Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2013, 22:00   #21
krauker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Focus III Titanium
Silnik: 1.0 125KM EB
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Tego akurat nie oceniałem. Napisałeś ze sie odpychaja a nie jadą dlatego z tym się nie zgodziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do nie zawodnosci masz racje, silnik jest wyżyłowany dlatego pewnie szybciej padnie i poprosi o pomoc. Ja auto mam w leasing'u wiec wisi mi co z nim bedzie za 9 lat. Dlatego wziąłem taki a nie inny motor.


Ostatnio edytowane przez krauker ; 20-05-2013 o 22:05
krauker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 22:06   #22
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

ale to nie jedzie....jeździłem szmelwagenem 1,9tdi i tam się wyprzedzało. A tutaj to mi się przypomina mój multivan 2,4D zastanowić się muszę 2x czy zdążę, i redukcja z 5 na 3....takie realia - a jeżdżę sam...
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 22:08   #23
krauker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Focus III Titanium
Silnik: 1.0 125KM EB
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

W civicu też redukowałem z 5 na 3 jak chciałem odlecieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tu robie to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krauker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 06:30   #24
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
v-tec zrobi bez zająknięcia 300tys km,
a ford??

150tys i do remontu

to jest ta różnica - w cenie i niezawodności.
Nowe i-vteci to nie stare vteci w lekkiej budzie.....ta kosiareczka 1.0 przyjemniej jeździ od 1.8 i-vtec współczesnego...niestety...wymęczyłem się z Hondziną Civic 1.8 5,5 roku to wiem dokładnie jak to się odpycha - pałujesz na maksa, w środku umierasz z hałasu, a i tak efekty mizerne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., co mi z ewentualnej wyższej trwałości silnika jak nowym autem nie mam zamiaru jeździć tyle lat by zrobić 300.000 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co zaś do ogólnej niezawodności - to akurat Civic VIII gen. był bardzo zawodnym autem (głównie pierdoły, ale non stop coś) i z mnóstwem niedoróbek - takie czasy, wpadki są w każdym koncernie samochodowym.....

Bump:
Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to nie jedzie....jeździłem szmelwagenem 1,9tdi i tam się wyprzedzało. A tutaj to mi się przypomina mój multivan 2,4D zastanowić się muszę 2x czy zdążę, i redukcja z 5 na 3....takie realia - a jeżdżę sam...
Bez redukcji to w 1.6 Ecoboost, 1.0 jest jeszcze za słaby, choć i tak ma o nieeeebo więcej momentu w całym zakresie obrotów od 1.8 i-vtec, który nigdy na hamowni nie wypluwa 174 NM, a i ten moment dostępny jest dopiero realnie przy obrotach ok. 5000....civic to chyba jedyne auto, w którym redukowałem z VI-tki na III - kę na trasie...

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 21-05-2013 o 07:06
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:09   #25
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Wiem, że to forum forda, wielbicieli tego wynalazku,
Ale dlaczego nikt nie dopuszcza do siebie realiów, że 1,0 nawet gdy był biturbo to i tak zawsze będzie popierdołka. Fizyki się nie oszuka. Trendy idą w zmniejszanie pojemności kosztem awaryjności i trwałości.
Jak pojazd o masie 1,4tony ma napędzać silnik z micry czy corsy z dołożoną turbiną?? Spójrzcie prawdzie w oczy.
Nie jechałem, ale dla mnie to kolejna porażka forda jak wynalazek ecoboost, czy gaszenie motoru na światłach - w rzeczywistości absolutnie nic to nie daje, oprócz dodatkowych kilogramów osprzętu i elektroniki.

1,6 przyśpiesza z drugiego biegu z prędkości 20km/h całą wieczność....robi się popołudnie gdy nabiera prędkości.

Te silniki nadają się do fiesty. A są montowane w focusach aby obciąć koszty i auta sprzedawane są do flot firm leasingowych jako tanie firmówki. Wyposażenie focusa w motor 1,8 czy to ZI czy ZS znacznie zwiększa koszty zarówno zakupu jak i użytkowania. A konkurencja jest duża.
Więc firmy kupują najtańsze tandety, które mają wytrzymać 4 lata, okres leasingu.



