Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2022, 00:57   #1
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Question Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Witam wszystkich,
Zanim mnie wszyscy zjadą że nie szukałem - szukam pomysłu od prawie roku (w międzyczasie trochę się z tym pogodziłem). Zapisanych mam coś około 50 linków z różnych forum i do tej pory nie odkryłem gdzie leży problem.

Więc do konkretów.
Mondeo 2006 1.8 125km. Mam go prawie dwa lata i po zakupie miałem wrażenie że coś klekocze. Okazały się zużyte klapki. W tym samym czasie miałem problemy z dogrzewaniem się auta więc razem z wywaleniem klap wymieniony został termostat.

Od tamtej pory auto jest w niższych partiach obrotów bardzo mułowate i przyspiesza z trudnością. Jako ,że większość osób opisujące swoje problemy z klapami nie zauważyła zmian w dynamice po ich usunięciu, to też nie brałem pod uwagę klapek jako przyczyny.

Na pierwszy ogień poszły filtry (łącznie z paliwa) i zaslepilem EGR. Bez większych zmian poza tym że minimalnie z dołu lepiej wstawał i zapalił się checkGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczyściłem przepustnicę , Map sensor oraz kupiłem innego krokowca.

W tej konfiguracji jeździłem z pół roku i znowu naszło mnie na szukanie przyczyn. EGR odslepilem, wymieniłem świece,kable wn i cewke. Ostatnio kupiłem kompletnie nowy Map sensor zgodny z numerami marki Bosch.

Obecnie błędów na desce brak , zamrożonych ramek tez nie ma.

Odpala na ciepłym i zimnym, trzyma wolne obroty (po odpaleniu jakby lekko falują gdy jest na ssaniu powyżej 1100 obr.) Auto nie gaśnie. Jedynie ma okrutnego muła.

Aczkolwiek zdążało się ze jechał jakby "normalnie". Podczas jazdy autem lekko szarpnęło i dostawał mocy. Taki stan trwał kilka kilometrów i potem znowu tak jak wcześniej. Obecnie auto potrafi być dynamiczne podczas utrzymywania dość wysokich obrotów przy zmianach biegów. Przy niskim zakresie i zmianie biegów następuje zamuł po wbiciu biegu i dodaniu gazu. Powyżej 3 tys obrotów jazda na autostradzie nie sprawia większych problemów. Po zwolnieniu lub redukcji biegu zaczyna się szukania pasa startowego żeby się rozbujać na nowo. O ruszaniu ze świateł to już nie wspominam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ruszanie na szutrze, piasku nawet nie ułatwia (koła prawie nie buksuja xd)

Kolejna zastanawiajaca mnie rzecz to będąc na postoju dodając bardzo delikatnie gazu obroty rosną proporcjonalnie do poziomu wciśnięcia gazu ale do pewnego momentu tak jest(ok 1500obr). Jest miejsce do którego obroty dochodzą i zaczynają zwalniać mimo wciskania gazu dalej . Autem lekko wibruje i nagle jakby się coś odtykało i obroty wystrzeliwują do właściwego poziomy względem pedału gazu. Dzieje się tak niezależnie czy ciepły czy zimny. Rzadziej gdy dostanie mocniej po obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam na telefonie forscana tego płatnego. Sprawdziłem nim kilka rzeczy.
Tps pracuje w pełnym zakresie napięcia, wykrywa otwarcie przepustnicy.
Pierwsza sonda lata góra dół w pelnym zakresie. Druga ma wykres bardziej płaski ze spadkami co jakoś dłuższy czas (patrząc na wykres).
Map na wolnych obrotach pokazuje 38-46 kpa (ponad 50 z klimą). Po przegazowce cisnienie spada do 28+- a potem rośnie do 40+-. Stary czujnik pokazuje te same wartości jak i nowy. Gdzieś czytałem że wartości powinny być niższe niż mam ale wydawało mi się zawsze że przez brak klap cisnienie jest inne.

Na ten moment nie wiem co dalej sprawdzać. Polecono mi wtryski wyjąć i przeczyścić lub któryś z czujników (wału korbowego lub wałka rozrządu).
Ja powoli myślę że popełniłem błąd nie regenerując kolektora bo tak było taniej ...

Wdzięczny byłbym za propozycje gdzie szukać. Mogę wrzucić screeny z konkretnych parametrów z forscana na androida jeśli ktoś ma jakieś pomysły

Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 19:12   #2
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Hamownia i porównanie wyników z fabryką.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 09:42   #3
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Cytat:
Napisał zielon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hamownia i porównanie wyników z fabryką.
Dzięki za propozycję. Nie uważam jednak żeby hamownia coś pomogła bo auto nie jedzie. Mocy będzie mniej niż fabrycznie to na bank. Forscan według zużycia paliwa pokazuje 60-70km. Nie wiem na ile to miarodajna funkcja ale auto jest słabe. Były momenty ze było czuć że ma kolo 120km ale od wymiany cewki kabli i świec jest stabilnie słaboGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Póki co mam pomysł, że gdzie ciągnie lewe powietrze ale muszę zorganizować palacza z e-petem żeby układ sprawdzić bo zaczęło się jak mi kolektor ściągali do amputacji klapek.

