Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2018, 16:56   #1
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Witam!
Często rozmawiam w trakcie jazdy i męczy mnie nieco wybieranie numeru za pomocą strzałek na kierownicy. Posiedziałem więc trochę i poczytałem o systemie voice control. Nauczyłem się kilku komend po włosku (akurat w tym języku mam) i dzisiaj postanowiłem sprawdzić jak to działa. Tyle, że nie działa… Mam problem z wyborem kontaktu.

Przy próbie zadzwonienia pod wybrany kontakt poprzez komendę „chiama nome IMIĘ” (zadzwoń do IMIĘ) system odpowiada mi „rubrica vuota” (pusta książka adresowa). O co może chodzić? Cały spis kontaktów mam widoczny na wyświetlaczu w samochodzie, ale nie mogę żadnego z nich wybrać głosem.

Wpisałem komunikat „rubrica vuota” w google i przejrzałem za pomocą tłumacza stron włoskie fora. Jeden z użytkowników napisał krok po kroku jak zapisać kontakt za pomocą komend głosowych, ale całą procedurę (podanie nazwy, podanie numeru itd.) trzeba powtarzać dla każdego kontaktu z osobna. I jest to zapis do pamięci modułu voice control.

Jak to jest? Czy istnieje prosta możliwość wyboru połączenia z danym kontaktem zapisanym tylko w telefonie?

Gdzieś tam jeszcze spotkałem się z komendą „cellulare chiama nome”. Po podaniu nazwy kontaktu system jednak odpowiada „niemożliwe”

* Wszystkie komendy próbowałem porównując manuale w języku polski i włoskim.

ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 17:10   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Dokladales to czy mialeś ori ? U mnie tez dziala to srednio ale chodzi o częste pomyłki w wybranym kontakcie. Moduł mam angielski. Dokładałem kiedys modul PL i tam chodziło to dosyć fajnie i można było sterować nawet klimatyzacją.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 17:44   #3
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokladales to czy mialeś ori ? U mnie tez dziala to srednio ale chodzi o częste pomyłki w wybranym kontakcie. Moduł mam angielski. Dokładałem kiedys modul PL i tam chodziło to dosyć fajnie i można było sterować nawet klimatyzacją.
Mam oryginalne. Auto sprowadzane z Włoch akurat. Reszta komend, których się nauczyłem chodzi fajnie, a akurat głosowe wybieranie kontaktu z listy telefonicznej (na czym mi głównie zależy) nie chodzi. I dlatego piszę na forum, bo może faktycznie jest tak, że muszę osobno pozapisywać kontakty do modułu.
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 17:51   #4
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Witam

Na początek przeczytaj polską instrukcję do VC

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 17:52   #5
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam polską wersję na pendrive i wgrałem samodzielnie i świetnie rozpoznaje komendy w naszym języku wszystko opisane powyżej.
Najlepsze jest że w tej wersji po dłuższym przytrzymaniu guzika komend głosowych aktywuje się asystent google w telefonie i można nawet podyktować sms i wybrać adresata, jadąc zapytać o pogodę czy najbliższą stację paliw. To dopiero sprawia że zestaw jest naprawdę funkcjonalny.

Ostatnio edytowane przez Krystos ; 25-09-2018 o 17:56
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 18:08   #6
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Zaciekawił mnie fragment o pisaniu sms. Możesz wątek rozwiąć.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 18:47   #7
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Na początek przeczytaj polską instrukcję do VC

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
Tak jak pisałem w pierwszym poście - porównywałem wersję polską z włoską i tak dyktowałem komendy. Postaram się w wolnej chwili nagrać filmik jak to u mnie wygląda. W każdym razie wydaje mi się, że robię wszystko tak jak powinienem.

Cytat:
Napisał Krystos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam polską wersję na pendrive i wgrałem samodzielnie i świetnie rozpoznaje komendy w naszym języku wszystko opisane powyżej.
Najlepsze jest że w tej wersji po dłuższym przytrzymaniu guzika komend głosowych aktywuje się asystent google w telefonie i można nawet podyktować sms i wybrać adresata, jadąc zapytać o pogodę czy najbliższą stację paliw. To dopiero sprawia że zestaw jest naprawdę funkcjonalny.
Ja akurat nie mam systemu SYNC, a voice control więc muszę się w mojej Foczce zadowolić językiem włoskim.
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 18:51   #8
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

W module 212 czyli PL BT/VC do kontaktów telefonu jest komenda:
Zadzwoń do Nazwa kontaktu
przykładowo:
Zadzwoń do Adam Kowalski

To jest taki skrót. Klikasz manetkę Voice'a i mówisz prosto Zadzwoń do...
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 19:19   #9
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaciekawił mnie fragment o pisaniu sms. Możesz wątek rozwiąć.
Krótkie przytrzymanie przycisku komend włącza asystentkę fordowską, kiedy dłużej przytrzymam przycisk uruchamia się asystent telefonu z androidem i mówię co ma telefon zrobić czyli "wyślij sms" pyta do kogo chcesz wysłać i jakiej treści na końcu zatwierdzasz i wysyła a ty nawet nie dotykasz telefonu. Odczyt sms w polskiej wersji sync działa też spoko i czyta zrozumiale także można smsować jadąc. Tą funkcjonalność zauważyłem dopiero po aktualizacji softu opisanej w linku który podałem do wersji sync 5.11
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 20:17   #10
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Cytat:
Napisał Krystos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam polską wersję na pendrive i wgrałem samodzielnie i świetnie rozpoznaje komendy w naszym języku wszystko opisane powyżej.
[...]
Szkoda, że piszesz nie na temat

Przeczytaj jeszcze raz
Autor wątku ma system Voice Control => zmiana języka, to wymiana modułu

Wątek który zalinkowałeś jest o systemie Sync 1

To są 2 różne, nie zamienne systemy
(nie wstawisz P&P Sync w miejsce VC)

pozdrawiam
pankrakus

ps

moduł Voice Control
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ford Sync
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 25-09-2018 o 20:22
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.