Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2018, 07:02   #1
slawo255
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-12-2017
Skąd: PZ
Model: escape
Silnik: 2,5
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Czujniki parkowania

Witam wszystkich. Chciałbym dołożyć czujniki parkowania do mojego Escapa. Oryginalnie ich nie miał, nie ma nawet modułu i wiązki wewnątrz. Czy ktoś może przerabiał taki temat? Czy ze względu na koszty i stopień skomplikowania lepiej wstawić jakieś nie oryginalne, np. Valeo? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam

slawo255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2022, 14:37   #2
Krzysi3k5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2014
Model: Kuga (Escape) MK3
Silnik: 2.5 Hybrid
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Dołożenie czujników parkowania

Cześć,
Ściągnąłem Forda Escape 2020 w hybrydzie z USA.
Samochód lekko uszkodzony, typowa kanapka podczas korku (dostał w tył i sam kogoś uderzył). Do wymiany zderzaki, klapa tylna bagażnika.
Ale skoro jest już rozebrany to pomyślałem o dołożeniu:
- czujników tył,
- czujników przód,
- świateł przeciwmgielnych przód,
- świateł przeciwmgielnych tył (to obowiązkowe).

Czy jest do wszystkiego instalacja? Podejrzewam, że do tylnego przeciwmgielnego nie ma, a jak czujniki i halogeny przód?
Ktoś przerabiał?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-03-2022 o 17:07
Krzysi3k5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2022, 22:32   #3
czarny588
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2020
Skąd: Polski
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Witaj, udało ci się coś dowiedzieć odnośnie czujników parkowania ?
czarny588 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 15:09   #4
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Dokladalem a raczej uruchamialem taki pakiet w aucie klienta, była to wersja se z tylnymi ori czujnikami, instalacja PDC na przód i halogeny była, do halogenu tył oczywiście brak. Za jakiś miesiąc będę robił taki sam manewr tyle że w golasie SE bez modułów drzwi więc może nie być instalacji, przedni zderzak zostanie ori bez malowania, tył do wymiany więc będzie ori zderzak.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 17-04-2022 o 15:13
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 19:40   #5
czarny588
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2020
Skąd: Polski
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Właśnie płynie mi wersja se bez czujników za to z kamerą, i muszę jakoś wymyśleć czujniki (auto dla żony) pytanie na co zwrócić uwagę (gdzie znajdę te moduły lub kości ) lub z jakimi kosztami się liczyć w przypadku ich braku
czarny588 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2022, 09:55   #6
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Auto jest dosyć świeże i nie jest jeszcze zbytnio rozpracowane mimo że już dużo modyfikacji jest zrobionych.
Wszystkie SE jakie robiłem czyli 5 sztuk, były odpalane na przycisk i zawsze była instalacja do tylnego PDC, SE z modułami drzwi zawsze mają Tylne PDC, bez modułów nie miały. Tylne czujniki a bardziej koszyki można dołożyć bez wymiany zderzaka ale nie wygląda to idealnie, Nowa dokładka pod PDC ok 1300zl + czujniki używane po ok 100zl + wiązka zderzaka ok 350zl + używany moduł 250. Używane koszyki można wsadzić od mondeo i wtedy zderzak zostaje.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2022, 10:47   #7
czarny588
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2020
Skąd: Polski
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jest dosyć świeże i nie jest jeszcze zbytnio rozpracowane mimo że już dużo modyfikacji jest zrobionych.
Wszystkie SE jakie robiłem czyli 5 sztuk, były odpalane na przycisk i zawsze była instalacja do tylnego PDC, SE z modułami drzwi zawsze mają Tylne PDC, bez modułów nie miały. Tylne czujniki a bardziej koszyki można dołożyć bez wymiany zderzaka ale nie wygląda to idealnie, Nowa dokładka pod PDC ok 1300zl + czujniki używane po ok 100zl + wiązka zderzaka ok 350zl + używany moduł 250. Używane koszyki można wsadzić od mondeo i wtedy zderzak zostaje.

Super, a aktywacja systemu w forscanie? Napewno mam kamerę i na 99% odpalanie z kluczyka, a jak się przedstawia sytuacja z przodem? Też może być instalacja i tylko wiązka zostaje?
Jak już robić to myślę do porządku czyli wymienić odrazu dokładkę
czarny588 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2022, 11:11   #8
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Nie robiłem odpalanego na kluczyk, szczerze mówiąc widziałem takie tylko na licytacjach w wersji S. Tak jak pisałem za dużego rozeznania nie mam, 5 sztuk to za mało aby znać każdy niuans.
Z przodu czujniki są w dolnym grilu i są to koszyki zewnętrzne więc prosto można je dolozyc, reszta czujnikow w zderzaku w kolorze nadwozia. Zderzak od kugi st line ma to inaczej rozwiązane.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 18-04-2022 o 11:19
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2022, 12:45   #9
czarny588
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2020
Skąd: Polski
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dołożenie czujników parkowania

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie robiłem odpalanego na kluczyk, szczerze mówiąc widziałem takie tylko na licytacjach w wersji S. Tak jak pisałem za dużego rozeznania nie mam, 5 sztuk to za mało aby znać każdy niuans.
Z przodu czujniki są w dolnym grilu i są to koszyki zewnętrzne więc prosto można je dolozyc, reszta czujnikow w zderzaku w kolorze nadwozia. Zderzak od kugi st line ma to inaczej rozwiązane.

Kurde myślałem o czym innym i inaczej napisałem, oczywiście na 99% będzie odpalany na kluczyk.

A jak z wiązka i podłączeniem przodu masz jakieś rozwiązanie może? Autko będę miał za miesiąc, i będę kombinował. Pewnie będą jakieś pytania to chętnie je Ci zadam za jakiś % za pomoc.
Dzięki
czarny588 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 19:52   #10
pierogi
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 05-10-2021
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania (PDC)

cześć.
Posiadam escape 2017. Dołożyłem czujniki z przodu, boków i uruchomiłem Active Park Assist. Wszystko działa. Parkuje prostopadle i równolegle.
Mam tylko jeden problem. Nie słychać dźwięku który powinien być, kiedy znajdzie miejsce do parkowania- takie Ding-Dong Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o podpowiedź czy szukać rozwiązania w APIM czy PAM.
Dziękuję za wszystkie sugestie.
pierogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.