Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2019, 19:37   #561
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

No dobrze, powiedzmy, że odległość między wyprzedzanymi pojazdami była taka, że można by przymknąć oko (sam się zastanawiałem, czy jest warto się chować), po wyprzedzeniu drugiego pojazdu dość "zwinnie" się schował.

A pierwsze 10 sek. nagrania?

__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 23-04-2019 o 19:41
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2019, 19:43   #562
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak myślicie
Polski standard . Osobiście nie wypisałbym kwita temu kierowcy . Mógł zatańczyć między pasami , chwilę " podciągnął " wyprzedzając cysternę i busa , po czym zjechał. Nie wiem ile wcześniej tak jechał. Dzisiaj jechałem S7 i stwierdziłem, że prawym pasem nie da się jechać przepisowo. Starając się jechać 110-120 km/h co chwilę na prawym pasie osobowe " pędzące 90-95 i konieczność hamowania bo akurat wtedy na lewym coś idzie dzikiem. Tak więc , albo świadome łamanie przepisów i ogień na lewym pasie, albo taniec z prawego na lewy, hamowanie, przyspieszanie i porzygani pasażerowie.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2019, 22:34   #563
lol19
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140hp
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj jechałem S7
Jeżdżę s7 2 razy w tygodniu. Ta trasa powinna mieć 3 pasy. Prawym nie pojedziesz 120, bo tiry, a na lewym ciągle jazda po 150, a jak już pojedziesz tym lewym to trafi się tak jak mi dzisiaj, maruder jadący 130 w swoim gruzie 25 letnim Audi, bo on się nie da wyprzedzić jakiemuś Renault. A za mną kilku innych wkurzonych kierowców. Ale co zrobić, jak można to trzeba prawym i odjechać jak najdalej.
lol19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 08:13   #564
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał lol19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiemuś Renault
Akurat dzisiaj /23.04 / wracałem ze świąt i taki Traffic na początkowych KR .....osobowy od Elbląga po Gdańsk znał tylko lewy pas . Kilka czarnych Lagun też widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może jechaliśmy w tym samym czasie i tym samym kierunku ? Ja S7 latam raz w miesiącu, ale na północnym odcinku Gdańsk - Olsztynek .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 24-04-2019 o 08:27
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 09:42   #565
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...karalna jazda lewym pasem?
W jednym z odcinków Uwaga pirat, jeden taki emeryt co jechał do pracy tłumaczył się, że jedzie lewym pasem bo prawy pas jest w złym stanie technicznym a jego kręgosłup boli. A jechali za nim ponad 10km.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 09:49   #566
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Wiesz, zawsze też mógł powiedzieć, że wyprzedza, tylko że auto wyprzedzane jedzie 1km/h wolniej i zaczął manewr wyprzedzania "za wczasu", bo w PRD niema określonej odległości z jakiej można zacząć mówić o wyprzedzaniu.
Jak to hak napisał o tym kasku na budowie?
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 11:00   #567
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w PRD niema określonej odległości z jakiej można zacząć mówić o wyprzedzaniu.
Można mnożyć przykłady, gdzie prd czegoś nie precyzuje, czasem nawet istotne jest to, co zostało pominięte (jak w pkt 4 art 22, gdzie nie wspomniano o zmieniającym kierunek jazdy). Ścisłe trzymanie się litery prawa bywa czasem zgubne i kierujący powinni to sobie uświadomić. Moja córa krótko po zdanym egzaminie na prawo jazdy miała zwyczaj przed wyprzedzaniem dojeżdżać prawie do zderzaka auta, które miała wyprzedzać, po czym wrzucała kierunkowskaz, robiła redukcję na niższy bieg i dawała po gazie, by zaraz po wyprzedzeniu zjechać na prawy pas i bujać się swoim tempem. Uświadomiłem ją, że instruktor mówiąc, że wyprzedzanie powinno trwać możliwie krótko i ważne jest niezwłoczne zakończenie manewru, by nie zajmować pasa przeznaczonego dla ruchu w przeciwnym kierunku, nie dopowiedział pewnych istotnych elementów składających się na bezpiecznie wykonany manewr. Dojeżdżając do zderzaka poprzedzającego auta ograniczamy sobie widoczność do małego fragmentu drogi, zupełnie zaś nie widzimy, co się dzieje przed pojazdem wyprzedzanym. Redukcja biegu i gwałtowne przyspieszenie podczas wyprzedzania może być niebezpieczne w czasie trudnych warunków drogowych (opady deszczu, śniegu). Łatwiej wtedy o zerwanie przyczepności opon z podłożem. Niezwłoczny powrót na prawy pas ruchu też może powodować zagrożenie. Wyprzedzony może to odebrać jako zajechanie drogi, a ponadto gwałtowny manewr też grozi utratą kontroli nad pojazdem. Te czynności mają być wykonane płynnie i zawsze z pozostawieniem sobie sporego marginesu bezpieczeństwa, bo niektórzy kierujący złośliwie przyspieszają utrudniając wyprzedzanie, a i ocena odległości pojazdu zbliżającego się z przeciwnego kierunku ruchu może być złudna (zwłaszcza w przypadku motocykli).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 11:46   #568
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przed wyprzedzaniem dojeżdżać prawie do zderzaka auta, które miała wyprzedzać...
O ile wiem to (jazde "na zderzaku") tez reguluja przepisy, i niema znaczenia czy sie chce wyprzedzac czy tylko jechac za kims. Tyle ze w polsce nikt tego nie respektuje - chyba ze dojdzie do wypadku.




Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 12:20   #569
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile wiem to (jazde "na zderzaku") tez reguluja przepisy, i niema znaczenia czy sie chce wyprzedzac czy tylko jechac za kims.
No arcyciekawe podejście. Nie ma znaczenia...hmm...
Znaczy ktoś zatrzymuje się, zwalnia przed przejściem, skrzyżowaniem, wjazdem do posesji, to zgodnie z przepisami zatrzymujesz, się zwalniasz, w przepisowej odległości od pojazdu poprzedzającego, aby "nie wisieć" na zderzaku. Powiedz mi jeszcze, który przepis reguluje tę przepisową odległość i ile ona wynosi.
A może nie szukaj, bo nie znajdziesz (z wyjątkiem informacji, że pojazdy jadące w kolumnie /i to w tunelu o długości powyżej 500m/ muszą zachować odstęp nie mniejszy niż...)
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 20:26   #570
lol19
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140hp
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jechaliśmy w tym samym czasie i tym samym kierunku ?
W podobnym czasie możliwe, ale zupełnie nie z tej strony stolicy. Niestety w święta, czy dłuższe weekendy trasa Warszawa-Radom to tragedia, bo od Radomia do Skarżyska (ale już niedługo) to jazda odbywa się bez najmniejszego problemu.
lol19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.