Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2012, 22:54   #31
Tysonq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: WO
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to niezgodne z przepisami...
Ja w swojej osobówce mam tak ustawione (za pomocą komputera), że włącznik mam na 0, odpalam silnik - nic się nie świeci, zwalniam ręczny i zapalają się tylko przednie mijania na 50%. Jak ustawię włącznik na AUTO i gdy czujnik zmierzchu da znak, że jest na tyle ciemno, to wtedy zapalają się wszystkie światła i przednie mijania świecą 100%. W audi, golfie VI, można ustawić właśnie, że drogowe są przyciemnione na 30-40% i świecą jako DJD. Ja u siebie mogę co najwyżej przekierować dzienne na halogeny, ale to jest nie zgodne z prawem, bo halogeny nie mają homologacji RL.

Tysonq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 00:14   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Mnie chodziło o to, że niezgodne z przepisami jest świecenie na 50% świateł długich jako świateł djd (a krótkich ok). Ale mogę się mylić.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 22:07   #33
Tysonq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: WO
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Wojtku, zwróć uwagę na nowsze audi, bądź golfa VI. U nich światła długie są przyciemnione do pewnej wartości i wtedy robią za światła do jazdy dziennej. Nie jestem pewien, ale wtedy na kloszu musi być RL.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj transit miał kontrolę drogową. Policjant sprawdził ledy, kazał włączyć mijania i ogólnie wszystkie światła posprawdzał. Wszystko ok i puścił w dalszą drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tysonq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 23:57   #34
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

W autkach rejestrowanych w PL musimy spełniać nasze wymogi które - dopuszczają osłabione światła mijania jako śdjd. MIJANIA - nie DROGOWE.

Oczywiście autka rejestrowane poza PL nie muszą spełniać naszych wymogów, tylko wymogi Kraju rejestracji. i muszą być uznane jako czasowo jeżdżące po drogach PL.
A, że w podanym VW drogowe są za Dzienne - nie powinien być zarejestrowany w PL.

Prosty przykład:
U mnie w Firmie były "Barkasy (DDR). na te czasy tylne przeciwmgłowe musiało się wyłączać automatycznie po zmianie świateł przednich na drogowe lub pozycyjne. niestety p/mg świeciły z pozycyjnymi i ... rejestrowałem je bez uwag, bo nie dało się sprawy wyłączyć. A NIE POWINNY PRZEJŚĆ. Tak się niestety ma u nas przestrzeganie litery prawa przez Diagnostów i Homologacje. "Na wszelki wypadek nie wychylam się".

Drugi przykład:
W DE obowiązują opony zimowe, jednak autko z innego Kraju może prawnie jechać na letnich po terenie DE, bo ma klauzulę dopuszczenia obcokrajowca...osobiście miałem kilka kontroli w DE na letnich tylko z uwagą, iż powinienem dla swojego zdrowia ... ale nie muszę!
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 09-03-2012 o 00:01
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 00:58   #35
SECHUBU
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-09-2005
Skąd: (Z)Dolny Śląsk
Model: Cougar
Silnik: 2,5
Rocznik: 00
Postów: 214
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał bakukamil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
transit 2011
kluczyk na II (światła ustawione na 0) zapalają się światła mijania , ale trochę delikatnie osłabione (coś jak 80% mocy) i postojówki tył
zapalam silnik , nie zmienia się nic .
Czyli jeżeli chciałbym, aby na 0 - zerze nic się nie działo to tylko przez komputer...?

A jeżeli 0 przestawić tylko jako światła do jazdy dziennej (jak od początku tematu, tylko dla modelu 06-)??
SECHUBU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 22:38   #36
Cairo
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Moim zdaniem nie macie racji z tymi DJD ze świateł mijania.
Przepisy właśnie mówią o tym, że światła DJD (DRL) mają mieć strumień światła prosty jak światła drogowe a nie jak mijania.(odcięty). Chodzi o to, że światła do jazdy w dzień mają za zadanie być widoczne właśnie w sytuacji gdy świeci mocno słońce i mają się przebić przez to światło, tak aby mimo oślepiony słońcem kierowca jadący z przeciwka nas zobaczył. Osłabione do ok 30% mocy (tak osłabiane sa właśnie fabryczne światła drogowe w fukcji DRL) światła mijania byłyby za słabo widoczne.

