Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2022, 21:55   #1
Francki
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie

Witam
Panie i Panowie, natrafiłem na problem z zablokowanym radiem w moim Focusie Mk3, 2.0 TDCI, 2011r (VIN WF0KXXGCBKBE42262). Z tego co się doszukałem, radio to Sony AHU (póki co nie wyciągałem go aby odczytać serial number - liczę że da się go pozyskać bez demontażu). Zgodnie z tym co doczytałem, tego typu radio nie powinno być blokowane przez code, jednak moje jest (po resecie modułu BCM) - po włączeniu radia dostaję tylko info "Radio zablokowane Wpisz kod" - https://zapodaj.net/7c11e4fecd257.jpg.html
Totalnie zgłupiałem... nigdzie w internecie nie znalazłem podobnego przypadku. Mam dostęp do Forscana i USCDA (to chyba moje przekleństwo ..) -czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi pomóc i podpowiedzieć jak odblokować radio? Auto używa żona i za chwilę mnie zastrzeli za destrukcję kluczowego elementu w FordzikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam
Kuba

Wyjąłem wczoraj radio i na chwilę się odblokowało (zapewne zanim BCM zdążył się skomunikować z ACM lub innym modułem). Przy okazji spisałem serial radia Sony UHU: Z007215 (to podobno jakaś "słynna" seria "Z" - znaczy taka z którą spotykane są tego typu cyrki.
Dzisiaj zrobiłem mały krok do przodu: dzięki pomocy tzw facebookom udało się odblokować radio (tymczasowo) - brat doszukał się żeby spróbować kod 9668 i... zadziałało. Radio odblokowane, myślę sobie "extra". Zapał szybko zgasł po ponownym uruchomieniu auta - radio znowu zablokowane. Kod 9668 znowu odblokowuje radio ale do momentu kolejnego wyłącz/włącz auto/radio. Także jest lepiej ale do ideału trochę brakuje.


Ostatnio edytowane przez arturek ; 22-12-2022 o 19:35
Francki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 16:51   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyżby ta sama historia?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 19:39   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

Cytat:
Napisał Francki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Zgodnie z tym co doczytałem, tego typu radio nie powinno być blokowane przez code, jednak moje jest (po resecie modułu BCM) - po włączeniu radia dostaję tylko info "Radio zablokowane Wpisz kod"
[...]
Raczej obstawiałbym błędna konfigurację radia w module

To moje zgadywanie - niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2022, 16:26   #4
Francki
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

A wiecie może jakie są relacje między modułem radia - ACM a pozostałymi modułami (zapewne BCM)?
Francki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2022, 16:35   #5
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,733
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

Nie bardzo rozumiem pytanie, moduły są połączone magistralami cyfrowymi.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2022, 16:41   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

Bardzo często spinam ma stole ACM z innymi modułami.
Nie ma weryfikacji kodu, także można stosować wszystko zamiennie w obrebie danego modelu.

W tym typie LCD jest możliwość zdjęcia kodu programowo, możliwe że to właśnie ten kod.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2022, 21:18   #7
Francki
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem pytanie, moduły są połączone magistralami cyfrowymi.
Faktycznie, nieprecyzyjnie napisałem. Zastanawiam się czy np BCM ma zapisany jakiś "serial" lub inny jednoznaczny numer identyfikujący radio. Może gdzieś muszę wpisać jakiś numer lub identyfikator mojego radia . Nie znam tego rozwiązania ale próbuje doszukać się co się mogło poprzestawiać....

Bump:
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo często spinam ma stole ACM z innymi modułami.
Nie ma weryfikacji kodu, także można stosować wszystko zamiennie w obrebie danego modelu.

W tym typie LCD jest możliwość zdjęcia kodu programowo, możliwe że to właśnie ten kod.
Antej, czy mógłbyś podpowiedzieć jak to ugryźć? Ewentualnie czy pomógłbyś mi odpłatnie w tej kwestii ?
Francki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2022, 22:02   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

Na odległość to można sobie gdybać.
Biorę ekran z półki, albo ACM i po kilku minutach mam jednoznaczną odpowiedź, chociaż ACM bym wykluczył.
Podałem wcześniej link z opisem ustawiania kodu "właściciela",którego nie ma nigdzie jak odczytać.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 12:10   #9
Francki
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

OK, po dłuższej walce i finalnej pomocy kolegi Mayak, problem został rozwiązany. Problem tkwi w module FCDIM. Próbowałem resetów, wgrywania nowego firmware FCDIM (lub tego samego, metodą 'Brute force') z wykorzystaniem Forscana i/lub chińskiego UCDSa - wszystko zakończone tym samym efektem - ciągle wołało o kod. Jak się okazało rozwiązanie jest super proste - wystarczy podpiąć oryginalnego UCDS'a i skorzystać z opcji "Disable MFD4 Keycode Security" w zakładce FCDIM (zdjęcie w załączniku). Wykonanie tej procedury to kilka sekund - sęk w tym aby mieć ori UCDSa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Piszę, aby potomni mieli łatwiej w szukaniu rozwiązaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230116_201855.jpg (89.2 KB, 41 wyświetleń)
Francki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 12:32   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Radio Sony AHU zablokowane - potrzebny kod

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym typie LCD jest możliwość zdjęcia kodu programowo
cieszę się że zadziałało

Z tego co pamiętam to w klonie też była taka możliwość, tyle że przy okazji innych procedur.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.