No i może mi się uda dorwać klapki żeby przywrócić stan fabryczny. Różnymi autami już jeździłem i chyba te klapy po coś tam były. Nie chodzi mi o względy eko jak jest w przypadku egrów i dpfów a o dynamikę jazdy o mapy paliwowe. Bez klap mapa by musiała być na nowo zrobiona żeby dawka paliwa była odpowiednia. Tak przynajmniej mi się wydaje bo mechanikiem nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 14:31   #4
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

A nie pomyliłeś kabli wysokiego napięcia.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 19:06   #5
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Cytat:
Napisał Moreee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś czytałem że wartości powinny być niższe niż mam ale wydawało mi się zawsze że przez brak klap cisnienie jest inne.
Tak, odczyt z MAP powinien być niższy.
Brak klap nie wpływa na pomiar, bo czujnik jest przed nimi.

Zaślepiłeś sterowanie podciśnieniowe klapami?
Wysoki MAP może też oznaczać konieczność zainteresowania się luzem zaworowym.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 22:20   #6
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Zastosuj się do filmiku z yutuba, co prawda inny silnik ale będziesz wiedział czego szukać. : Jak sprawdzić szczelność dolotu e-papierosem? Diagnostyka dymem oraz sprawdzenie ustawienia rozrządu.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 21:44   #7
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Po dłuższej przerwie z braku czasu dopadłem się do kolektora. Założonemu pręt, tulejki i klapki (udało się tanio dostac)
W międzyczasie okazało się że wąż odmy (raczej jeszcze fabryczny) jest pęknięty. Został wymieniony a kolektor na nowych uszczelkach poskładany.

Odczyty z mapa się poprawiły do 30-33kpa ale auto dalej zamulone jak było. Macie pomysły gdzie dalej można sprawdzić?

Edit. Znalazłem stare posty użytkownika @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który miał podobne objawy u niego okazała się winna wiązka od czujnika położenia walków rozrządu. Sprawdzę u siebie kostkę jak wygląda ale bardziej chodzi mi czy ten czujnik pokazuje jakieś wartości na forscanie? U mnie jest cały czas LOW

Inna kwestia że czujnik może nie pokazywać błędu przy gorszym przepływie prądu tj rdzy ?

Ostatnio edytowane przez Moreee ; 09-08-2022 o 02:00
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2022, 22:03   #8
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Dzisiaj jedna rzecz mi się jeszcze przypomniała. Cewka była wymieniana ale na ciut inna. Ta która była w aucie miała numer 0 221 503 487. W sklepie z częściami powiedziano mi że takiej z boscha nie ma już i zastępuje się ją cewka z końcówka 485. Jak jeszcze zaraz po zakupie sprawdzałem to na liście kompatybilności było mondeo mk3 1.8. Już nie ma. Same cewki różnią się od siebie kolejnością podłączeń tj. 4 i 1 jak i 3 i 2 są zamienione góra/dół względem tej co była w aucie z numerem 487.

Od razu mówię że kolejność podłączenia jest taka jak opisuje cewka. Mam natomiast podejrzenie że cewka może być jednak winna mimo że wtyczka pasuje. Wedle stron ta cewka idzie do aut z mniejszymi mocami i pojemnościami jak 1.4 1.6. Mogę mieć rację?
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2022, 12:07   #9
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja mam jakiś tani zamiennik. getz 988f12029ab sprawdziłem, kupiona za60zł, podłączona normalnie według instrukcji dla mondeo 1,8 mk3.

Ostatnio edytowane przez zielon ; 10-08-2022 o 12:31
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2022, 15:35   #10
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Cytat:
Napisał zielon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja mam jakiś tani zamiennik. getz 988f12029ab sprawdziłem, kupiona za60zł, podłączona normalnie według instrukcji dla mondeo 1,8 mk3.
Tyle że Ty masz chyba jeszcze okrągłą wtyczkę. Od 2005 szły już te lekko kanciate kostki. Sam na początku kupiłem ngk na okrągłą wtyczkę. Musiałem odesłać i w motoryzacyjnym dobrali mi właśnie taką 485. Według wszystkich stron ta Kupiona przeze mnie cewka nie pasuje do mojego auta. Wtyczka jest taka sama ale układ wtyków jest minimalnie inny jak pisałem. Auto jeździ, odpala bez problemu , pracuje równo bez szarpał czy drgań ale mocy brak
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , kolektor ssący , obroty silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.