Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2022, 15:57   #1
trzemzal
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-07-2022
Skąd: Gliwice
Model: Ford Escape Tit
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 6
Domyślnie 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Cześć, mój pierwszy temat więc wypada się przywitać. Przypłynął mój Escape 2021 Titanium i zaczyn zabawę z adaptacją do EU. W rocznikach 2021 nie montowali kierunkowskazów w lusterkach co raczej nie spodoba się diagnoście na przeglądzie. Jako, że jednego lusterka nie mam w ogóle postanowiłem doposażyć amerykańca o brakujące funkcje do full opcji: składanie, podświetlenie i kierunki. W połączeniu z BLIS i pamięcia takie lusterko na EU ma 15 pinów. Używki - w zasadzie nie do zdobycia. Mnie udało się jak na razie jedno kupić. No ale to dopiero ćwierć sukcesu. Pozostaje temat okablowania i kodowania. Wiązka która dochodzi do lustra pasażera do wtyczki ma poprowadzone 11 przewodów. Wychodzi na to, że 4 trzeba dołożyć. I tu pojawiają się pytania:
  1. Czy ktoś dysponuje schematem aby odpowiednio poprowadzić przewodu od kostki do modułu drzwi?
  2. Czy piny trzeba będzie zamieniać w kostce?
  3. Czy będzie konieczna wymiana modułu drzwi? (aktualnie JX7T-14B533-AG)
  4. Czy uda się to zakodować bez wymiany np. BCM lub czegoś jeszcze?
  5. Czy po wymianie przełącznika drzwi, z przyciskiem do składania wszystko zadziała czy konieczne będą dokładania kabli, kodowania etc?
Może przerabiał już ktoś ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, porady. W necie tematu na razie nikt nie poruszał więc może fajnie by było jak by tu powstała jakaś instrukcja. Escape 2020- coraz częściej pojawia się w Polsce i temat lusterek będzie nie raz wałkowany.

Ps. Opcja minimum (bez dokładania składania i oświetlenia) to kupno samego kierunkowskazu i próba dołożenia do lusterka. Ale trzeba by rzeźbić nakładkę, dokładać przewód + piny itd. Z tego co zaobserwowałem na zdjęciach to kierunkowskaz z Focusa MK4 jest taki sam.

Pozdrawiam!

trzemzal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2022, 16:04   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Escape 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Bez problemu przejdzie przegląd. Kierunki w lusterkach nie są wymogiem w naszym kraju.

Wiązkę trzeba dołożyć między modułem a lusterkiem.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2022, 16:20   #3
trzemzal
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-07-2022
Skąd: Gliwice
Model: Ford Escape Tit
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 6
Domyślnie Odp: Escape 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Z tym przeglądem nie będę się spierał - pewnie zależy od diagnosty. Ten którego pytałem mówił, że nie da rady.
Natomiast problem będzie na pewno jak jedno lusterko będzie miało kierunkowskaz a drugie nie. Mój escape przypłynął bez jednego lusterka więc tak czy inaczej musiałem kupić jakieś. A wersje EU wszystkie mają kierunki więc wypada zrobić to do porządku z obu stron.

A wiesz które piny ze sobą połączyć?
trzemzal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 12:46   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Witam
Pytanie czy kierunki w lusterkach są ale nie działąją,
czy całkowity brak?

Jeśli całkowity brak kierunkowskazów w lusterkach to brak podstaw do odmowy zarejestrowania => {b]chyba, że coś się zmieniło w przepisach?![/B]

Do tej pory, kierunkowskaz boczny był nie obowiązkowy,
boczny musiał być w przypadku gdy auto miało hak do przyczepy

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 13:02   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy kierunki w lusterkach są ale nie działąją,
czy całkowity brak?
proszę czytać wcześniejsze wpisy przed napisaniem własnego, jest wszystko wyjaśnione

Co do zamontowania "wszelakiego oświetlenia" bez podłączania, w tym kierunkowskazów w lusterkach.

Jak jest, to musi działać.
Oczywiście "jest, nie ma", to sprawa interpretacji, czyli młotek, albo taśma maskująca spowoduje, że takie oświetlenie będące ponad wymóg przepisów nie musi podlegać kontroli stanu.

Założysz atrapy oświetlenia i zasłonisz je "kapslami", albo taśmą, nie musisz mieć ich sprawnych.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 13:15   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę czytać wcześniejsze wpisy przed napisaniem własnego, jest wszystko wyjaśnione

[...]
no nie do końca bo kolega napisał

Cytat:
Napisał trzemzal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
W rocznikach 2021 nie montowali kierunkowskazów w lusterkach co raczej nie spodoba się diagnoście na przeglądzie.
Jako, że jednego lusterka nie mam w ogóle postanowiłem doposażyć amerykańca o brakujące funkcje do full opcji:
[...]
Czyli fabrycznie nie ma funkcji kierunkowskazów w lusterkach

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 23-07-2022 o 13:18
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 13:20   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo kolega napisał
Cytat:
jednego lusterka nie mam w ogóle postanowiłem doposażyć amerykańca o brakujące funkcje do full opcji: składanie, podświetlenie i kierunki.
więc co kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrozumiał opatrznie że dopytuje się
Cytat:
Pytanie ...czy całkowity brak

Ostatnio edytowane przez Antej ; 23-07-2022 o 13:23
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 16:57   #8
trzemzal
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-07-2022
Skąd: Gliwice
Model: Ford Escape Tit
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Fabrycznie nie było w ogóle kierunkowskazów.
Auto przypłynęło bez prawego lusterka.
Lusterka z EU są latwiej dostepne i przede wszystkim jakies 2 razy tańsze. Ale wszystkie maja kierunki. Dlatego wydaje mi sie że lepiej kupic 2 EU i spróbować uruchomić kierunki (i w gratisie skladanie i podswietlanie).
A juz abstra***ąc od tego czy przejdzie przeglad czy nie to calkiem fajnie byloby miec skladanie i podswietlanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez trzemzal ; 23-07-2022 o 17:21
trzemzal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2022, 21:38   #9
trzemzal
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-07-2022
Skąd: Gliwice
Model: Ford Escape Tit
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Może spróbuję trochę odgrzać temat i sformułuję prościej pytanie:
Dysponuje ktoś schematami połączeń wiązki modułów drzwi?
Jak maja być poprowadzone piny od lusterka do modułu i od przełącznika do sterowania lusterek do modułu?
Temat przeglądu etc. Jest mniej istotny na ten moment Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzemzal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 11:57   #10
Pawelpawel
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 19-08-2022
Model: Ford Escape
Silnik: 2,5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2021 - wymiana lusterek na z kierunkowskazami

Witam mam podobny problem escape 2020 tylko, że u mnie było tylko 7 pinów w lusterkach (podgrzewanie, elek regulacja i blis) chciałem również wymienić lusterka na EU z full opcja ale z tego co udało mi się znaleść na forum minimum musiałbym wymieniać moduły w drzwiach, również nie mogę znaleźć żadnych schematów, opisów modułów więc sobie odpuściłem zamówiłem kierunki z alli.. i chce pociągnąć nowe wiaązki od przednich kierunków, pozostaje wyrzeźbić tylko w obudowie lusterka otwory pod kierunki.. ����*♂️
Pawelpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.