Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2023, 15:02   #1
coRs
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2023
Model: Kuga FHEV St-Line-X
Silnik: 2.5 Hybrid 190KM AWD
Rocznik: 2022
Postów: 2
Domyślnie FHEV - ładowanie baterii

Hej,

chciałem zapytać czy wiecie może jak długo powinna trzymać bateria w hybrydzie FHEV po naładowaniu?

W moim egzemplarzu (Kuga FHEV AWD 2022) zauważyłem, że każdorazowo po uruchomieniu samochodu nie wystarcza baterii nawet na wyjechanie z garażu - muszę przejechać za każdym razem około kilometr na silniku spalinowym, żeby podładować baterię i dopiero wtedy zaczyna przełączać się na silnik elektryczny.

Dodam tylko jeszcze, że dzieje się to nawet jeśli samochód np. przejechał około 15-20km, następnie stał ok 2 godziny na parkingu i po ponownym uruchomieniu elektryk włącza się jedynie na wyjechanie z miejsca parkingowego. Dalej znów przez około kilometr działa tylko silnik spalinowy. Czy bateria nie powinna być nadal naładowana?

Zastanawiam się dlatego czy wszystkie hybrydy tak właśnie działają czy może jest to znak, że jest jakiś problem z baterią?

coRs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 15:44   #2
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Dużo zależy od temperatury silnika no i oczywiście temperatury zewnętrznej. O zapotrzebowaniu na moc w danej chwili nie wspomnę. Inna sprawa że producent nie pomyślał o wykresie pozwalającym na sprawdzanie aktualnego naładowaniu akumulatora, np tak jak toy toyach
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 18:36   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał coRs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... muszę przejechać za każdym razem około kilometr na silniku spalinowym, żeby podładować baterię i dopiero wtedy zaczyna przełączać się na silnik elektryczny...
Trochę miesza Kolega przyczyny pracy silnika spalinowego. To nie bardzo chodzi o 'doładowanie baterii', a bardziej o podgrzanie płynu w układzie chłodzenia by zaczęło Koledze być 'ciepło we wnętrzu auta'... Gdyby płyn chłodzący miał być podgrzany tą grzałką elektryczną to prądu dla silników elektrycznych by chyba już wcale nie starczyło w FHEV...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 21:51   #4
domekrap
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 01-02-2021
Skąd: Suwałki
Model: Kuga Vignale
Silnik: 2.0 202 KM
Rocznik: 2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Skorzystam z okazji i zapytam. Mam 200 konną kugę w wersji vignale. Oczywiście w dieslu. Powoli oglądam hybrydy. Czy warto zawiesić wzrok na kudze FHEV?
domekrap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 22:43   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Powiem Ci bardzo krótko...
Moja Poprzednia kuga mk2 była dłubnięta na 200km i 450n
Obecna hybryda jest fajna, nowsza i do dynamiczniejszej jazdy zdecydowanie nie zachęca. Nie zmieniając stylu jazdy z mk2 do mk 3 spalanie bedzie zbliżone
Juz wiem dlaczego na toy toye4 mówią dziadkowóz
Podsumowując samochód fajny, wygodny i odświeżony, można powiedzieć oszczędny, ale nie daje frajdy z jazdy. No chyba że przestawisz sie mentalnie, ja próbuje od ponad pół roku

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 08-02-2023 o 22:46
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 23:21   #6
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę miesza Kolega przyczyny pracy silnika spalinowego. To nie bardzo chodzi o 'doładowanie baterii', a bardziej o podgrzanie płynu w układzie chłodzenia by zaczęło Koledze być 'ciepło we wnętrzu auta'... Gdyby płyn chłodzący miał być podgrzany tą grzałką elektryczną to prądu dla silników elektrycznych by chyba już wcale nie starczyło w FHEV...
To ciekawe co piszesz. Ja mam też pewne spostrzeżenia, ale odwrotne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zimą przy niskich temperaturach ta hybryda b słabo sprawdza się w mieście i korku. A mianowicie, stojąc w korku b szybko spada temperatura silnika spalinowego (wskazówka wchodzi na niebieskie pole (smax), co powoduje start silnika spalinowego. Ten pochodzi z minute na podwyższonych obrotach i jak tylko temp silnika nieco wzrośnie (wskazówka schodzi z niebieskiego pola) spalinówka wyłącza się. I takie cykle jak stoi auto w korku zimą się powtarzają b często. Nie dam sobie wmówić że nie ma to negatywnego wpływu na ciągle niedogrzany silnik. Szczerze to kosztem zużycia paliwa wolałbym mieć możliwość wymuszenia zimą w takich sytuacjach ciągłego działania silnika spalinowego.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 23:52   #7
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

To prawda, motor fhew w zimowe dni w miejskiej eksploatacji notorycznie jest niedogrzany, podczas temperatury powietrza poniżej 5stopni C. gwałtownie rośnie spalanie do wyników 7/8l/100 a w samochodzie zimno. Jak były temp -10 to był dramat. Dobrze że fotele mocno ogrzewają 4litery, bo kierownica to tylko tak dla grzania.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2023, 12:34   #8
auto-diagnostic
ford::beginner
 
Avatar auto-diagnostic
 
Imię: PAWEŁ
Zarejestrowany: 10-07-2022
Skąd: GÓRNO
Model: Kuga
Silnik: 2.5 fhev 4X4
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Fajną alternatywą dla Kugi fhev mogłaby być Kuga 1.5 EB... gdyby była oferowana w Polsce z automatem (tak jak ma to miejsce w USA).
auto-diagnostic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2023, 12:54   #9
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 278
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo zależy od temperatury silnika no i oczywiście temperatury zewnętrznej. O zapotrzebowaniu na moc w danej chwili nie wspomnę. Inna sprawa że producent nie pomyślał o wykresie pozwalającym na sprawdzanie aktualnego naładowaniu akumulatora, np tak jak toy toyach
Nie jak jak w Kugach, ale w S-Max'ach jest wersja bieda dostępnej energii na Trenerze EV.

W Fordzie zauważyłem, że w zimny dzień dwie rzeczy mają duże znaczenie:
- temperatura płynu chłodniczego (żeby miał jak ogrzać kabinę)
- temperatura baterii

Przykład:
Wyjeżdżam z garażu 15*C, bez problemu całą drogę z garażu jedzie na baterii, załapuje że na zewnątrz jest poniżej 0*C odpala spalinowy i mimo że na trenerze EV widzę że mógłby jechać jako EV to grzeje spalinówkę. Jadę 2km, silnik złapie temperaturę, gaszę. Po 2-3 minutach odpalam i ruszam, wskazówka nad niebieskim polem, mocno naładowana bateria i ciepła, i na prądzie idzie te 2km do domu przejechać.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2023, 13:28   #10
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Więc tak jak napisałem wyżej, to temperatury motoru i temperatury zewnętrznej ma duzy wpływ
Silnik spalinowy podnosi temperaturę cieczy w układzie, a temp. zewnętrza ma wpływ na wstępne rozgrzanie jednostki napędowej.
Ja mam aktualnie w garażu ok 7stopni i silnik elektryczny pracuje do bramy wyjazdowej z garażu podziemnego, lekki krótki podjazd pod górę i już włącza sie motor spalinowy i tak do nagrzania jednostki.
Teraz weź pod uwagę ze wiele osób wybierając fhev kieruje sie faktem ze nie posiada garazu lub nieruchomości z dostępem do ładowania, wiec zimuje pod blokiem ze wstępną temperaturą grubo poniżej 0
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.