Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2023, 21:37   #21
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,733
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Cytat:
Napisał pacuro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wstawić te parametry
Tak
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2023, 06:34   #22
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,987
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

...

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 09-02-2023 o 06:35 Powód: Nie widziałem odpowiedzi kolegi nade mną :D
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2023, 21:09   #23
bukakalke
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 15-06-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Cześć, jestem zmuszony odświeżyć temat gdyż z moim DPF dzieje się coś co mnie zaczęło niepokoić. Mianowicie chodzi o to, że od kilku wypaleń DPF nie wypala mi się jak poprzednio do 0%(DPF_SOOT) a do 18-25% (DPF_SOOT).

Wcześniej wyglądało to tak, że DPF jak w zegarku zaczynał się wypalać w momencie gdy był zapełniony w 78% (wg. wskazań Forscan DPF_SOOT) i wypalał się do 0%.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że DPF zapełnia się do 83% (wg. wskazań Forscan DPF_SOOT) i wypala się do wspomnianych 18-25%(DPF_SOOT). Dystans między wypalaniami wynosił wcześniej 1400-1700 km, a obecnie jest to 800-1000km. Auto cały czas jest uzytkowane tak samo, paliwo lane jest zawsze na tej samej stacji (Orlen). Co mnie dziwi to przy rozpoczęciu wypalania przy 78% zawsze było czuć charakterystyczne "szarpnięcie" jakby na sekunde zdjąć nogę z gazu i na nowo go wcisnąć obecnie coś takiego nie występuje (pierwszy raz gdy tego nie było DPF nie wypalił się do 0%)

Ogólnie temperatury w trakcie wypalania są jak poprzednio bez zmian ~650 stopni przy jezdzie na drodze ekspresowej.

Czy ktoś miał coś podobnego w swojej foce? Czy traktować coś takiego jako usterkę? Słyszałem, że w DPF'ie w Fokach jest dodatkowy dotrysk paliwa do DPF (nie wiem czy to prawda, moje auto to Focus mk3 z 2013 roku 1.6 115 km) może coś stało się z tym dotryskiem i dlatego wypalania nie są tak efektywne? Błędów zero. Polecacie coś sprawdzić czy jeździć dalej i monitorować parametry?

W kwestii paramterów DPF_Load to jest ona mocno ruchowa czasem pokazuje 20, a po chwili 12, na ogół nie prakracza 40%, ale po wskazaniach blisko 40% potrafi za jakis czas pokazac 8% (tak było od momentu jak monitoruję wypalania forscanem)

Ostatnio edytowane przez bukakalke ; 18-02-2023 o 22:06
bukakalke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2023, 07:08   #24
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Cytat:
Napisał bukakalke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem, że w DPF'ie w Fokach jest dodatkowy dotrysk paliwa do DPF
Z silnikami 2.0 sa
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 06:53   #25
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Cytat:
Napisał bukakalke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem, że w DPF'ie w Fokach jest dodatkowy dotrysk paliwa do DPF (nie wiem czy to prawda, moje auto to Focus mk3 z 2013 roku 1.6 115 km)
w tym silniku nie ma żadnych dodatkowych dotrysków.
Cytat:
Napisał bukakalke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecacie coś sprawdzić czy jeździć dalej i monitorować parametry?
tak, ogólną kondycję silnika czyli wtryski, egr, kompresja, czujnik różnicy ciśnień itp. DPF na samym końcu.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 10:10   #26
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Ile masz nalatane na tym DPF? Może potrzebuje aby porządnie przedmuchać podczas wypalania.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 11:46   #27
bukakalke
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 15-06-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Licznik wskazuje 245 000 przebiegu auta (wszystko jest niby udokumentowane, auto z polskiego salonu poprzednio miało dwóch właścicieli, ale jednego użytkownika [handlowiec, który wykupił sobie to auto z firmy jako prywatne, bo wiedział co bierze]), od zawsze było użytkowane w trasach i teraz jest tak samo, w tygodniu robię max 20km w Warszawie (więcej nie mam potrzeby bo pracuje zdalnie) a reszta przebiegu to wypady na wieś ok. 150km z czego 100 km to ekspresówka. DPF monitoruje forscanem od co najmniej pół roku, w tym czasie nie przerwałem żadnego wypalania, jeżdżę raczej dynamicznie (prędkości na ekspresówce średnio to jakieś 130km/h, nie mulę auta na niskich obrotach staram się zawsze jeździć w zakresie obrotów 1800-2200), częściej to ja wyprzedzam niż jestem wyprzedzany, a jak widzę, że odbywa się wypalanie to staram się zapewnić mu do tego jak najlepsze warunki.

