Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2018, 23:20   #1
Jacek28w
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2015
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Nie odpala, brak mocy.

Witam, mam problem ze swoim transitem 80km z którym ciężko mi się rozstać, mianowicie chodzi o to że nie chce mi odpalać, na plaka daje radę, na pycha odpala z metra, jak już odpali to jakby chodził na 3 gary, kopci niesamowicie na biało, nie wkręca się na obroty dopiero po jakimś czasie się rozkręca ale z mocą jest b. słabo, co do rozruchu mam nowy aku. 720ah, wymieniłem rozrusznik na planetarny, objaw braku mocy zaczął mi się już latem i teraz nie wiem czy to wtryski czy już pompa siadła. Może ma ktoś jakieś sugestie od czego zacząć
Dzięki.


Ostatnio edytowane przez Jacek28w ; 07-03-2018 o 23:22
Jacek28w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 08:08   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Są trzy podstawowe rzeczy do sprawdzenia:
- wtryskiwacze,
- pompa wtryskowa,
- sprężanie w cylindrach.

Niestety w dieslu - czy samochód ma już swoje lata i wart jest kilka tysięcy, czy nowy wart kilkadziesiąt - koszty naprawy układy wtryskowego są podobne.

Znalazłbym jakiegoś przytomnego pompiarza, podjechał tam by wyjął wtryskiwacze, sprawdził je pod kątem ciśnienia otwarcia i czy nie leją, i od razu sprawdził wtedy sprężanie silnika (na zimnym silniku). Wtryskiwacze wkłada się do silnika dokładnie oczyszczone i z nowymi uszczelkami (teflonowe + kauczukowe).
Jeżeli wtryskiwacze i silnik byłyby ok, podjąłbym decyzje co do pompy - czy ją wyjąć i robić, czy może zamienić na sprawną używkę.

Jest jednak jeszcze jedna sprawa o której piszesz - to mocne dymienie na biało po odpaleniu. Jeżeli silnik jest zapowietrzony i pompa przetłoczy powietrze i silnik odpali - to często jest taki właśnie objaw. Może być, że po prostu układ się zapowietrza przy dłuższym postoju - paliwo się cofa do zbiornika i przez nieszczelność wchodzi powietrze.
Generalnie przy takim zapowietrzaniu trzeba szukać nieszczelności na filtrze, w pompie i na wtryskiwaczach (nigdzie nie może być śladów paliwa) oraz wymienia się mechaniczną pompę podającą paliwo (na bloku silnika po stronie kierowcy pod kolektorem wydechowym) - jej zaworki pełnią rolę zaworków zwrotnych. Jeżeli zaworki się wypracują, statycznie nie trzymają paliwa, podczas pracy natomiast pompa jeszcze podaje paliwo. Ta pompka (zamiennik) jest tania, a wymiana prosta i szybka.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-03-2018 o 08:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 12:58   #3
Jacek28w
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2015
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Wtryski sprawdzone 3 leją jeden sprawnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy to tylko to.
Jacek28w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 13:46   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Cytat:
Napisał Jacek28w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy to tylko to.
Jak to w starszym aucie - po trochu wszystko jest na zdechu. Wzięte wszystko razem do kupy daje efekt, że w cięższych warunkach auto nie pali.

