Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2017, 06:44   #1
toooommmmi2
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost SCTI 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Gasnie na wolnych obrotach

Witam forumowiczow.

Mam od tygodnia problem z moim Mondeo MK4 z 2010 r 2.0 Ecoboost SCTI 203KM 149 KW. Otoz samochod zaczol gasnac sam od siebie. Auto stoi np pod garazem odpalone i za chwile zaczynansie dlawic i gasnie. To samo na drodze, skrzyzowanie, auto stoi i albo zgasnie jak stoi albo przy probie ruszenia. Czasami odpalanie go zajmuje troche dluzej niz powinno (dluzej kreci zanim zaskoczy - tutaj jeszcze musze sie pochylic nad wymiana swiec na nowe przy okazji). Wedlug parametrow odczytu z komputera, cisnienie paliwa jest za niskie i przez to go dlawi (odczyt z komputera u zaprzyjaznionego mechanika). I teraz pytanie co moze byc przyczyna tego niskiego cisnienia? Podejrzenie padlo na wysokocisnieniowa pompe paliwa pod maska. Czy to moze byc typowy objaw konczacej sie pompy? Da sie taka pompe zregenerowac czy tylko wymiana na inna (zamiennik Boscha to koszt ok 1000 zl :-( ) Dodam ze auto mam od siepnia zeszlego roku i jak do tej pory nie bylo zadnych objawow takich, jedynie tylko spalanie po miescie w granicach 14 litrow przy bardzo spokojnej jezdzie (moze to juz pierwszy objaw owej awarii - nie wiem).
Licze na pomoc, jakies podpowiedzi, sugestie. Co mozna ewentualnie sprawdzic samemu zeby wykluczyc inne ewentualnosci? Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

toooommmmi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 09:15   #2
toooommmmi2
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EcoBoost SCTI 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gasnie na wolnych obrotach

Naprawde nikt nic nie potrafi podpowiedziec, pomoc? :-(
toooommmmi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 19:31   #3
drewniak9
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Marki
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 Benzyna Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gasnie na wolnych obrotach

Mam dokładnie ten sam problem... czy udało Ci się go rozwiązać, co było przyczyną? A może ktoś inny miał taką samą usterkę?
drewniak9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 15:05   #4
grzes.l
ford::amateur
 
Imię: Grześ
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Bytom
Model: Fiesta mk6, mondeo mk4
Silnik: 1.25, 2.0 scti 203KM, PS
Rocznik: 2006, 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gasnie na wolnych obrotach

Cześć, możliwości diagnostyki trochę mi się wyczerpały. Znaleźliście może przyczynę u siebie? Za duży chaos mam tu.

Gaśnie na wolnych obrotach. Podczas jazdy wydaje się być ok.
Wg wykresów z forscana widzę to tak... przez kilka sekund (pojedyńcze sekundy) maleje ciśnienie w listwie wtryskowej, gdy spadnie drastycznie komp próbuje otworzyć mocniej przepustnice (ta wydaje się reagować patrząc na wykresy) co niezbyt pomaga. Następnie komp decyduje się na zwiększenie ciśnieni paliwa (sygnał sterowania pompą) ale jest już za późno.

Ciśnienie spada, przez całe te 2-3sekundy silnik trzyma wolne obroty idealnie, gdy spadnie za mocno to po prostu gaśnie jakbym kluczyk w stacyjce przekręcił.

Czy to możliwe że na wolnych obrotach przy małym obciążeniu pompa paliwa się zatrzymywała? Powiedzmy że się zaciera?

Oczywiście zero błędów. Czasami oberwę P0196 ale nie widzę powiązania.
Na LPG zachowuje się inaczej ale to tylko komplikuje wszystko, instalacja wyłączona. Wszystkie testy robione tylko na benzynie.

Brakuje mi punktu zaczepienia.
grzes.l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 18:29   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Gasnie na wolnych obrotach

Czyli jak sie zachowuje na LPG? Tez sa takie objawy?
A co sie dzieje z EGRem w czsie tych ekscesow?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 19:46   #6
grzes.l
ford::amateur
 
Imię: Grześ
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Bytom
Model: Fiesta mk6, mondeo mk4
Silnik: 1.25, 2.0 scti 203KM, PS
Rocznik: 2006, 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gasnie na wolnych obrotach

Trochę inne. Na początek szukając jakiegokolwiek punktu zaczepienia zrobiłem wykresy: RPM, sygnał wymuszenia przepustnicy z pcm, FRP (siśnienie w listwie), TP sygnał wysterowania pompy

Oba wykresy pokazują moment zgaśnięcia auta, pierwszy na benzynie a drugi na LPG.
Na LPG generalnie potrafi się wykopać z problemów. Dlaczego? Zakładam, że uratował go gaz podawany do kolektora.
Pomijam fakt, że generalnie instalacja LPG robi problemy dlatego specjalne nie chce na niej testować. Jak zakładałem gaz nie było dedykowanej instalacji do silnika z kodem TNWA.
Poza tym drugim wykresem z czterech które wklejam wszystkie były robione na benzynie.

Gaśnie na benzynie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Prawie gaśnie na LPG:
https://images91.fotosik.pl/104/12ffb1fa1868dbdb.jpg

Padły podejrzenia na sonde lambda i przepustnice. Wykresy dot. przepustnicy i sond lambda w momencie jak gaśnie. Niestety nadal brak wniosków.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na koniec bardzo głupie pytanie... tu jest EGR? Byłem przekonany, że 2.0 scti 149kW go nie ma. W necie też nie potrafię ich znaleźć dla tego silnika.
grzes.l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 09:31   #7
jarek1216
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0eb
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Gasnie na wolnych obrotach

Cześć,

Mam takie same objawy u siebie i po diagnostyce wyszło, że to czujnik niskiego ciśnienia paliwa.
jarek1216 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.