Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2018, 10:02   #161
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Co do działania ASS w mondku - i różnicy manual/automat.

Obecnie mam automat z 1,5EB, ale zanim go dostałem miałem przez ponad miesiąc zastępczego mk5 2,0tdci z manualem.

O ile w przypadku manuala praktycznie nie wyłączałem ASS to w automacie mam już odruch automatycznego wyłączenia ASS zaraz po odpaleniu auta - pytanie dlaczego?
W manualu np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania albo podjazdów w korku - typu 15-20m i stoimy na 3-4 sekundy po zatrzymaniu trzyma się zwykle wciśnięte sprzęgło bo wiadomo że za chwilę ruszamy więc auto nie zgaśnie. A nawet gdy zgaśnie to jest odpalane w momencie ponownego wciśnięcia sprzęgła - praktycznie nie odczuwamy tego że auto zgasło, dodatkowo gaśnie rzadko (sytuacje opisane wyżej gdy mamy wciśnięte sprzęgło).
Jak to działa w automacie - wyjeżdżam z domu - temperatury około 0 stopni, po przejechaniu ok 600-700 metrów mam skrzyżowanie gdzie muszę włączyć się do ruchu - i co się dzieje - podjeżdżam pod skrzyżowanie (praktycznie zawsze muszę się zatrzymać żeby upewnić się czy coś nie jedzie), zatrzymuję się dosłownie na 1-2 sekundy, widzę że nic nie jedzie, szybko puszczam hamulec i chcę ruszyć dynamicznie i widzę że auto dopiero się uruchamia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wkurza to bardzo, do tego podobnie w toczeniu się w korku i zatrzymywaniu, wiem że zatrzymam się na 2-3 sekundy - ale ASS i tak zgasi auto.

Podsumowując moje wrażenia z ASS - w manualu super, automat do d... . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 10:24   #162
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumowując moje wrażenia z ASS - w manualu super, automat do d... . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podzielam zdanie dt. manuala. Automatem nie jeździłem ale z opisu wynika, że chyba bym też zaczął wyłączać
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 10:34   #163
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Pytanie, co będzie za kilka lat z rozrusznikiem, który pracuje w trybie hipertaksówkarskim.
Tego się najbardziej obawiam przy ASS - czy nie będzie tak, że zaoszczędzę 100 PLN na paliwie i kupię sobie części za 2000 PLN?... :-/
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 11:39   #164
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie, co będzie za kilka lat z rozrusznikiem, który pracuje w trybie hipertaksówkarskim...
Rozrusznik pod ASS jest inny (specjalny). M. in. po opisie rozrusznika w etisie rozpoznaje się czy auto ma ASS.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 12:00   #165
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Pytanie, czy jego specjalność nie oznacza wyższej ceny i niekoniecznie dużo wyższej trwałości. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 12:52   #166
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Ja się pocieszam, że w automatach zacznie padać kilka razy szybciej jak w manualu i jest objęty przedłużoną gwarancją. Poza tym znam auta bez ASS w których rozruszniki padają po 3-4 latach
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 22:20   #167
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

w automacie trzeba na S jeździć i po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ASS się nie włącza.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 06:40   #168
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Moim zdaniem wystarczyłoby dla automatu udostępnić (np. w zegarach) opcję czas zwłoki wyłączenia silnika. Przypuszczam, że to rozwiązałoby problem w więcej niż 90% przypadków. W sumie gdyby był gdzieś dostępny sygnał, że auto stoi lub toczy się to mozna zrobić proste urządzenie emulujące taką funkcję. Wydaje mi się żez taki sygnał występuje, gdyż zauważyłem, że na luzie (z wyciśniętym sprzęgłem) silnik włącza sie natychmiast jak auto zaczyna się trochę mocniej toczyć - np. zjeżdzając z górki wyciśnięte sprzęgło nie pomoga - silnik w pewnym momencie załącza się . Być może jest ta informacja pobierana z prędkościomierza - ale ma wrażenie że juz 1-2 km/h wymuszają uruchomienie silnika

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 17-01-2018 o 06:44
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 07:50   #169
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Panowie a moze zwrociliscie uwage w ktorym momencie puszczania hamulca silnik odpala, po calkowitym puszczenie czy ciut wczesniej? Pytam bo czesciej lub rzadziej jezdze sluzbowa V-klasa (wiem to nie Ford) w automacie, i tam puszczajac hamulec tuz przed koncem silnik odpala. Wiec zeby sie nie wq...ac przy ruszania na krzyzowce, wyczulem ten moment kiedy auto juz odpala a hamulce jeszcze trzymia - na lekkim pochyleniu auto sie nie toczy. Moze w Fordzie jest podobnie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 08:31   #170
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

W mondku jest podobnie - trzeba trzymać bardzo lekko wciśnięty hamulec - ale ja już wolę wcisnąć raz przycisk ASS off po odpaleniu i się tym już nie martwię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.