Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2014, 21:18   #1
Jelcz92
ford::amateur
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Sam dodaje gazu, po spuszczeniu nogi z pedału co jest grane ?

Witam Szanownych Forumowiczów.

Proszę o pomoc. Posiadam Mondeo MK3 z 2001r 2.0 TDDI 115km, przebieg 195tyś, mam taki problem od kąt wymieniłem alternator (może to zbieg okoliczności) ale co odpalę auto obroty falują na luzie, zawsze tak miałem na zimnym silniku ale po przejechaniu 500m obroty się normowały, a teraz jak silnik rozgrzany dalej falują. Na forum czytałem już o falowaniu obrotów w tym silniku, ale moim głównym problemem jest to że np jeśli jadę na 5 biegu 65km/h spuszczę nogę z gazu to silnik porostu od 1100 do 1400 obrotów różnie, sam dodaje gazu, aż czuć po aucie jak ciągnie i tak na wszystkich biegach, i tak np dochodzi na 5 biegu do 80km/h i to jest tak jak wspomniałem w tych przedziałach obrotów. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania staje się to uciążliwe gdy samochód nagle sam przyśpiesza. Takie objawy zaczęły mi się po odebraniu samochodu od elektryka po wymianie alternatora. Koledzy jaka to może być przyczyna moich objawów czy alternator czy całkiem coś innego. ??

Nie jestem polonistą starałem się to napisać jak najjaśniej umiałem.

Jelcz92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 22:13   #2
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Sam dodaje gazu, po spuszczeniu nogi z pedału co jest grane ?

Ja mam co prawda TDCi ale przyczyna może być podobna - nawet możliwe, że odpowiedziałeś sam sobie na pytanie pisząc, że zaczęło się po wymianie alternatora. Ja jestem właśnie przed wymianą alternatora i liczę na ustąpienie objawów jak u Ciebie opisane w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Jak wymienię i wspomniane objawy ustąpią na pewno tam dodam taką informację dla potomnych. Znalazłem dzisiaj także taki post: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który także wskazuje na alternator. U siebie zdiagnozowałem usterkę alternatora z pomocą kolegów udzielających się w kolejnym moim poście [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Konkluzja: sprawdź napięcia na alternatorze tak jak ja to robiłem wg. tego wątku. Możliwe, że jeśli wymieniałeś alternator na używany to także na niesprawny. Ja właśnie stoję przed takim ryzykiem bo kupiłem używkę i liczę, że będzie sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 15:57   #3
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie

U mnie zmiana alternatora rozwiązała wszelkie problemy z falowaniem i przyspieszaniem
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2014, 23:41   #4
Jelcz92
ford::amateur
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sam dodaje gazu, po spuszczeniu nogi z pedału co jest grane ?

Za tydzień pojadę do elektryka z reklamacją (dał 3 miesiące gwarancji) , i dam znać co i jak.
Jelcz92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 11:03   #5
Joskuwa
ford::amateur
 
Imię: Kajetan
Zarejestrowany: 23-01-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie sam przyspiesza, falowanie obrotów

Cześć.
Pisze do was z problemem gdyż moje mondeo k3 z 2003r. Z silnikiem 2.0 TDCI samo przyśpiesza oraz falują mu obroty. Po podłączeniu komputera nie wykazuje ani jednego błędu. Wtryski były sprawdzane testem przelewowym i wszystko wyszło w porządku. Jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt iż na module sterowania pokazało się napięcie ponad 40V które zmieniało się między 40-43V. Czy może być to wina modułu ?
Joskuwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.