Wtryski powinieneś wymienić, zajrzyj pod link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Od indywidualnych sprzedawców bym chyba nie kupował, za duże ryzyko.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 09:26   #5
Jacek28w
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2015
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Kupiłem silnik z pompą i osprzętem za 700 ze sprawdzonego źródła, auta z niemiec demontowane u nas. Zakładam go w sobotę. Szkoda że tych wtrysków nie da się regenerować. Ale czy to by się opłacało skoro cały silnik można kupić za 700 zł.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Jacek28w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 09:48   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Cytat:
Napisał Jacek28w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda że tych wtrysków nie da się regenerować. Ale czy to by się opłacało skoro cały silnik można kupić za 700 zł.
No... ale nie wiesz, w jakim stanie są wtryski w tym używanym silniku. Na pewno wiadomo, że nie są idealne.
Jedyne co można to... być dobrej myśli. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie wtryskiwacze "ołówkowe" Stanadyne - jako czysto mechaniczne- można regenerować. Ale pytanie kto to ma zrobić. Te czasy już minęły, starzy fachowcy powymierali...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-03-2018 o 09:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 06:59   #7
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Cytat:
Napisał Jacek28w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem silnik z pompą i osprzętem za 700 ze sprawdzonego źródła, auta z niemiec demontowane u nas. Zakładam go w sobotę. Szkoda że tych wtrysków nie da się regenerować. Ale czy to by się opłacało skoro cały silnik można kupić za 700 zł.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Zrobiłem to samo, ale policz też ile kosztują koszty uboczne przekładki np. płyny eksploatacyjne, reset sterownika, itp.
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 09:06   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Cytat:
Napisał medar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
reset sterownika,
Tu akurat o sterowniku jeszcze nikt nawet nie myślał, ale masz rację - koszty przekładki są w tym przypadku mogą być wyższe niż zakup całego silnika używki. A jeszcze dochodzą najczęściej inne dodatkowe koszty, bo okazuje się, że a to przydałoby się wymienić simmering wału bo jest zapocony, a to sprzęgło warto zrobić skoro już na wierzchu jest, a to na pompce paliwa cieknie olej, oczywiście rozrząd trzeba by zrobić- itd., itd.

No ale generalnie jakie jest lepsze wyjście?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-03-2018 o 10:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 07:04   #9
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

Ja znalazłem na szczęście człowieka, który robi takie rzeczy i dał się namówić na przyjazd do mnie ( miałem dwa silniki ). Na miejscu zresetował sterowniki pompy. Sterownik zachowuje się wówczas jak nowy i immo się paruje z transponderem kluczyka przy pierwszym uruchomieniu. Dojazd ( 100km w obie strony) - 50zł. Programowanie 2 szt. - 100 zł. Całość operacji trwała ok 30 min. Ten fachowiec jest z okolic Świebodzina, jakby co to służę namiarem. Przedtem płaciłem po 300 zł od sztuki z dostawą auta do warsztatu. Wojtek ma rację, jak policzyć wszystkie płyny, uszczelki, symeringi, filtry to trochę wyjdzie, ale i tak warto :-).

Ostatnio edytowane przez medar ; 17-03-2018 o 07:08
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 17:06   #10
Jacek28w
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2015
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie odpala, brak mocy.

mam jeszcze jedną sprawę odnośnie uszczelek przewodów paliwowych które wchodzą do obudowy filtra paliwa, zna ktoś może ich wymiary? uszkodziłem je przy wyciąganiu i ciągnie mi teraz powietrze.

Bump: Chciałem jeszcze opisać przebieg wymiany silnika w moim transicie może ktoś bedzie chcial sobie przeczytać.
Więc kupiłem kompletny silnik, który chciałem przełożyć, po wymianie rozrządu przyszła próba odpalenia, silnik stał jeszcze na palecie, no i po wlaniu puszki plaka, wyczerpaniu 2 akumulatorów nie odpaliłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozrząd ustawiony dobrze, więc poszła w ruch opalarka no i odpalił, po wypaleniu plaka niby nie kopcił, równo pracował ale tchnęło mnie żeby sprawdzić kompresje wyszło "aż" 25 barów...
Więc zapadła decyzja wymieniam pierścienie,po zdjęciu głowicy i wyjęciu tłoków okazało się że w "nowym" silniku gładź cylindrów nie była za piękna, panewki na 2 tłokach już ładnie dostały, w miedzy czasie rozkręciłem swój stary silnik, wyjaśniła się przyczyna kopcenia i dużego ubytku oleju, pierścienie olejowe 3 na 4 zapieczone, 3 na 4 tłoki wypalone ale cylindry były w dobrym stanie panewki super, więc złożyłem z dwóch jeden no i chodzi teraz bardzo ładnie tylko przy odpaleniu przez chwile kuleje bo zapewne się zapowietrza przez uszczelki w obudowie filtra. Fajnie tak zreanimować dziadkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
Jacek28w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.