Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2020, 21:57   #1
4Lifee
ford::beginner
 
Avatar 4Lifee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-08-2019
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Montaż modułu Przedniej Kamery.

Dobry wieczór. Ma taki problem, i powiem szczerze że nie mam już pomysłów jak go rozwiazać. Dołożyłem w swoim mk5 moduł IPMB. Oraz przednią kamerę (chinczyk) dodatkowo dorobiłem przycisk wyzwalania obrazu (pin 12 zwarcie do masy ) Problem polega na tym że nie mogę wywołać obrazu z D i P. Jak wrzucę R pojawi mi się tylnia kamer i potem dam na D to mogę zmienić przyciskiem obraz z kamery. Ale za każdym razem muszę dać wsteczny.

4Lifee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 10:12   #2
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Standardowy efekt bez przeprogramowania/wymiany GWM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 10:59   #3
4Lifee
ford::beginner
 
Avatar 4Lifee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-08-2019
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Możesz mi powiedzieć coś więcej ? Bardziej konkretnie ci trzeba zrobić żeby to ogarnąć.

Bump: Czy jeśli mam konfiguracje z forda edge gdzie taka kamera występowała, to mogę wgrać do swojego GWM i nie martwić że że uwale moduł bądź stracę komunikację z innymi modułami ? Mam dostęp do oryginalego UCDS
4Lifee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 20:49   #4
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Standardowy efekt bez przeprogramowania/wymiany GWM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcinie, możesz rozwinąć wątek GWM? W czym jest dokładnie problem? W jaki sposób GWM bierze udział w wywołaniu obrazu z kamery przedniej?
Ja akurat w s-maxie takiego problemu nie miałem, ale ciekawi mnie bardzo udział GWM w działaniu kamery przedniej.
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 10:42   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W jaki sposób GWM bierze udział w wywołaniu obrazu z kamery przedniej?...
W bardzo prosty - musi "przerzucić" stosowną ramkę CAN od IPMB (moduł kamery - "wisi" na HS2-CAN) do APIM (SYNC3 - "słucha" na HS3-CAN), że tenże Sync3 ma włączyć obraz z wejścia kamerowego...
Standardowo GWM z MK5 nie jest przystosowany do rutowania tej ramki, bo ona fabrycznie "nie ma prawa wystąpić"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-09-2020 o 10:45
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 23:08   #6
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

A ja mam pytanko i nie chce za bardzo zakladac nowego tematu. Nie widze sensu montazu przedniej kamery tylko jako wspomagacz parkowania (co innego tylnia) ale tak myslalem sobie czy mozna zamiast przedniej kamery podłączyć klasyczny wideorejestrator, tak by obraz byl wyswietlany na ekranie SYNC? - nie musi sie automatycznie przelaczac obraz itp tylko zeby sie automatycznie uruchamialo nagrywanie wraz z wlaczeniem silnika.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 07:36   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... tylko zeby sie automatycznie uruchamialo nagrywanie wraz z wlaczeniem silnika.
Wystarczy SKONSTRUOWAĆ stosowne własne urządzenie/spędzić trochę czasu na Aliexpress (tam ponoć są już wszystkie nie wynalezione wynalazki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i "vila"...
"Integracja z Sync3" będzie raczej WIĘKSZYM WYZWANIEM...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 09:54   #8
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Odgrzebię temat na chwilke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest jakaś reguła która mówi kiedy gwm jest do wymiany żeby ogarnął przednią kamerę?
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 16:41   #9
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ale po co GWM i IPMB odkąd jest pudełko Damiana? Nie ma się co bawić w fabryczne rozwiązania.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 21:45   #10
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Montaż modułu Przedniej Kamery.

Widziałem, widziałem... Chciałem jak "fabryka" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie robię rozeznanie ile nakładu pracy to wymaga.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.