Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2022, 19:47   #51
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] teraz to Panowie zaśmiecacie temat. Skoro cytowanie jest złe to i zaśmiecanie jeszcze gorsze.

Nie to żebym się obawiał konkurencji, absolutnie, bo to nisza ze 100 razy mniejsza niż to co robię, ale gdyby ktoś się bardzo uparł i zapłacił odpowiednią kwotę to mu mogę zrobić coś takiego np. na urządzeniu M5Stack, do tego świecidełka jakie chce. Co do zakresu i ceny możemy się dogadać, ale tanio nie będzie. Sam sprzęt będzie kosztował 600+ zł, robocizna to już inna para kaloszy. Piszę to tylko żeby była jasność ile coś takiego może kosztować. Ludzie często szukają czegoś na siłę, niepotrzebnie, bo po pierwsze DPFa nie ma się co bać, jak się z raz nie wypali od czasu do czasu to nic mu nie będzie, a po drugie często najprostsze rozwiązania są najlepsze lub przynajmniej wystarczające. Co do DPF jak będziesz przerywał cykl za cyklem to szybko pokaże ci się tryb serwisowy (zależy od auta, już po 3 przerwanym cyklu dostaje się ostrzeżenie i komunikat o konieczności kontynuowania jazdy). Inna sprawa że przerywane cykle degradują olej silnikowy w wielu przypadkach, ale to też już inna historia. Z moją aplikacją nauczysz się kiedy następuje wypalanie (w przypadku Forda DW10F to wygląda tak: spokojna jazda - 100%, jazda powyżej 120km/h powyżej 90% odpalisz samodzielnie wypalanie). Ja jeżdżę 10 lat dieslami, do każdego napisałem sobie "DPF Info", a ostatnio postanowiłem udostępnić innym żeby mogli z tego korzystać, ale to aplikacja która powstała od zera a o jej jakość dbają odpowiednie testy, których obecnie jest prawie 4 setki i będzie pewnie znacznie więcej. Ponieważ zjada mi to dużo czasu nadal to nie chcę i nie robię tego za darmo w pełni.

Najtańsza opcja to kupić sobie iCar PRO, do tego Androida SBC + wyświetlacz albo dedykowany smartphone z Androidem 6+ (im nowszy tym lepiej bo nie wiem jak długo będę wspierał stare modele, a te będą z hukiem wylatywać ALE UWAGA NA WYBUCHAJĄCE BATERIE - OD ZIMNA / GORĄCA / ROZŁADOWANIA) i już masz dodatkowy ekran. A najlepsza opcja to stacja multimedialna z prawdziwym Androidem 12+ (choć nie wszystkie mogą działać prawidłowo czy obsługiwać sklep Google Play).

Jak macie więcej pytań to chętnie udzielę odpowiedzi.

DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2022, 11:23   #52
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

A masz jakiś podgląd jak by to wyglądało za takie durze pieniądze to też by było na oryginalnym wyświetlaczu



jeszcze jedno Powiedz mi ją mam silnik DW10F forda ale jak ustawie go w aplikacji to zaraz pokazuje wypalanie i temperatura ponad 1000 stopni i wszystko się pali na czerwono a jak ustawie BCFA to wypalanie jest przy 530stopni i spada zapełnienie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20221109_200706_DPF Info.jpg (82.0 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20221109_205626_DPF Info.jpg (80.9 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20221116_161639_DPF Info.jpg (81.2 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20221116_161718_DPF Info.jpg (79.6 KB, 35 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jacek,heser ; 17-11-2022 o 11:40
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2022, 12:32   #53
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Profil DW10F nie pasuje do tego silnika najwyraźniej, tym bardziej ten drugi.

Już pisałem że BCFA jest bardziej generyczny, ale testowany jest jak w opisie, tylko z konkretnym pojazdem (Turneo Custom..). Niestety nawet Ford nie ma jakiejś sensownej standaryzacji danych diagnostycznych u siebie.

Napisz maila z kodem silnika do mnie, spróbuję czegoś poszukać jak nie to wykonam zwrot zakupu. Z tych zrzutów ekranu też niewiele rozumiem, potrzebuję żebyś mi wysłał log diagnostyczny z aplikacji (w ustawieniach się to aktywuje, pojeździj trochę i potem mi to wyślij - tam jest taki przycisk do tego, najlepiej dla obu profili osobno). Gdybym miał takie auto do dyspozycji na testy to może byłbym w stanie wyłowić prawidłowe dane diagnostyczne dla tego konkretnego typu silnika, choć może coś ten log mi podpowie.

Co do zrobienia czegoś takiego na oryginalnym wyświetlaczu to zależy to od kilku rzeczy, ale pewnie taniej wyjdzie kupić inne auto ;-) Serio, zrewersowanie komunikacji MS/LS CAN bez gwarancji tego że da się coś konkretnego znaleźć. Ewentualnie jakaś dłubanina we wsadzie ICP czy tym module konsoli centralnej, ale teraz tam siedzi soft innego typu, to już nie ta liga grzebania w prostych wyświetlaczach czy telefonach typu Siemens s65 i / lub też samym ECU. To nie są proste rzeczy. Coś takiego tworzą entuzjaści którzy życia nie mają i nadmiar wolnego czasu albo tacy którym się płaci góry cebulionów lub tacy którzy wykradli know-how od producenta.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 12:14   #54
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Ja mam jeszcze pytanie w programie są podane dane o przebiegu i odległości od ostatniego wypalania temperatura a czy jest możliwość dodania jeszcze lini stan naładowania akumulatora w procentach w BCM bat_st_chrg w %
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 13:42   #55
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Możliwość może i jest, ale nie zamierzam tego zrobić. Raz że to wiedza bezużyteczna (tym zarządza BMS do jakiego poziomu ładuje akumulator, jak już jest słaby to wyłącza system S/S) a po drugie nie taki cel jest tej aplikacji. Do tego możesz wypróbować Forscana.

Tak czy inaczej rozważam dodanie odczytu stanu kontrolki MIL i ewentualnie kodów błędów, ale to będzie generyczne OBD2 a nie specyficzne implementacje dla danego auta.
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 14:52   #56
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Wiedza bezużyteczna to raczej nie, sam napisałeś że po niżej chyba 60% nie załącza SS i grzanie przedniej szyby a tak by było widać czy trzeba podładować akumulator i przy słabym akumulatorze wypalanie DPF też jest częściej niż normalnie gdzieś to czytałem

wysłałem ci logi tak jak chciałeś

Ostatnio edytowane przez Jacek,heser ; 24-11-2022 o 14:54
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2022, 14:54   #57
DPF-GPF-APP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2022
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy słabym akumulatorze wypalanie DPF też jest częściej niż normalnie gdzieś to czytałem
gdzie takie bzdury wypisują?
DPF-GPF-APP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 19:32   #58
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Witam. Do Transita 2.2Tdci 2015r jaka aplikacja wybrac do monitorowania DPF? Cos pod Elm 327
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2024, 21:52   #59
mondeś
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140kM
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: DPF Info - aplikacja do monitorowania filtra DPF

Witam,
w Mondeo 2.0 TDCI 2014 DW10C- aplikacja DPF Info z PRO + Vgate ICar Pro ustawiona zarówno na DW10F jak i na BCFA cały czas komunikat :ODCZYT NIE POWIÓDŁ SIĘ-NIEKOMPLETNY . O co chodzi?
mondeś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.