Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2019, 06:26   #1
glop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2014
Model: Focus Mk3 Kombi FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Regulacja Reflektora

Witam

Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajdują się śruby regulacji albo jak regulować reflektor w FF mk3 2015 kombi 1.5 diesel.

glop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 10:02   #2
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Regulacja Reflektora

Cytat:
Napisał glop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajdują się śruby regulacji albo jak regulować reflektor w FF mk3 2015 kombi 1.5 diesel.
Wiem, że nie zadowoli Cię moja odpowiedź, ale coż...
Najlepiej dla wszystkich uczestników ruchu drogowego będzie gdy to zrobi diagnosta. Koszt naprawdę niewielki.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 12:58   #3
glop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2014
Model: Focus Mk3 Kombi FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Regulacja Reflektora

Zmieniałem żarówkę, i chciałem z ciekawości wiedzieć ale na stacji kontroli po sprawdzeniu okazało się że jest ok i dalej nie wiem gdzie się regulujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
glop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 14:55   #4
firkelus
ford::beginner
 
Avatar firkelus
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2019
Skąd: Chojnice
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Regulacja Reflektora

Cytat:
Napisał glop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniałem żarówkę, i chciałem z ciekawości wiedzieć ale na stacji kontroli po sprawdzeniu okazało się że jest ok i dalej nie wiem gdzie się regulujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy na forum gdzieś mi się nie przewinął ten temat, ale poszperaj w sieci na pewno znajdziesz
firkelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 16:39   #5
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: Regulacja Reflektora

jest temat na forum, ale regulacja jest jak w każdych reflektorach. Dwie śruby torx jedna do pionu, druga do poziomu.
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 13:22   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Regulacja Reflektora

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że nie zadowoli Cię moja odpowiedź, ale coż...
Najlepiej dla wszystkich uczestników ruchu drogowego będzie gdy to zrobi diagnosta. Koszt naprawdę niewielki.
Akurat po stacjach diagnostycznych będzie oślepiać. Lepiej i łatwiej samemu wyregulować.
Opiszę jak to się robi.
Potrzebujesz długiej płaskiej powierzchni (robię w garażu).
Najpierw mierzę wysokość na której znajduje się żarówka od podłogi (w focus mk2 z tego co pamiętam jest to 72cm, a mk3 nie wiem - ale do obliczeń przyjmę mk2). Następnie szukam informacji na kloszu jaki ma być spadek. Wygląda tak jak na zdjęciach:
https://zssplus.pl/prasa/39/reflektory_5.jpg

Teraz ustawiasz się prostopadle do ściany w odległości jak największej (najlepiej 10m, ale można mniej).
Teraz trochę matematyki.
Jeżeli masz 1% to na każdy 1m od ściany odejmujesz 1cm. Jak masz 1.2% to odejmujesz 1,2cm.
Jak ustawisz się w odległości 10m od ściany to będziesz miał 72-1*10=62cm
lub 1,2% 72-1,2*10=60cm
Idziesz do ściany i naklejasz taśmę na odpowiedniej wysokości).
Światło świeci: _/
Część płaską - czyli _ musi być na obliczonej wysokości (tą co taśmą zaznaczasz). Musisz trochę pokręcić kluczem imbusowym (mk2 ma imbus 7, vag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jedna śruba jest do regulacji lewo-prawo, a druga góra-dół. W mk2 góra dół jest przy błotniku i trzeba mieć dość długi imbus. Gdy wyregulujesz góra-dół to musisz kręcić drugą śrubę (lewo-prawo), aby punkt gdzie światło idzie w górę _/ musi być na przeciwko lampy - https://zssplus.pl/prasa/39/reflektory_4.jpg punkt R1).
Gdy to ustawisz reflektor masz ustawiony i idziesz do drugiej lampy kręcić imbusami.
Najlepiej robić to na dwie osoby - ty ustawiasz jedną lampę, a druga zasłania sobą drugą lampę.
Jak ma się wprawę to zajmuje 5 min (dwie lampy).
Pamiętaj, że ustawiasz światła, gdy korektor wysokości jest ustawiony na 0.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.