Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2021, 10:19   #1
Santi666
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Kraków
Model: Transit 2006-2014
Silnik: 2.2L Duratorq-TDCi (130PS) - Puma
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Rozładowujący się akumulator

Witam, mam mały problem z autem. Może napiszę wszystko od początu to może będzie łatwiej zweryfikować.
Zaczęło się od tego że kupiłem na allegro interfejs obd za 25 zł jakaś super chińszczyna. Podopiłem do auta, ale okazało się że interfejs nie działa. Próbowałęm jeszcze w innym aucie i też nie działał. Następnego dnia miałem lekki problem z odpaleniem auta (słaby akumulator) miał swoje lata więc podładowałem go troche i zamówiłem nowy. Kolejny dzień pokazał się błąd na desce tzn świeciła się kontrola trakcji i abs oraz ręczny. Auto odpalało ale podczas jazdy prędkościomierz "skakał" tzn pokazywał daną prędkość poczym opadał na zero i znowu do góry i na dół. Moc auta jakby trochę była mniejsza.
Myślałęm że jakaś kuna przegryzła mi znowu kable od abs. W zeszłym roku miałem taką sytuację i przegryzła kabel pod maską od pasarzera strony kabelek przy paskach który wchodzi do nadkola. Polutowałęm to wtedy i wszsytko działało. Teraz myślałem że to samo ale nie znalałem żadych nadgryzień. NAstępnego dnia auto odpaliło na starym aku ale już z problemem. Zawiozłem córke do przedszkola i już nie mogłem odpalić bo aku umar. Przywieźli nowy aku i auto odpaliło ale błędy z abs i esp dalej świeciły na desce (błąd utrata komunikacji z modułem abs) Kolejnego dnia chciałem odpalić i objawy jak przy uszkodzonej kostce przy stacyjce. (kostkę wymieniłem na nową) Zapalały się kontrolki na desce ale w momencie przekręcania kluczyka kręcił tylko rozrusznik a kontrolki z zegarów wszystkie zgasły, auto nie odpala. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są ok. Zdażyło się że pare razy że odpalił wkońcu. Ale teraz jest kaplica. Przekręcam kluczyk zapalją się kontrolki i odrazu gasną przed tym jak przekręcam na strat. Ale jak podładuje na maxa aku to świecą. Prąd w aucie jest szyby się otwierają, kierunkowskazy tez działają tyko że nic nie świeci się na desce. Zauważyłem że po nocy aku jest jaby dużo słabszy (nowy akumulator) jak go podładuje to kontrolki świecą po przekręceniu stacyjki ale w momencie przekecenia na strat to kontrolki wszystkie gasną, rozrusznik kręci ale wiadomo "bez prądu" nie odpali. Ręce mi już opadają bo nawet nie mogę podjechać do jakiegoś serwisu.
Czy ktoś mógłby doradzić gdzie szukać przyczyny? jakieś przeażniki od stacyjki posprawdzać, masę? Piąty dzień wertuje neta dzwonie po znajomych i nikt nic nie. Bardzo bym był wdzięczny za jakąś wskazówkę. Stawiam kratę piwa jak komuś uda się zdiagnozować co to się stało.

Pozdrawiam.

Santi666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 18:11   #2
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 67
Domyślnie Odp: Rozładowujący się akumulator

Hi, a w jakim stanie jest alternator? ładowanie?
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 18:40   #3
Santi666
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Kraków
Model: Transit 2006-2014
Silnik: 2.2L Duratorq-TDCi (130PS) - Puma
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozładowujący się akumulator

alternator rok temu był regenerowany, nie pamiętam dokładnie ale ponad 14v ładuje bez różnicy czy obciążony czy nie. Akumulator padł, tzn nie umar bo naładowałem prostownikiem i myśle że by jeszcze dał rade. W każdym bądź razie kupiłem nowy. Zamówiłem kolejną kostke do stacyjki bo coś mi mówi że tam jest jakiś problem. Wygląda jak by tracił prąd w stacyjce w momencie kręcenia rozrusznika. Dzisiaj jeszcze posprawdzałem wszystkie przekaźniki i gniazda, wszystko ok, nic nie popalone, także ręce opadają.
Santi666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 13:57   #4
mr-dezter
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-05-2022
Skąd: RLU
Model: Transit
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Ładowanie Transit 2008

Witam,
Mam problem z Transitem 2.2 140KM z 2008 roku, mianowicie dzisiaj padł mi niespełna roczny akumulator. Po włożeniu drugiego lądowanie wynosi 12.2 na aku, a na kablach przy alternatorze 14.4. Nie swieci żadna kontrolka. Co może być nie tak?
Nie chce uwalić kolejnego aku. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
mr-dezter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 18:18   #5
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Odp: Rozładowujący się akumulator

Skoro na altku jest ok, a na aku nie to szukaj po kablach. Gdzieś styk, może prześniadziały, przełamany, uszkodzony kabel.
Wszystkie połączenia też do sprawdzenia.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 18:23   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Rozładowujący się akumulator

Przewody łączące alternator z akumulatorem oraz przewód masowy akumulatora są tak grube, że nie powinno być na nich żadnych spadków napięcia. A skoro są, to trzeba sprawdzić końcówki przewodów na ich zarobieniach (tam gdzie splot miedzianej linki jest zaciśnięty na końcówce), podłączenia do klem oraz przewodu masowego do masy.
Alternator daje w zasadzie prawidłowe napięcie 14,4V, myślę, że to mierzyłeś na wolnych obrotach. Na wyższych nie powinno przekraczać 14,6V.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.