Ja mam właśnie pytania, czy wiecie (macie jakieś schematy) jak w Transicie z 2008r, jest rozwiązane to że światła mijania włączają się automatycznie po przekręceniu stacyjki mimo pozycji 0. Chciałem to przepiąć np na halogeny (tak wiem nielegal), albo dodatkowe światła dzienne, tak aby odciąc tylne pozycje i oświetlenie rejestracji (niepotrzebnie przepalające się żarówki). Najważniejsze dla mnie jest odłaczenie świateł mijania co dla mnie jest największym kretynizmem, jazda w dzień na światłach mijania bo efekt jest taki, że marny z nich pożytek w dzień (z powodów wspomnianych na początku postu) a za to w nocy słabo świecą bo niepotrzebnie wypalają się lampy zbędnym świeceniem za dnia) i pieszy potracony. Nieszczęście gotowe.
Cairo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 23:09   #37
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Cairo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najważniejsze dla mnie jest odłaczenie świateł mijania co dla mnie jest największym kretynizmem,
Najlepsze wyjście to udanie się do serwisu dysponującego IDS-em (nie musi to być ASO), tam przeprogramują moduł tak, by te tzw. światła DJD się nie włączały. Wtedy założysz sobie jakieś LED-y DJD - takie jakie ci się podobają, załączane od stacyjki. Najczęściej mają układ elektroniczny reagujący na włączenie świateł głównych - wyłączają się wtedy.
Ale można te LED-y połączyć jeszcze prościej, łącząc ich przewód masowy do zasilania świateł postojowych. Ale to już inna historia.

Cytat:
Napisał Cairo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałem to przepiąć np na halogeny (tak wiem nielegal), albo dodatkowe światła dzienne,
Nie da się tego przepiąć, przewody moduł-lampy są jedne i o załączeniu decyduje elektronika sterująca przekaźnikiem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-03-2018 o 23:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 12:24   #38
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Tysonq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtku, zwróć uwagę na nowsze audi, bądź golfa VI. U nich światła długie są przyciemnione do pewnej wartości i wtedy robią za światła do jazdy dziennej. Nie jestem pewien, ale wtedy na kloszu musi być RL.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj transit miał kontrolę drogową. Policjant sprawdził ledy, kazał włączyć mijania i ogólnie wszystkie światła posprawdzał. Wszystko ok i puścił w dalszą drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że to zmniejszona moc świateł długich, a nie np. żarówka H15 jak w Transitach, Rangerach i podobnych użytkowych Fordach?
Z tego co wiem, fabrycznie wykorzystuje się klosz światła długiego do świateł dziennych, ale bez kombinowania z modułami i elektroniką, a za pomocą żarówki dwuwłóknowej 15/55W, właśnie H15.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 13:28   #39
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Tak, tam jest z pewnością H15. Chyba najdroższy typ żarówki halogenowej.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 23:06   #40
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że to zmniejszona moc świateł długich, a nie np. żarówka H15 jak w Transitach, Rangerach i podobnych użytkowych Fordach?
Z tego co wiem, fabrycznie wykorzystuje się klosz światła długiego do świateł dziennych, ale bez kombinowania z modułami i elektroniką, a za pomocą żarówki dwuwłóknowej 15/55W, właśnie H15.
W Customie i w nowych Transitach Mk8 są żarówki H15 do świateł DRL, w pozycji 0 one właśnie się zapalają oraz pozycyjne (te pozycyjne chyba niepotrzebnie - przepisy tego nie wymagają, ciekawe, czy można je wyłączyć przez przeprogramowanie?) i w funkcji "auto" po ściemnieniu automatycznie zapalają się światła główne. W poz. 1 palą się tylko pozycyjne, w pozycji 2 palą się główne i pozycyjne.
Podobno w najnowszych Transitach Mk8 zamiast żarówek H15 w DRL-ach, dają LED-y. Ale jeszcze nie widziałem takiego.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-03-2018 o 23:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
led , ledy , światła dzienne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.