Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2019, 18:22   #11
Tomas123
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Model: Mondeo MK2 MK3 MK4 obecnie Kuga MK2 Titanium
Silnik: 2.0 PB, 2.0 TDDI, teraz 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 114
Domyślnie Odp: gaśnie po odpaleniu - tylko rano

Miałem to samo, problem głównie występował w chłodne dni i zimą - tylko rano. Po odpaleniu auta jak poczekałem chwilę wszystko było ok i nie gasł. Natomiast jak odpaliłem auto i odrazu nim ruszyłem lubiał zgasnąć bez powodu - objaw jakbym nagle puścił sprzęgło. Tylko raz a potem ok, auto obroty trzymało pięknie, a komputer nie wskazywał problemu. Na forach ten problem był poruszany wielokrotnie z różnymi rezultatami. Ja w tym czasie przeczyściłem dolot powietrza, kolektor, czujnik przepływomierza, czujnik temp. powietrza dolotowego (był strasznie usyfiony) i drugi czujnik znajdujący się obok niego, filtr paliwa oraz wymieniłem akumulator. Nie wiem dokładnie co pomogło ale od dwóch lat spokój. Czasami się zdarzy, że jeszcze zgaśnie ale naprawdę rzadko. Dawniej na 10 odpaleń 8 razy zgasł. Teraz na 10 żeby raz się zdarzyło to jest wszystko ale nie zawsze. Na forach kilka osób rozwiązało problem, ale nie wszyscy a co było przyczyną - niestety brak odp.

Tomas123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 21:59   #12
papciu
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeusz gaśnie po odpaleniu - tylko rano

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mysle, ze uklad paliwowy powietrza sie miedzy pompa a ziornikem. Do sprawdzenia wszystkie zlaczki wezyki i obudowa filtra
To chyba nie układ paliwowy bo gdyby się zapowietrzył to by tak ładnie odrazu nie odpalał, obudowę filtra paliwa w zeszłym roku wymieniłem na nową ori bo była nieszczelność.
papciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 17:44   #13
gajczak1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 136(163)
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: gaśnie po odpaleniu - tylko rano

Właśnie jestem po zakończonej walce z tym problemem w polifcie (mam nadzieję).
Powietrze dostawało sie do przewodu paliwowego przez przepalone gniazdo (2 piny) na obudowie filtra paliwa ale wewnątrz tego gniazda. Problem na forum opisany w dziale Kugi (2.0). Tylko tam wywaliło koledze dziurę z gniazda na zewnątrz obudowy i było to widoczne, a auto zostało unieruchomione w czasie jazdy. U mnie z zewnątrz kompletnie nic nie było widać. Po wyjęciu wtyczki przypalony miała 1 pin i uszkodzoną uszczelkę taką harmonijkową. Dopiero jak zrobiłem zdjęcie wnętrza gniazda wtyczki zobaczyłem uszkodzenie.
Wymieniłem pokrywkę obudowy filtra paliwa. Zakupiłem też wtyczkę żeby stara nie zrobiła znowu zwarcia.
Wcześniej odpalał rano za 3, 4 razem. Potem już nawet po godzinie był problem. Pęcherzyki powietrza widoczne gołym okiem. A problem pojawił się nagle ponad tydzien temu.
Obudowa filtra koszt 499 zł ( kompletna dodatkowo z filtrem Nie wiem czy oryginal forda ale ważne że nowy) w sklepie na www, w serwisie Forda za sam dekielek chcieli ok. 630 zł. W serwisie Forda wtyczki nie mieli. Co ciekawe (przez to że to silnik PSA) pasowała obudowa z Citroena 2.0 HDI (cena w serwisie Cytryny za sam dekiel ok 430) i w serwisie mieli wtyczkę i nowe piny do tego (ok 30 zł) a jeszcze ciekawsze było to że Citroen zrobił akcję serwisową wymiany tej pokrywy filtra, a Ford miał to gdzieś.

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za pomoc i naprowadzenie w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obudowa filtra do DW10C nr 1910545
Nr wtyczki w serwisie Citroena to chyba 654G8. Trzeba ją tylko lekko "dopasować" do tego gniazda (spiłować 1 rowek prowadzący). Odpada wtedy szukanie wtyczki po szrotach i dorabianie instalacji a mamy "nówkę" sztukę nie nadpaloną.
gajczak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 22:08   #14
SebaP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2015
Model: Ford
Silnik: Mondeo
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: gaśnie po odpaleniu - tylko rano

Proszę bardzo, dobrze że już auto lata. Taka drobna awaria a tyle problemów. Najlepsze jest to że mechanicy po analizie komputerem zaczynali od wtryskiwaczy albo pompy paliwowej. Dobrze że nie posłuchałem ��
SebaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 17:57   #15
leonboss
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-07-2010
Skąd: siedlce
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Problem z gaśnięciem przy ujemnych temperaturach

Hej
Może ktoś się spotkał z takim problemem a mianowicie auto jeździ wszystko ok
do momentu kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spadnie poniżej zera. Samochód wtedy gaśnie w czasie jazdy i nie można go uruchomić. Wyjeżdżając rano z ciepłego garażu po około 8 km auto zgaśnie i nie odpala. Jak stoi na zewnątrz to nie odpali. Błąd jaki się pojawia to P244D "Temperatura katalizatora zbyt wysoka" czujnik wymieniony na nowy ale bez rezultatu.
Może jakieś pomysły?? Z góry dziękuję.
leonboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 13:24   #16
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie nagle podczas jazdy, a także podczas porannego odpalenia

a umie kolega szukac w google?

pierwszy temat i to z tego forum, i jest kilka rozwiązań

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rajman jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.