywke spokojnie możesz założyć oczywiście przynajmniej z rozruchowa gwarancja. Wygląda mi to jak wytopione uszczelnienie. Ale raczej wtedy czynnik by uciekal. Podpytalbym czy na regeneracji by to zrobili bo może tylko sprzęgło itp.
Co do ilości oleju to sprawdź po numerze części a nie po tym co wypisuje sprzedający bo może nie wiedzieć. Poza tym ilość oleju trzeba odpowiednia nie tylko do kompresora ale i do całego układu bo czesc zostaje w kompresorze a czesc trafia do układu.

Bump: Akurat sprężarki w tych autach nie maja jeszcze plagi awari wiec myślę ze uzywke spokojnie możesz założyć oczywiście przynajmniej z rozruchowa gwarancja. Wygląda mi to jak wytopione uszczelnienie. Ale raczej wtedy czynnik by uciekal. Podpytalbym czy na regeneracji by to zrobili bo może tylko sprzęgło itp.
Co do ilości oleju to sprawdź po numerze części a nie po tym co wypisuje sprzedający bo może nie wiedzieć. Poza tym ilość oleju trzeba odpowiednia nie tylko do kompresora ale i do całego układu bo czesc zostaje w kompresorze a czesc trafia do układu.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 09:34   #380
Marcinochal987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: MK4 B7
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Climatronic ustawiony na tryb AUTO nie reguluje sam obrotów dmuchawy

Hej, jak w temacie - po wybraniu trybu AUTO na panelu klimatyzacji nie zwiększa on ani nie zmniejsza prędkości dmuchawy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przykład: wsiadam do auta; na zewnątrz 28 stopni, i ustawiam AUTO na 22 topnie - klimatyzacja zaczyna działać, lecz obroty się nie zwiększają celem szybszego schłodzenia.

Wcześniej na pewno było ok. W czym tkwi problem?
Marcinochal987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.