Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2013, 19:01   #11
Ti-Vct
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Ti-Vct 115km
Rocznik: 2005/2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

W Poznaniu w serwisie (nieautoryzowanym) mechanik za wymianę rozrządu wraz z pompą wody miesiąc temu policzył mi z tego co pamiętam 450zł.

Ti-Vct jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 20:29   #12
smuk
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Ok, a pompa się już dawała we znaki czy wymieniłeś profilaktycznie ? Cenę podajesz bez części ?
Ogólnie miałeś już jakieś problemy z tym silniczkiem ? Byłem nastawiony na zwykłego 1.6 a nadarzyła się okazja na ti-vct i kupiłem w sumie za wiele o nim nie wiedząc. Teraz się naczytałem i zaczynam się bać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale dzięki Bogu przy rozruchu zimnego silnika klekotu nie ma, więc z fazatorami wydaje się być wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
smuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 20:35   #13
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Cytat:
Napisał smuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parę dni temu zakupiłem Focusa 1.6 Ti-VCT. Przebieg 130tysięcy km. Chcę wymienić rozrząd. I teraz mam pytanie, czy wymieniać coś jeszcze przy okazji żeby później ewentualnie nie ponosić podwójnych kosztów? Na pewno pasek i rolka rozrządu, co jeszcze ? Pasek alternatora, pompa wody itp. ??
Wymień pasek rozrządu , rolkę napinacza , pasek alternatora-pompy cieczy- wspomagania i pasek klimatyzacji.

Dwa ostatnie paski są samo-naciągające , prawidłowo ich się nie demontuje tylko przecina , a potem zakłada nowe ... ale polscy magicy mechanicy zdejmują je śrubokrętem i potem poharatane na chama śrubokrętem zakładają ... nie daj się zrobić w konia tylko kup Fordowski zestaw pasków , bo tylko w nim masz trzy specjalne przyrządy do ich założenia ... najlepiej jedź do warsztatu który ma w tym doświadczenie , bo założenie takich pasków dla niektórych mechaników to czarna magia ... mówię z własnego doświadczenia , bo doktoryzowałem się z wymiany rozrządu w 1.6 Duratec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 20:46   #14
smuk
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Mój mechanik raczej głupi nie jest, pod tym względem raczej mam do niego zaufanie. Pytałem czy da radę wymienić ten rozrząd, mówi, że tak, ma potrzebne blokady itp. No ale wolę się trochę poradzić od bardziej doświadczonych ode mnie kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy późniejsza wymiana np. paska alternatora albo klimatyzacji znowu będzie wymagała demontowania rozrządu ? Bo że wymiana pompy tego wymaga to już wiem, ale co z resztą pasków ?
smuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 21:06   #15
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Cytat:
Napisał smuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy późniejsza wymiana np. paska alternatora albo klimatyzacji znowu będzie wymagała demontowania rozrządu ?
Nie ...

Co do pasków alternatora i klimatyzacji to Twoja decyzja ... ale producent nie przewiduje ich ponownego montażu po zdjęciu ...
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 21:20   #16
Ti-Vct
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Ti-Vct 115km
Rocznik: 2005/2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Aby dwa razy mechanik się "nie męczył", a ja dwa razy nie płacił wymieniłem pompę wody przy okazji wymiany rozrządu (450zł. to kwota samej robocizny). Pasek sobie darowałem tylko ze tego względu, że mechanik zapewnił mnie, że nie spartaczy jego demontażu i ponownego montażu, ale zasugerował, że przy nast. większym serwisie mam mu takowy dowieść i wówczas wymieni (nie jest to wielka filozofia pod warunkiem posiadania jak już przedmówca napisał oryginału z odpowiednim zestawem montażowym).

Co do Twojego pytania dot. ogólnie silnika Ti-Vct. Również nie planowałem zakupu tej wersji - szczerze w ogóle nie planowałem zakupu Ford-a, ale po zobaczeniu kilkunastu egzemplarzy VW Golf V (taki był mój pierwotny wybór) gdy nadarzyła się okazja kupna krajowego do końca serwisowanego w ASO i wg. mojej subiektywnej opinii niemal idealnie zachowanego na tle w/w Golfów Focusika nie zastanawiałem się długo i zaryzykowałem;-) Staram się o niego dbać, serwisować nie w ASO, ale w 99% na oryginalnych częściach i dopiero teraz tj. po ponad 2 latach użytkowania przytrafiła mi się "ponadprogramowa" usterka - w moim przypadku delikatnie ubywa olej ze skrzyni biegów, ale we wtorek powinno być już po problemie. Sam silnik nie jest ani zrywny, ani oszczędny, ale przy normalnej jeździe daje rade. Jedynie te nieszczęsne fazatory:-(
Ti-Vct jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 19:14   #17
piters619
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-08-2012
Model: focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna automat
Rocznik: 2015
Postów: 68
Domyślnie Odp: Rozrząd - co wymieniać ?

Mi mechanik powiedział przy wymianie rozrządu że w tym silniku pompa wody nie jest na pasku rozrządu.też wymieniałem profilaktycznie z racji wieku auta choć przebieg mam około 56tyś.
piters619 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 11:00   #18
donmatejos
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Fukus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie wymieniony rozrząd?

witam Klubowiczów.
Od wczoraj jestem właścicielem Forda Fokusa 1,6 z 2005 roku.160541 km, kupiłem go w komisie w NL. sprawdziłem wszystkie informacje o tym samochodzie ale nigdzie nie mogę znaleźć info na temat czy był wymieniony rozrząd... na klimatyzacji i przy oleju mam daty wymiany obie z września tego roku bo w tym czasie przeszedł duży przegląd ale na rozrządzie mam naklejkę z kodem kreskowy. w książce jest tylko wpis o przeglądzie ale nie ma opisanego co było wymieniane. moje pytanie czy jest jakiś sposób żeby odczytać ten kod i dowiedzieć sie kiedy był wymieniany czy poprostu pojechać do mechanika żeby zajrzał do środka.
pozdrawiam
donmatejos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 11:03   #19
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: wymieniony rozrząd?

Proponuję inne rozwiązanie: chcesz mieć pewność i święty spokój - wymień rozrząd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zbyt ważna rzecz żeby w tym miejscu robić oszczędności.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 11:29   #20
donmatejos
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Fukus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: wymieniony rozrząd?

zgodze sie, ale jesli był robiony to po co dwa razy płacić...
donmatejos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rozrząd , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.