Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2019, 10:31   #1
mynarek
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: C-MAX 2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem oryginalny hak z modułem i próbowałem go zamontować. O ile z samym hakiem nie było problemów to z modułem już tak. Wtyczkę CAN w samochodzie mam 4 pinową, a gniazdo w module jest na 5 pinów. Czy możliwe jest podłączenie tego modułu do mojego samochodu?? Jeśli tak to poproszę o jakieś wskazówki. Nie chcę nic popsuć, a nie znam się na elektryce. W załączniku poniżej zdjęcia wtyczki i modułu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mynarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 13:18   #2
piniowski
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Kraków
Model: grand c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Problem z modułem haka

Witam
Osobiście też kupiłem z modułem i cudowałem ....po czy za 30 złotych zrobiłem sobie zwykle podpięcie do instalacji
piniowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 15:51   #3
mynarek
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: C-MAX 2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z modułem haka

Cytat:
Napisał piniowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Osobiście też kupiłem z modułem i cudowałem ....po czy za 30 złotych zrobiłem sobie zwykle podpięcie do instalacji
30 złotych?? To koszt samych kabli i wtyczek. A gdzie moduł uniwersalny? Z tego co się orientuję, to bez modułu komputer będzie wyświetlał błąd. Możesz mi bardziej szczegółowo opisać jak to zrobić za 30 zł??
mynarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 23:25   #4
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

Jeżeli wogóle masz fabryczną instalację do haka to wtyczki powinny znajdować się na lewym nadkolu. Są dwie: zielona i szara. U mnie wygląda to tak jak na zdjęciach.
Wtyczka którą pokazałeś wygląda jak do modułu kamery cofania. Jeżeli miałbyś fabryczną instalację to obok powinna być brązowa wtyczka z kablem koncentrycznym. Ten komplet z kolei powinien być na prawym nadkolu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20181229_193931.jpg (99.2 KB, 88 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20181229_194535.jpg (87.5 KB, 80 wyświetleń)
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 12:43   #5
mynarek
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: C-MAX 2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

Cytat:
Napisał miraż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli wogóle masz fabryczną instalację do haka to wtyczki powinny znajdować się na lewym nadkolu. Są dwie: zielona i szara. U mnie wygląda to tak jak na zdjęciach.
Wtyczka którą pokazałeś wygląda jak do modułu kamery cofania. Jeżeli miałbyś fabryczną instalację to obok powinna być brązowa wtyczka z kablem koncentrycznym. Ten komplet z kolei powinien być na prawym nadkolu.
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie są te wtyczki (były tak zaklejone izolacją, że ich nie zauważyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Po podłączeniu wszystkiego i wpięciu bezpieczników mam zasilanie na gnieździe haka, ale nie działa mi sygnalizacja świetlna. Czy moduł powinien zostać wykryty automatycznie? Cz powinienem go dodać do szyny CAN przez jakieś oprogramowanie. Jeśli tak to jakie i czy jestem w stanie ogarnąć to sam czy zostaje tylko serwis Forda?
mynarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 23:17   #6
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

Moduł przyczepy TTM nie wykrywa się automatycznie. Należy go dodać do konfiguracji samochodu.
Trzeba mieć interfejs i nie pamiętam teraz, ale chyba ludzie pisali że można użyć oprogramowania Forscan, FoCCCus, ALE... jeżeli nigdy nie robiłeś takich rzeczy wcześniej musisz uważać, bo można także samochód "uwalić" i z niby prostej rzeczy zrobi się problem.
Serwis pewnie by to zrobił, ale to nie jest jedyne wyjście. Na Forum jest dużo ludzi, którzy zajmują się programowaniem, zmianami konfiguracji Fordów. Być może nawet będą mogli Ci coś włączyć co jest w Twoim samochodzie, co wcześniej nie było dostępne. Musisz poszukać na Forum, na pewno Warszawa, Lublin, Katowice, Poznań, Trójmiasto i pewnie wiele innych w zależności gdzie będziesz miał rozsądnie blisko podjechać.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 11:42   #7
Mynek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2018
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

Cytat:
Napisał miraż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł przyczepy TTM nie wykrywa się automatycznie. Należy go dodać do konfiguracji samochodu.

Trzeba mieć interfejs i nie pamiętam teraz, ale chyba ludzie pisali że można użyć oprogramowania Forscan, FoCCCus, ALE... jeżeli nigdy nie robiłeś takich rzeczy wcześniej musisz uważać, bo można także samochód "uwalić" i z niby prostej rzeczy zrobi się problem.

Serwis pewnie by to zrobił, ale to nie jest jedyne wyjście. Na Forum jest dużo ludzi, którzy zajmują się programowaniem, zmianami konfiguracji Fordów. Być może nawet będą mogli Ci coś włączyć co jest w Twoim samochodzie, co wcześniej nie było dostępne. Musisz poszukać na Forum, na pewno Warszawa, Lublin, Katowice, Poznań, Trójmiasto i pewnie wiele innych w zależności gdzie będziesz miał rozsądnie blisko podjechać.
No to teraz wiem wszystko. Dzwoniłem do serwisu Forda ale powiedzieli mi 250zł. Za hak z modułem dałem 300 więc taka kwota odpada. Nie stać mnie na luksus ASO. Mam interfejs i Forscana, ale po Twojej uwadze nie będę się za to brał na własną rękę. Może jest ktoś z okolic Bielska-Białej kto może pomóc, bo z prostego montażu zrobiło się mission imposible. Poszukam jeszcze na forum, a jeśli ktoś kojarzy magika z mojej okolicy to proszę o namiary. Tak czy owak dziękuję za wyczerpującą i konkretną informację bo już miałem moduł wystawiać na OLX.

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
Mynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 22:21   #8
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

Nie mam wiedzy w temacie oprogramowania, żeby stwierdzić że to jest proste lub skomplikowane. Czytałem na Forum, że ludzie sobie zaprogramowali i hak działa. Mnie obecnie nie stać na to, żeby przez jakiś mój nieświadomy błąd odstawić samochód na kilka czy kilkanaście dni.
W sprawie konfiguracji napisz do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . On jest z Katowic, a to chyba najbliżej do Ciebie. Dowiesz się jaki jest koszt zaprogramowania modułu haka. Przy okazji można włączyć dodatkowe różne rzeczy, których fabryka nie włączyła, co konkretnie jest możliwe u Ciebie to już @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ci powie.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 22:53   #9
mynarek
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-10-2018
Model: C-MAX 2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy możliwe jest podłączenie tego modułu haka

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bardzo dziękuję za pomoc i informację. Tak właśnie zrobię. Napisałem do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Zobaczymy czy pomoże.
mynarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hak holowniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.