Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 08:28   #11
gin555
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Częstochowa
Model: S-max
Silnik: kopciuch 163 KM PS
Rocznik: 2010
Postów: 151
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Fabryczne webasto ma dedykowanego pilota.
Co ciekawe ma on duzo wiekszy zasięg niz pilot "z kluczykiem", wprawdzie nie testowalem jak duzy ale przy dobrej baterii kilkaset metrow.
Dodatkowo komunikuje sie w duplexie czyli pilot przyjmuje sygnal z odbiornika w aucie o fakcie załaczenia bądz tez nie nagrzewnicy

gin555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 09:44   #12
Bartek_P
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 141
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Dołożenie jest proste, ale dedykowany pilot z odbiornikiem do webasto to koszt ok. 1300 zł, a bardziej wypasiony podchodzi pod 2 tysie
Bartek_P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 15:27   #13
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Mi w serwisie powiedzieli 1800zł brutto - nie wiem za jaką opcję. Odpuściłem - w tym roku zmiana samochodu.
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2014, 21:13   #14
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Witam
Zdecydowałem się na zakup nowej Kugi.
Zamówiłem z piecem ("nagrzewnica postojowa zasilana paliwem z funkcją programowania" - wg opisu zamówienia), lecz nikt nie potrafi mi powiedzieć czy jest to piec ze sterowaniem pilotem.
Korzystam z tego wynalazku od ładnych paru lat, ale w audi i nie widzę innej opcji jak tylko z pilotem. Tam pilot jest w standardzie, a tutaj wg opisów podobno jest tylko sterowanie ręczne z kokpitu.
Wersja auta to tytanium plus diesel 163 KM. Osoba w salonie która zamawiała auto nie potrafi powiedzieć czy jest pilot, dzwoniąc do innych salonów też nikt nie potrafi konkretnie powiedzieć.
Znalazłem stronę salonu w Wa-wie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale też trudno się dogadać - mieli oddzwonić
Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym modelem proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 15:30   #15
Adam94
ford::beginner
 
Avatar Adam94
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Inowrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Witam mam pilot do Webasto T91 i zgubiłem zaślepkę do baterii. Na allegro można kupić pilot za 150 zł aczkolwiek cały jest mi nie potrzebny stąd moje pytanie czy ktoś nie ma zaślepki bądź też wie gdzie można taką dostać. Pozdrawiam
Adam94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 17:36   #16
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Zaślepkę baterii zakupisz w firmie zajmującą się sprzedażą części firmy webasto(numer części znajdziesz w załączniku,który dołączyłem).Wejdź na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i znajdź swojego lokalnego dystrybutora i zamów.
Jeśli chodzi o pytanie z tytułu wiadomości to jest możliwe dołożenie dodatkowego pilota,ale w autach prawdopodobnie po 2010 roku.Należy wtedy zakupić pilota i centralkę webasto (T90,T91,T100HTM),prawdopodobnie podpasuje także centralka od VW np.T91N.Centralka łączy się z piecem po przez szynę W-BUS(żółty kabelek w oryginalnej fordowskiej wtyczce przy piecu).Jeśli chodzi o auta przedliftowe to chętnie bym to sprawdził,ale póki co nie mam gdzie,bo sam posiadam webasto ale jest ono uniwersalne a nie dedykowane do mondeo/smax.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg klapka.jpg (80.3 KB, 127 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 24-08-2014 o 18:13
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 22:05   #17
Adam94
ford::beginner
 
Avatar Adam94
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Inowrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie

Dzięki za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 15:30   #18
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Pewnie to nie ten temat ale bardzo zliżony więc się tu podpinam bo ewentualnie rozwinąłbym swój system.
Według etis (WF0SXXGBWSBD83847) mam takie coś:
With Fuel Burn Aux Htr

W Conwersie mam opcje:
Dotatkowy grzejnik

Mogę ją jedynie włączyć lub wyłączyć (zaznaczyć krzyżyk). Czy to jest webasto? Czy da się coś zrobić żeby można było sterować je chociaż harmonogramem? A co trzeba zrobić żeby można było sterować z pilota?
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 16:14   #19
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Kolego Latar posiadasz dogrzewacz,(nie jest to pełne ogrzewanie postojowe)który działa tylko i wyłącznie wtedy gdy jest włączony silnik,oczywiście muszą być także spełnione inne warunki(temperatura zewnętrzna, odpowiedni poziom paliwa w zbiorniku,itd.).Nie wiem jak w mondeo mk4 ale ogólnie przy dogrzewaczu brak jest pompki elektrycznej w obiegu wodnym,by to potwierdzić potrzebowałbym zdjęcie przestrzeni za silnikiem twojego auta,tam powinna znajdować się pompka wodna do webasto.Jeśli chodzi o pilota to spokojnie można go dołożyć w autach po 2010 roku.Do tego jest także potrzebna zmiana konfiguracji auta w ELMConfigu.Średnia cena zestawu(pilot,centralka,antena i instalacja elektryczna) T91 to około 500/600zł,a T100HTM około 800/850zł,piszę tutaj o zestawach używanych.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 16:15   #20
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

U mnie w ETIS jest taki opis po polsku "Z dod. nagrzewnicą/programowalną".
Jak widzisz wyraźnie jest zaznaczone programowalną.
I wtedy oprócz opcji dodatkowy grzejnik w converse+ mam jeszcze meny z dwoma timerami.

Wygląda to jakoś tak
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.