Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2018, 13:55   #11
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Rozumiem, że to żart z tym ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oni umieją tylko akcesoryjne zakładać.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest jeszcze jedna kwestia. w PL jak chcesz zaparkować tyłem, to musisz mieć szczęście albo nikogo za sobą. Bo nawet jak włączysz migacz do parkowania, to przejeżdżając lukę masz tego za sobą na zderzaku i brak możliwości parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście korzystałem kilka razy, żeby sprawdzić, żeby pokazać innym jak działa i chyba ze 3 razy jak sam parkowałem, ale fakt wepchnął się w małą lukę. Za to często pomagam sobie w wyszukaniu odpowiedniego miejsca, po czym sam parkuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 14:05   #12
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwestia że warsztat nie zna się na Fordach, więc sama "rozbiórka" żeby coś odnaleźć założyć, to ich czas, a czas to pieniądz, a że nie są "maniakami Forda" to zajmie im to dłużej więc trzeba więcej liczyć za roboczogodziny.
Toż ASO NAJlepiej zna się na Fordach, ma dokumentację a co najważniejsze kochają Fordy i są na pewno maniakami Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie no Panowie, traktujcie to w kategoriach ironii jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć z ciekawości chętnie bym się dowiedział ile śpiewają ton złota za taką dokładkę.
mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 14:15   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Cytat:
Napisał mcsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toż ASO NAJlepiej zna się na Fordach, ma dokumentację a co najważniejsze kochają Fordy i są na pewno maniakami Forda
Brałem pod uwagę "warsztat". Nie ASO. Kolega napisał po prostu warsztat.

Co do ASO - nawet się czymś takim zazwyczaj nie zajmują, nie wyceniają, nie przyjmują zleceń na coś takiego.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@edmun jest jeszcze jedna kwestia. w PL jak chcesz zaparkować tyłem, to musisz mieć szczęście albo nikogo za sobą. Bo nawet jak włączysz migacz do parkowania, to przejeżdżając lukę masz tego za sobą na zderzaku i brak możliwości parkowania
Nawet nie wiem co mam odpisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 14:15   #14
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

A znacie inne Fordy rozmiaru Focusa lub mniejsze które to dobrodziejstwo posiadają? Fiesta chyba nie zasłużyła sobie na taki bajer? A może jakieś inne podobne albo mniejsze autko ma takie cuś? Ciężko na rynku o egzemplarz z zamontowanym parkowaczem
mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 14:18   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Cytat:
Napisał mcsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A znacie inne Fordy rozmiaru Focusa lub mniejsze które to dobrodziejstwo posiadają?
i40
Astra
BMW1
Mercedes A klasa
Toyota Auris
Volvo V40
VW Golf
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 14:22   #16
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 14:34   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] C-max i Kuga z Fordów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i nowa Fiesta mk8, ale zakładam, że mówimy o starszych niż kilka miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta mk7 ma tylko wizualizację czujników, sama nie parkuje.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 22:08   #18
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Mam w Focusie to automatyczne parkowanie i o ile często nie używam, o tyle wydaje mi się, że równolegle parkuje lepiej niż ja, za każdym razem na styk do krawężnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmieści się naprawdę w miejsca niewiele dłuższe niż auto i robi to bardzo sprawnie.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 12:23   #19
mcsiu
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do:

Cytat:
Napisał Szymon_Zy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołożenie to nie jest wielka filozofia. Moduł parkowania z końcówką B, czujniki z przodu, przycisk i wymiana czujników ABS na dwukierunkowe. Potem tylko zakodowanie i powinno działać.
W sumie to warto tylko czujniki przód.
Tak zastanowiłem się ponownie nad powyższym i teraz wydaje mi się, że wcale nie musi to być takie proste. Czujniki chyba jednak nie wystarczą bo co za magiczna siła będzie kręcić kółkiem? Jakiś sprzęt musi przecież przełożyć wyliczenia na fizyczne ruchy kierownicy. Czy to przypadkiem nie jest wymiana bebechów albo dodanie czegoś co kosztuje duuużo albo bardzo dużo?

Bump: No chyba że każdy focus jeździ z takim modułem do fizycznej kontroli kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic tylko połączyć to z padem od konsoli i można sterować autem z tylnego siedzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mcsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 12:55   #20
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Asystent parkowania dołożenie, czy jest sens?

Każdy Focus mk3 powyżej benzyny 1.6 wolnossącej ma elektryczne wspomaganie, a to ono samo kręci kierownicą...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.