Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2014, 21:44   #1
michu-gd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Fusion MK5 2019
Silnik: 2.0 Ecoboost 240 KM
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Witam!

Przeszukałem forum w tym temacie, ale nie znalazłem nigdzie recepty na mój problem.

Mianowicie ostatnio silnik 2-krotnie mi zgasł podczas jednego 3-kilometrowego dystansu: raz dojeżdżając na dwójce do progu zwalniającego, drugi przy próbie ruszenia pod górkę. (silnik był jeszcze zimny)
Dwa dni później jadąc w trasie (silnik nagrzany) po wyprzedzaniu (ok. 120-130 km/h) wjechałem po przejechaniu ok. kilometra w teren zabudowany, więc zwolniłem hamując zarówno silnikiem, jak i hamulcami i silnik nagle mi zgasł.
Nie było żadnej utraty mocy, falowania obrotów, szarpnięć, itp - silnik po prostu nagle się wyłączył.
Poza gaśnięciem w czasie jazdy, miałem 2 razy taki przypadek, że odpalając po raz pierwszy w danym dniu samochód, silnik odpalił, po czym natychmiast zgasł. Po ponownym odpaleniu nie było już problemu.
Chciałem dodać, że po zgaśnięciu silnika, ponowne odpalenie jest bezproblemowe - odpala od razu.
Dziś byłem na badaniu komputerem i niestety żadnych błędów nie wykazano.
Od ostatniego gaśnięcia przejechałem ok. 120 km, różnym tempem, stylem i silnik działa bezproblemowo - bez zarzutu.

Macie pomysł co to może być? Pewnie jakaś pierdoła, ale skoro komputer nic nie pokazuje, to trudno się domyślić. Na badaniu byłem u kolegi, który ma oprogramowanie do Forda - 2 różne programy - i zero błędów.
Chciałem jechać do ASO, ale w sumie jak kolegi komputer nie wykazuje błędów, to pewnie u nich też nie pokaże, więc pewnie nic nie znajdą i tylko kasę zmarnuję za brak diagnozy.

Samochód: Mondeo MK4 tdci 2.0 140KM, przebieg 133 000km.

Z góry jestem wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.
Kwestia gaśnięcia porannego to małe piwo, natomiast gaśnięcie podczas jazdy może być dość stresujące.

Pozdrawiam

michu-gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 21:31   #2
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Witam, mam podobny problem ale w 1.8 tdci, czasami gaśnie po odpaleniu, w trakcie jazdy jeszcze sie nie zdarzyło. Przyczyną jest powietrze dostające się do filtra paliwa ale jak to się dzieje nie mam pojęcia.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 11:04   #3
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Co do gaśnięcia - miałem dokładnie to samo. Problem zniknął po wymianie termostatu. Myślę, że silnik się schładzał zbyt mocno podczas jazdy i gasł, szczególnie właśnie przy zwalnianiu przed miejscowością...
Zauważyłem też, że nieraz gasł podczas wypalania dpf...

Bump: Co do gaśnięcia - miałem dokładnie to samo. Problem zniknął po wymianie termostatu. Myślę, że silnik się schładzał zbyt mocno podczas jazdy i gasł, szczególnie właśnie przy zwalnianiu przed miejscowością...
Zauważyłem też, że nieraz gasł podczas wypalania dpf...
__________________
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 11:41   #4
luk4swis
ford::amateur
 
Avatar luk4swis
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

witam
odświeżam temat
Mam to samo silnik gaśnie podczas jazy ale zawsze prze tym jak ma nastąpić wypalanie dpf, po wypaleniu 400km wszystko ok i znowu tylko przed wypalaniem
czy to może być wada fabryczna, może jak więcej osób zauważy kiedy im gaśnie (bo z tego co czytam to sporo jest takich osób -posiadaczy mk4) to znajdziemy przyczynę, a jest to bardzo niebezpieczne zjawisko szczególnie przy dużych prędkościach.

