Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2013, 23:03   #1
oitar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2013
Model: vectra b
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Ile wytrzymuje powershift

Nie znalazłem takiego wątku, więc zarzucam temat odnośnie wytrzymałości powershift pod kątem przebiegu. Oczywiście mam świadomość, że wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Liczę jednak, że wypowie się kilka osób, które mają duże przebiegi (powyżej 150k) i podzielą się opiniami - szczególnie przydatnymi dla osób chcących kupić trochę przelatane autko a automatem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dziękuję.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-02-2023 o 20:27
oitar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 20:14   #2
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Jeździłem jednym ,które chrobotalo od czasu do czasu bez powodu. Przebieg był chyba około 140 tys. Wziąłem inne z przebiegiem około 120. Jak coś to można znaleźć skrzynie za 3-4 tysie. Bierz i licz ,że się nie zepsuje
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 22:29   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

PowerShifta z przebiegiem 150k to będzie trochę trudno spotkać - w Mondeo były od 2010 a w FF2/C-maxach od 2008.
Ja mam 140k przebiegu i zero problemów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 08:28   #4
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

a ktos już na forum pisał że padło, naprawa - podawał chyba kwotę 15tys
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 22:47   #5
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,679
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Ktoś też na forum podawał, że jest liczona na jakieś 250-300kkm, ale kto wie.

Mój wujek miał Mazdę 626 Cronos z automatem. Skrzynia była liczona na 250kkm, nawet nie wiem czy jakiejś gwarancji nie dawali do 250kkm. Po przejechaniu niecałych 252kkm rozkraczyła się - samochód wrócił z trasy na lawecie. Wcześniej nie wykazywała żadnych oznak tego, że chce się w najbliższym czasie zepsuć.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 23:03   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....nie wiem czy jakiejś gwarancji nie dawali do 250kkm. Po przejechaniu niecałych 252kkm rozkraczyła się - samochód wrócił z trasy na lawecie. ....
"Zmowa żarówkowa" w tej chwili funkcjonuje głównie w przemyśle samochodowym...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obyś miał rację, że PS liczony jest na 300kkm...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 22:27   #7
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Bezpodstawnie nie wierze w te 300 tys km, tyle to teraz nowe wysilone eko-silniki nie wytrzymuja. Nie wyobrazam sobie, zeby sprzegla i dwumasy (czy cokolwiek w tym pseudo-automacie siedzi) wytrzymaly takie przebiegi.
Szczegolnie, ze to "super ekologiczne" oprogramowanie ktore (przynajmniej w mojej benzynie) stara sie utrzymac obroty ponizej 1500/min (!) powoduje mocne obciazenia dla napedu.
Klient ma kupic, a pozniej - zaraz po gwarancji (albo i w trakcie jak uda sie zwalic wine na niewlasciwa eksploatacje) ma placic za naprawy. Dlatego doplacilem do 5 letniej gwarancji - choc i tak spodziewam sie ze Ford bedzie chcial mnie olac kiedy cos sie stanie w piatym roku.
Mam kilkanascie tys przebiegu w miejskich warunkach i juz czuje, ze skrzynia nie zasprzegla tak szybko i plynnie jak na poczatku.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 15-08-2013 o 22:29
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 13:19   #8
rover75
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-05-2012
Model: s-max
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Witam Panowie
Nie orientujecie się czy można gdzieś przeprogramować Powershifta żeby trzymał podstawowe obroty np 1800 w benzynie? Też mam ecoboosta 2.0 i od początku mam wrażenie jak kolega Zoltyy, że to wymuszanie niskich obrotów to najsłabszy punkt napedu. Czuć wręcz, że skrzynia czasami dławi silnik na podstawowym ustawieniu D. Z kolei na ustawieniu S niepotrzebnie żyłuje do wysokich obrotów, do zwykłej codziennej jazdy jest to zbędne.
Myślę, że poprawa oprogramowania dla trybu D byłaby dobrym rozwiązaniem.
rover75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 02:57   #9
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Takie rzeczy to tylko w erze. Moze proby z innym starszym softem,kosztem predkosci zmiany przelozen. Mam wrazenie ze poprzedni soft troszke lepiej dzialal niz najnowszy. Mowie o trzymaniu delikatnie wyzszych obrotow,bo przy obecnym sofcie to czesto silnik buczy z powodu niskich obrotow. Co do sportu, to da sie ....ale trzeba opanowac żądze wciskania gazu,to wtedy ladnie zmienia przy 2.500 -3000rpm.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 20:32   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuje powershift

Starszy soft miał "szarpanie". Nowy jest zupełnie OK - przynajmniej w wersji dla FF2/C-maxa. Nie mam nic do niego - chodzi jak trzeba i przy spokojnej jeździe potrafi oczywiście jechać poniżej 2.000 obrotów. Tyle, że te mity o działaniu turbiny "powyżej 2.000 obrotów" to z czasów gdy nie było zmiennej geometrii łopat. Popatrzcie na załączony wykres z hamowni Heko mojego silnika - maksymalny moment obrotowy fabrycznie silnik ma na poziomie 1800 obrotów! Na prawdę nie ma tragedii jak biegi zmieniają się poniżej 2000 obrotów - w 2.0tdci nawet pozytywnie to wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa!
Oczywiście warto zerknąć na wykres z ecoboosta - tego wykresu nie znam.
Tak więc Koledzy - więcej radości z jazdy a mniej ciągłego zamartwiania się "co się może za chwilę popsuć...".
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg C-MAX 2.0TDCI 110KM.jpg (96.8 KB, 144 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-09-2013 o 20:35
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , przebieg


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.