Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2019, 19:09   #1
yedrek
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2019
Skąd: Radomsko
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 182km AWD
Rocznik: 2018
Postów: 4
Lightbulb Fabryczne słabe Bixenony

Witam

Mam pytanie odnośnie Bixenonów. Zakupiłem Kugę niecały rok temu wersja ST line z bixenonami. Niestety świecą tak mocno średnio bym powiedział, nie spodziewam się po nich jakości led ale świecą praktycznie na żółto jak zwykłe halogeny no może trochę lepiej. Od czego to zależy? Temperatura żarnika? wymiana na inne coś pomoże? Chodzi mi o barwę zbliżoną do... białej? Szkoda że nie można wrzucić ledów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

yedrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 08:27   #2
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Fabryczne słabe Bixenony

Witam,
Zobacz mój post z 13-04-2018 w wątku: „wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania” ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Być może ciebie też to spotkało. Jeżeli tak to będziesz musiał zadziałać szybko, jeżeli samochód jest jeszcze na gwarancji (nie odpuszczaj Fordowi muszą ci usunąć usterkę, na pewno nie będą chcieli uznać tego w ramach gwarancji, ale nie poddawaj się).
Jeżeli masz same soczewki (szkła) w porządku, pamiętaj, że fabryczne (pierwszy montaż) żarniki xenonowe mają temperaturę barwową 4200K-4300K i najprawdopodobniej masz zamontowane Osramy 66340HBI, czyli podstawowa wersja xenonów. Te żarniki maj barwę zbliżoną do światła dziennego (najbardziej naturalna barwa), aczkolwiek wrażenie jest jakby były żółtawe. Jeżeli chcesz mieć odcień biały (ja tak mam) kup sobie żarniki Osram CBI 6000K. Różnica jest naprawdę kolosalna pomiędzy tymi dwoma żarnikami. Zanim podejmiesz decyzje (Osram CBI 6000K są drogie) pamiętaj, że nie będziesz miał więcej światła (lumeny) na drodze. Różnica polega na kontraście i jak ludzkie oko odbiera i interpretuje różne barwy. Jeżeli zamontujesz Osram CBI 6000K będziesz miał wrażenie, że widzisz znacznie więcej na drodze, ale to zasługa innej barwy 6000K i będziesz dostrzegał więcej, znacznie więcej szczegółów, stad wrażenie, że jest więcej światła. Oba żarniki mają ten sam strumień świetlny (lumeny) 3200 lm.

Ostatnio edytowane przez Kugik ; 14-05-2019 o 11:52
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.