Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2023, 17:00   #1
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 66
Angry Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Witajcie,
nowy rok, nowy problem - mój FF (1.4 benz., po lifcie) po nocy drastycznie rozładowuje akumulator (ciężko mu się odpalić, jest bliski całkowitego rozładowania). Postanowiłem pobawić się w detektywa i znaleźć przyczynę problemu.
Do tego potrzebna mi jest wasza pomoc - czy jest jakaś uczynna duszyczka z multimetrem co może mi zmierzyć, ile jego FF przy zamkniętym aucie (bez autoalarmu najlepiej) pobiera energii? Najlepiej żeby były to wskazania od razu po zamknięciu auta oraz po 15-20 minutach (jak GEM odepnie napięcie od całego oświetlenia/radia itp.).

Jak tylko będę miał takie informacje to zabieram się za poszukiwania.

Uprzedzę pytanie/tezę: Nie, to nie wina akumulatora. Wymieniłem na nowy, ma raptem miesiąc, poprzedni też był w taki sposób rozładowywany w spoczynku aż któregoś dnia wyzionął ducha.

Dzięki z góry!

XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2023, 17:36   #2
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Jakbyś nie znalazł uczynnego sąsiada, multimetr z marketu budowlanego kosztuje jakieś 15 zł i zapewne przyda się też do dalszych poszukiwań.
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2023, 00:38   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,649
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Jemu chodzi byśmy my pomierzyli ile jest amperów w naszych autach (a nie mierzyli w jego). Ja to będę robił, obiecałem mu to na fb.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2023, 21:16   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,649
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ok, sprawdziłem po zamknięciu auta i dla pewności po 1h od zamknięcia.
49mA taki mam pobór prądu.
Powinno być fabrycznie mniej, ale ja mam wzmacniacz w samochodzie, bezpośrednio podpięty pod akumulator, więc pewnie jakieś ułamki mA idą na stan czuwania wzmacniacza
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2023, 21:30   #5
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 66
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Dzięki wielkie za sprawdzenie. No to mimo że masz wzmacniacz, to pobierasz mniej energii, niż moje auto bez wzmacniacza...
U mnie pomiary wskazały między 70mA a 80mA, więc trochę przydużo, no ale to nie jest na tyle dużo, żeby przez noc wydoić prawie cały akumulator... a z zapasem kupiłem, bo 47Ah.

Zauważyłem pewną nieregularność w problemie, od 3 dni problem przestał występować, może to kwestia tego że odłączyłem akumulator i "coś" się zresetowało i przestało pobierać nadmiernie energię, lub chochlik wyszedł z auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W każdym razie taktykę pomiarową. Kupię cęgowy amperomierz, zostawię otwartą maskę na noc w garażu i zamek w drzwiach pasażera "zasymuluję" jako zamknięty i każdego poranka będę sprawdzał czy to "ten dzień" gdzie akumulator postanowił paść.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 08:44   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,574
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Pomiar rób kilkanaście minut. W jednym aucie miałem pobór rzędu 11 mA, ale co kilka minut był "pik" poboru na 0,7A.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 18:19   #7
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 66
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Problem w pewien sposób eskalował... nadal jest nieregularny, ale zauważyłem, że jak występuje, to wtedy też komputer pokazuje dziwne wskazania temperatury (typu -35C albo --) oraz wskazówka poziomu paliwa zaczyna skakać góra dół powoli oraz zapala się rezerwa, więc albo problem powstaje wtedy, kiedy auto przetrzepie na naszych drogach i coś zaczyna robić zwarcie. Do tego zauważyłem, że auto na obrotach jałowych ładuje akumulator napięciem z rzędu 13.2-13.5V (co jest stanowczo za mało), a przy jeździe jest to maksymalnie 14V.

Czy ktoś słyszał o takim problemie? Gdzie szukać przyczyny, bądź co może nią być?

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomiar rób kilkanaście minut. W jednym aucie miałem pobór rzędu 11 mA, ale co kilka minut był "pik" poboru na 0,7A.
Co do metody pomiaru, wykonuje go kilkanaście, ale godzin, pików losowych nie ma (miernik ustawiony na HOLD MAX, więc zatrzymuje się na maksymalnej wartości jaka była).
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 19:41   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,412
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Skończy się na wymianie ECU albo licznika.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 15:04   #9
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 66
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

Myślisz że licznika? Myślałem że licznik jest przez GEM i oszczędzanie akumulatora odcinany po iluśtam minutach od napięcia.

EDIT: Teraz mi tak przyszło do głowy, problem we wskaźnikiem paliwa pojawia się tylko, jeśli paliwa jest 1/4 bądź mniej, a z czujnikiem temperatury jeśli jest 10C lub mniej. Może to ma związek z jakimś zwarciem w aucie, które gdzieś coś do masy wyrzuca i zakłóca te czujniki? Ew. czy licznik w Fieście/Fusionie miał problemy z zimnymi lutami?

Ostatnio edytowane przez XFrostPL ; 02-02-2023 o 18:04
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 21:56   #10
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 66
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się przez noc / pobór energii w spoczynku

PROBLEM ROZWIĄZANY!
Przyczyna: radio nie zawsze się wyłącza po 15 minutach od zamknięcia auta! Jest to totalnie losowe, również to, czy zamknę z pilota czy z klucza. Licznik normalnie gaśnie.

Jeśli chodzi o problemy ze wskazówkami - winny okazał się podwójny rezystor (zespół rezystorów) '333'. Po wymianie ich wszystkich problem znika.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.