Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|łódzka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2016, 17:36   #1
lord_b
ford::amateur
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 19-10-2015
Skąd: Pabianice
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Post Przerwa w obwodzie elektrycznym ???

Witam
Kilka dni temu pisałem o mrozie i problemach z odpalaniem.
To tu o tym... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zgodnie z sugestiami porobiłem kilka rzeczy (wymiana świec, nowy akumulator itp). A teraz do rzeczy.
Dotyczy Ford Focus II 1.8 TDCi Kombi rok 2010.
Gdy przekręcam kluczyk na drugą pozycję ( powinien się zaświecić symbol świec żarowych) otrzymuję komunikat "Usterka skrzyni biegów" oraz "Silnik usterka". Miałem już tak raz w starym roku ale ruszyłem kostką główną pod maską pod podszybiem i problem zniknął - uznałem to za zbieg okoliczności (pisałem wcześniej). Teraz jednak się okazało że mrozy puściły akumulator nowy, paliwo dobre, świece wymienione a auto stoi jak stało i nawet nie próbuje rozrusznik zakręcić bo od razu mam komunikat o skrzyni i silniku. Wszedłem w samotestowanie zestawu wskaźników i na wyświetlaczu pojawiły się błędy (D900 i E510) o braku komunikacji z szyną. Zadzwoniłem po zawodowca przyjechał i nie mógł się połączyć przez złącze diagnostyczne. Sprawdzał trzema kablami na dwóch różnych komputerach.
Więc myślę że gdzieś się rozwalił jakiś głupi kabel. Pomierzyłem napięcie na bezpiecznikach i wszędzie jest za wyjątkiem kilu bezpieczników tj. F28 - monitorowanie świec żarowych, F33 -zawór obejścia chłodnicy, F34-wtryskiwacze, przetworniki zapłonu,F35-układ sterowania silnikiem,F36-moduł sterowania zespołem napędowym.Bezpieczniki oczywiście w porządku. Zaznaczę że na opisanych bezpiecznikach nie ma napięcia bez względu na położenie kluczyka w stacyjce. Biorąc pod uwagę opis bezpieczników to mogło by być to. Czy ktoś się spotkał z takim problemem. Gdzie szukać który przewód ma przerwę nie robiąc przy okazji demolki pod maską. Może ktoś coś poradzi ? Czy mogę (i w jaki sposób ) rozpić tą dużą kostkę o której pisałem żeby sprawdzić testerem ciągłości co jest.

lord_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczna , przewód , usterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.