Z pustego nawet Salomon nie naleje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:15   #26
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
choćby nie wiem jaka wersja była tego focusa, to jest shit w każdym calu, zero kompletnie przemyślenia, zaczynając od showków w drzwiach, poprzez przyciski na kierownicy, odpalanie ze sprzęgłem, tandetnych lampkach kabinowych i kufrze, kończąc na słabiutkim radiu....
To samo można napisać w zasadzie o każdym aucie jak komuś nie podejdzie, ja na przykład piszę wprost o niewyobrażalnej wręcz tandecie w Civicu VIII gen., ale staram się to robić obiektywnie, kolega zaś zdrowo przesadza.....akurat radio Sony jest dobre, a Ecoboost baaaardzo przyjemnym motorem, podobnie jak wersja Titanium - pisanie więc o shicie niezależnie od wersji jest nadużyciem. ST to też taki shit ? Bez jaj kolego....

Bump:
Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że to forum forda, wielbicieli tego wynalazku,
Ale dlaczego nikt nie dopuszcza do siebie realiów, że 1,0 nawet gdy był biturbo to i tak zawsze będzie popierdołka. Fizyki się nie oszuka. Trendy idą w zmniejszanie pojemności kosztem awaryjności i trwałości.
Jak pojazd o masie 1,4tony ma napędzać silnik z micry czy corsy z dołożoną turbiną?? Spójrzcie prawdzie w oczy.
Nie jechałem, ale dla mnie to kolejna porażka forda jak wynalazek ecoboost, czy gaszenie motoru na światłach - w rzeczywistości absolutnie nic to nie daje, oprócz dodatkowych kilogramów osprzętu i elektroniki.

1,6 przyśpiesza z drugiego biegu z prędkości 20km/h całą wieczność....robi się popołudnie gdy nabiera prędkości.

Te silniki nadają się do fiesty. A są montowane w focusach aby obciąć koszty i auta sprzedawane są do flot firm leasingowych jako tanie firmówki. Wyposażenie focusa w motor 1,8 czy to ZI czy ZS znacznie zwiększa koszty zarówno zakupu jak i użytkowania. A konkurencja jest duża.
Więc firmy kupują najtańsze tandety, które mają wytrzymać 4 lata, okres leasingu.



Z pustego nawet Salomon nie naleje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejedź się tym 1.0, zbiera się znacznie lepiej od 1.6 wolnossącego, fajnie brzmi, nie jechałeś, a nawijasz jak potłuczony, czysty trolling....

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 21-05-2013 o 07:19
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:20   #27
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

@majsterus_nt
Ty najlepiej wiesz ile przejadą nowe silniki forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wróżbita się znalazł hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:38   #28
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

naszukałem się silnika tddi i wszyscy handlarze mówili: panewka albo korba bokiem na 200tkm...tak ten silnik kończy....
Jakość forda to jakość forda.

sam to przeszedłem DWA RAZY, więc coś mogę powiedzieć.
Zresztą zobaczycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 07:47   #29
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Każda marka ma swoje wady i zalety VAG też nie grzeszy jakością i trwałością przy swoich TSI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pewnie na forum VW jest ktoś podobny do Ciebie co ma podobną opinie do swojej marki.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 08:37   #30
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Czy ktoś tu zmusza kogoś do kupowania EcoBoosta?
Nie odpowiada komuś, to niech sobie kupi choćby UFO Hondę Civic 1,8 i niech sobie jeździ te 300kkm.
W Fordzie można mieć gwarancję na 200kkm lub 10lat, a w Hondzie czy VW?
W VW to chyba gwarancję na wymianę silnika po 100kkm w wersji 1,4TSI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podajcie mi komercyjną konkurencję dla 1,0 Ecoboosta dorównującą osiągami z podobnej pojemności i porównywalnego zużycia wachy.
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.