Autko pracuje pięknie równiutko, ma moc, bez problemu z trzema/czterema osobami i walizkami na pokładzie osiąga prędkości powyżej autostradowych przy wyprzedaniu. Ostatnio sprawdzałem turbo u znajomego mechanika stwierdził, że nie występują żadne luzy a samo turbo wygląda jak należy, nie widać też żeby kiedykolwiek było wymieniane, ani żeby było nadmiernie zaolejone - wszystko tak jak być powinno (delikatna mgiełka olejowa, która mało co wilży palec). Spalanie auta też w normie teraz na oponach zimowych komputer wskazuje spalania rzędu 4.9-5.3l/100km, monitoruje to też podczas tankowań i dystrybutor pokazuje przeważnie 0.2l więcej niż norma z komputera w aucie. Na oponach letnich przy wyższych temperaturach spalanie to jakieś 4.5-4.8l/100km.

Nie tyle martwi mnie wypalanie co 800-1000 km bo z tego co tutaj czytałem to jest to normalny wynik. bardziej mnie zmartwił ten spadek interwału o 600 km z "wypalania na wypalanie", nie było tam czegoś takiego, że wypalał się co 1500 km a potem stopniowo schodził sobie z interwałami o 50km itp. po prostu poprzednie wypalanie ~1500km, a kolejne już po ~900. Taka sytuacja utrzymuje się od 2-3 miesięcy czyli jakies 4-5 wypalań filtra.

Do EGR nigdy nie zaglądałem, ale niedługo będę robił olej i filtry więc poproszę mechanika, żeby tam zerknął. Na bieżąco w forscanie monitoruje też PID od otwarcia EGR i wygląda, że pracuje poprawnie - przy mocniejszym dodaniu gazu się zamyka, przy jeździe ze stałą prędkością powyżej 120km/h otwiera się do 98%, a w trakcie wypalania DPF jest cały czas zamknięty i otwiera się zaraz po zakończeniu procedury. Czujnik różnicy ciśnień w forscanie też wygląda jakby działał (120 km/h po równym 5-6 kPA, przy dodaniu mocno gazu potrafi skoczyć do 13-17 kPa, ale po wyrównaniu prędkości wraca do normy, na postoju to zależy są dni, że potrafi pokazywać 0,5 kPa, są dni że pokazuje 0,8 kPa)
bukakalke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 11:58   #28
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

Cytat:
Napisał bukakalke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka sytuacja utrzymuje się od 2-3 miesięcy czyli jakies 4-5 wypalań filtra.
poczekaj aż będzie letnie paliwo. U mnie: paliwo letnie - dload 0-2% w porywach na chwilę z raz czy dwa na 1200km do 4-5% i zaraz spada do 0-2%, dsoot do 70-77% i wypalanie.
Paliwo zimowe - dload wzrasta do 50% później skokowo do 80% i skacze pomiędzy 50-80% w zalezności od... nie mam pojecia, dsoot wzrasta do 85% i wypalanie ale nie do 0% jak przy letnim paliwie, ty do 22-11%, interwał troche krótszy, zamiast 1250-1300km, to ok 1000km.
Przebieg pond 275tys.km, ale mam na ukończeniu wtryski.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 12:22   #29
bukakalke
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 15-06-2022
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Parametry pracy DPF

O widzisz, nigdy nie pomyślałem, że może to być przez zimowe paliwo, faktycznie pierwszy raz DPF nie wypallił się do 0 jakoś na przełomie listopada i grudnia, a z tego co kojarzę to od połowy listopada wpadło zimowe paliwo na stacje. Wszystko wygląda w moim przypadku bardzo podobnie jak u Ciebie za wyjątkiem DPF_LOAD. Do EGR zajrzę tak czy siak, jeżeli mechanik będzie miał czas, wtryski póki co odpuszcze i poczekam na letnie paliwo.
bukakalke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.