avatar nieaktualny teraz mam mk4 2.0 TDCI tak dla ścisłości.
pozdrawiam
luk4swis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 10:43   #5
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Ja już teraz, jak wypala się DPF to nawet przy stawaniu na światłach czy zwalnianiu trzymam cały czas gaz, bo to gaśnięcie jest szkodliwe dla silnika. Druga sprawa to to, że u mnie po wymianie termostatu nastąpiła znaczna poprawa. Niektórzy pisali też kiedyś, że pomóc może aktualizacja softu...
__________________
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 19:23   #6
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Ja również mam problem z gasnącym autem przy małych obrotach w trakcie wypalania filtra DPF. Objawy te pojawiły się po tym jak został mi wgrany update oprogramowania w ABSCAR i nie wiem czy to nie przypadek?
A Wy co myślicie czy to przypadłość softu czy jakiegoś podzespołu?
Czy poza termostatem i updatem softu, ktoś ma inne pomysły co to może być?
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 09:43   #7
dominiks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Ja mam tak, że samochód (mk4 2007 tdci 140km) się wyłącza chyba właśnie podczas wypalania i w zasadzie tylko, kiedy samochód jest nagrzany (kiedy stoi, lub jedzie długo na słońcu latem) i w momencie zwalniania, głównie na zjazdach, zakrętach. Nic się nie pokazuje i przez kilka minut nie idzie odpalić. Nie jest to zbyt bezpieczne, bo wyłącza się wspomaganie kierownicy i hamulców, na szczęście robi to przy obniżonej prędkości.
Wczoraj był nagrzany i wyczułem, że chyba się wypala i go jeszcze dogazowałem przed domem, wtedy na wysokich obrotach zgasł i pojawiła się usterka silnika. Po ostygnięciu samochód odpalił i jeździ, usterka też zniknęła.
W zeszłym roku miałem wymienianą sondę, bo przez nią dpf się zapchał, przy okazji mi jakąś aktualizację wgrali w serwisie. Miałem też wtryski robione w tym samym czasie.
Biorąc powyższe pod uwagę mogą być problemy z:
1. problemy z wypalaniem (muszę jeszcze sprawdzić pod komputerem, kiedy było ostatnie skuteczne wypalanie), zeszłego lata, jak mi się wyłączył, to komputer wykazał, że było skuteczne wypalanie w mniej więcej tym czasie.
2. przegrzaniem jakiegoś podzespołu (temperatura silnika pokazuje ok),
3. problem z jakimiś kablami, który wychodzi w wysokiej temperaturze i na zakrętach nie przewodzą.
dominiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 15:37   #8
SebastianBAQ
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

Mam to samo. Auto nagle zgasło na zakręcie. Było to w zimie kiedy odpaliłem zimne auto i pojechałem kilka km odjąłem gaz i zgasło. Może zamarznięta woda się skropliła ? W lato taki problem nie wystąpił.

Może to ten DPF ?

Może termostat ( za bardzo nagle chciał schłodzić auto kiedy na dworze niska temperatura ?

Auto FORD MONDEO MK4 2014 ROK 2.0 TDCI przebieg 70 tyś km
SebastianBAQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 12:08   #9
papciu
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie gaśnie po odpaleniu - tylko rano

Witam

Pacjent: Mondeo polift 2,0 140KM disel

Rano odpalam auto, wyjeżdżam na ulice i idę zamknąć bramę no i prawie codziennie auto zostawione na wolnych obrotach gaśnie. Odpalam go ponownie bez problemu i przez resztę dnia zachowuje się prawidłowo. Dzieje się tak po nocy i nie ma znaczenia czy wyjeżdżam o 7 czy 11, prawie zawsze musi sobie zgasnąć. Czasem nie muszę się zatrzymywać żeby zamknąć bramę i po odpaleniu jadę do najbliższych świateł ok 1000 m i gdy staje na czerwonym to ładnie trzyma wolne obroty. Gdybym parkował na ulicy i nie musiał go po odpaleniu zostawiać na chwilę na wolnych obrotach tylko odrazu jechał to bym pewnie nawet tej usterki nie zauważył.

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?
papciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 16:21   #10
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Mondeusz gaśnie po odpaleniu - tylko rano

Mysle, ze uklad paliwowy powietrza sie miedzy pompa a ziornikem. Do sprawdzenia wszystkie zlaczki wezyki i obudowa filtra
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.