Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2011, 19:12   #1
zimny13
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Ełk
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 95
Domyślnie Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Jak w temacie. Może ktoś wie jak otworzyć maskę bez kluczyka???
To znaczy kluczyk jest, tylko spadł jakiś łącznik (nie wiem może to była linka) miedzy zamkiem na grilu a zatrzaskiem maski i mam problem.
Może ktoś już to przerabiał???

zimny13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 19:19   #2
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Połam grill otwórz maske napraw zamek kup używany grill , zamontuj . U kolegi w mondeo próbowalsmy od spodu wejsc nie było szans a moze nie mamy takich zgrabnych rączek.
__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 19:57   #3
zimny13
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Ełk
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 95
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Zamek jest sprawny. Ewidentnie "zniknął" łącznik między cięgłem zamka a zatrzaskiem maski. Gdy kręcę kluczykiem za maskownicą porusza się cięgło, ale problem jest w tym że nie jest z niczym połączone. Wnioskuję więc że spadło "to coś" co łączyło te dwa elementy.
zimny13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 20:47   #4
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cytat:
Napisał zimny13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamek jest sprawny. Ewidentnie "zniknął" łącznik między cięgłem zamka a zatrzaskiem maski. Gdy kręcę kluczykiem za maskownicą porusza się cięgło, ale problem jest w tym że nie jest z niczym połączone. Wnioskuję więc że spadło "to coś" co łączyło te dwa elementy.

Ułamało się pewnie ucho co wchodzi w łacznik. Nie ma rady , trzeba rękę włożyć przez dolna częśc grila. i wymacać detale. Ręka musi być chuda, bo łapa nie wejdzie w szczeliny.Mój doktor akurat taka ma ,więc za taki zabieg wziął 50PLN. ale zamek kompletny kosztował 140 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 20:54   #5
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

użyj szukajki opisałem sposób skuteczny i sprawdzony
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 17:52   #6
zimny13
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Ełk
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 95
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


zdjęcie 2

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawa u mnie polegała na połączenie cięgła zamka z zatrzaskiem - zsunęło się.

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!
zimny13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 20:15   #7
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

a mówiłem że musi się udać i sposób jest sprawdzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 21:41   #8
emilian83
ford::amateur
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 02-02-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Witam,
odgrzewam trochę temat ale mam pytanie. To coś na zdjęciu nr 2 kręci mi się w kółko i w lewo i w prawo bez oporu a klapa sięnie otwiera, co w takiej sytuacji można zrobić?
Z góry dzięki za pomoc.



Cytat:
Napisał zimny13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


zdjęcie 2

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawa u mnie polegała na połączenie cięgła zamka z zatrzaskiem - zsunęło się.

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!
emilian83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 00:06   #9
leszek95b
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Chyba najsprawniej będzie to wyjąć, rozebrać i zobaczyć czemu się kręci bez oporu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie wiem jak te element mógł się uszkodzić, to jest tak prosty zaczep...
Daj znać jak rozbierzesz i sprawdzisz jak się uszkodziło - będzie dla potomnych.
leszek95b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 00:58   #10
jack68
ford::average
 
Avatar jack68
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: UK
Model: mondeo bylo minelo
Silnik: diesel
Rocznik: 2017
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

jak ten element ci sie kreci i nie otwiera
musisz go wyrwac jest wadzany na zatrzaski
nastepnie plaski wkretak i musisz przekrecic

jest tam taki krzyzak lacznikowy i w nim wylamuja sie zaczepy
jack68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.