Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2020, 19:43   #11
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem). Kazdy ma inne odczucie komfortu niemniej jednak jak dla mnie mało komfortowo to brzmi. Nie jest to jedynie problem w fordzie ale większość takiego napedu tak ma. Co do spalania to jak sie lubi depnąć to na elektryku za daleko nie zajedziemy, zdecydowanie do spokojnej miejskiej jazdy nadaje sie. Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.
Jechales??? bo wielu dziennikarzy było zachwycone jak Ford zrobił ze tej skrzyni praktycznie nie słychać. A co do spalania to dla mnie bajka. Jak mam dać 10 000 mniej za diesla to wolę 100 razy hybryde.

biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 23:02   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.
Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jechales??? ...
Wziąłem Kugę PHEV ST-line w zeszły weekend i zrobiłem 1000km.
Zrobię Wam Koledzy w ten weekend "subiektywny opis testu własnego Kugi PHEV na dystansie 1.000km".

Generalnie ok 800km było na A4 (waham się napisać "autostradzie"...) cały czas w trybie "ładuj baterie silnikiem spalinowym" z ustawionym aktywnym tempomatem na 140km/h.
Spalanie średnie wyszło poniżej 7l PB95. Z całej trasy 1kkm spalanie średnie było na poziomie 6,7l/100km.

Poczekajcie na opis z wieloma zdjęciami.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 14:42   #13
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wziąłem Kugę PHEV ST-line w zeszły weekend i zrobiłem 1000km.
Zrobię Wam Koledzy w ten weekend "subiektywny opis testu własnego Kugi PHEV na dystansie 1.000km".

Generalnie ok 800km było na A4 (waham się napisać "autostradzie"...) cały czas w trybie "ładuj baterie silnikiem spalinowym" z ustawionym aktywnym tempomatem na 140km/h.
Spalanie średnie wyszło poniżej 7l PB95. Z całej trasy 1kkm spalanie średnie było na poziomie 6,7l/100km.

Poczekajcie na opis z wieloma zdjęciami.
Super, czekam na twój subiektywny opis, a nie typu wyje bo wszystkie ecvt wyją, a nie jechał. Ogladałem test na youtube i zachwycali się skrzynią.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 08:41   #14
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Odpowiadając na pytanie czy jechałem...owszem jechałem. To nie skrzynia "wyje" tylko silnik. Inna charakterystyka pracy porostu. Jeśli cenisz sobie cisze to zdecydowanie w innym połączeniu ja dostaniesz.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 09:00   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Jeśli cenisz sobie cisze ...
Czytał Kolega moją "subiektywną recenzję"?
Kiedy Koledze "wył silnik" w tym PHEV??
Jaka wersja jest cichsza od PHEV???
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 14:05   #16
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Odczucia są subiektywne właśnie w tym cały szkopuł. zapoznałem sie z fajna recenzją....szacunek pełen. Nie ze wszystkim muszę się zgadzać.......jak dla mnie lepsze odczucia dźwiękowe ma automat A8 (ale to moja subiektywna ocena). Tak samo jak niektórzy podnoszą kwestie siedziska przednich foteli...że są "taboretowate" jak to ładnie określają i mało wygodne.....a dla mnie są oki. Takie to właśnie każdy z nas ma subiektywne odczucia.pozdrawiam
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 17:46   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Takie to właśnie każdy z nas ma subiektywne odczucia.pozdrawiam
No ale moje pytanie było "obiektywne" - w jakich warunkach (np. przy jakiej prędkości) Kolega "słyszał" napęd hybrydowy? Bo ja tak do 160km/h (przy "normalnym" rozpędzaniu) jakoś go praktycznie nie słyszałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hałasy z drogi - tak (winne jest tu zapewne kiepskie wytłumienie bagażnika i brak porządnej rolety bagażnika). Hałasów z napędu - praktycznie nie zauważyłem.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 23:17   #18
Robert_Focus_MK4
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 STLine / Kuga PHEV Vignale
Silnik: 1,5 / 2,5
Rocznik: 2019 / 2020
Postów: 6
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Jeżdzę od miesiąca Kugą PHEV, wersja Vignale, jak dla mnie silnik też wyje, nie jest to jakieś straszne wycie ale jak trochę mocniej przycisnę pedał gazu to daje się słyszeć nieprzyjemny dźwięk.
Robert_Focus_MK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 22:52   #19
drMEX
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Kuga Mk III
Silnik: 2.5 PHEV
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

W środę odebrałem swoją Kuge PHEV ST-Line. Póki co nakręciłem aż 1 tys. km. Co do opisywanego wycia nie demonizowalbym. Mam jeszcze Nissana z e-cvt i to to wyje faktycznie. W Lidze minimalnie coś tam słychać na wyższych obrotach silnika spalinowego. Ekonomię użytkowania auta na szybkich drogach porownalbym do diesla (przy średnich prędkościach 160-180 spalanie na poziomie 9.6 litra na trasie 300 km), w mieście na dystansie do 100km jest rewelacyjnie, pod warunkiem ładowania akumulatora (spalanie rzędu 1-2 litra/100 km). Mam pakiet technology i uważam że warto było dopłacić za światła, HUD to w zasadzie zbytek. Miałem też już historię z checkiem. Podczas jazdy autostrada, przy wyższej prędkości zapalił się i polecił zjechał do zatrzymania. Ograniczył przy tym moc. Po 10 km zjechałem i odczekałem z 10 minut dzwoniąc do assistance. Gdy ponownie ruszyłem nie było już ograniczenia mocy, check się świecił. Po 200 km i dłuższym stopie check również się wygasił...
drMEX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 13:28   #20
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał rafaelo115 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś porównanie statycznych ledów z tymi adaptacyjnymi? Jak to się ma do Ford Dynamic Led w mondeo mk5? Ogólnie warto dopłacać do pakietu technology Waszym zdaniem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja mam porównanie - zdecydowanie warto doplacic do ledow adaptacyjnych - prawie cały czas jezdzi sie na "długich" tylko strumień swietlny jest wycinany zeby nie oslepiac innych uzytkownikow - zrobilismy test ze szwagrem - on jechał przede mna i mowił ze jak do niego sie zblizalem to strumień swiatła tak sie zmieniał ze on rowniez widział poprawe widocznosci na boki (bo srodek był wyciety)

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jechał ktośc plug in ????? jakie rabaty uzyskaliście ????
Ja dostalem 12% - jestem ze szczecina ale kupowalem w Pile (jak zawsze)


Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem).
Po pierwsze w tego typu napedach to nie skrzynia wyje tylko silnik (utrzymuje optymalne obroty), ale w PHEV jest inaczej bo w miescie jezdzi sie na pradzie, a na trasie (przynajmniej ja jezdze na ustawieniach sport) i wtedy nie wyje bo sa wirtualne biegi - slychac jak sie zmieniaja (przynajmniej tak jest w Vignale)

Ostatnio edytowane przez cadship ; 22-09-2020 o 13:50
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.