Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2022, 14:03   #1
Kirk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2011
Skąd: Tarnów
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Podczas otwierania drzwi pilotem opuszczają się szyby (czasami)

Dzień dobry,
Na wstępie dodam, że znalazłem na forum podobny wątek, ale z 2012 r. i dotyczący innego modelu więc się nim nie sugeruję.

Od kilku miesięcy mam problem związany z otwieraniem auta z kluczyka, dość często zdarza się, że auto nie reaguje za pierwszym wciśnięciem pilota na otwarcie drzwi, czasem załapie dopiero po kilku próbach. Dość często wraz z odblokowaniem zamka opuszczają się szyby pomimo, iż nie trzymałem pilota dłużej niż 3 sekundy.
Z zamykaniem bywa podobnie, dość często trzeba robić to kilkukrotnie.
Z drugim pilotem są te same objawy.
Co już robiłem:
- wymiana baterii w pilocie
- programowanie obydwóch pilotów i szyb
- wymiana mikrostyków w pilocie (przelutowałem wszystkie)
- wymiana obudowy pilota na zamiennik (przy okazji)

I teraz mam kilka pytanie czy jest możliwe niepoprawne zaprogramowanie pilota? Czy raczej pilot powinien się zaprogramować poprawnie albo wcale?
Czy jest możliwe, że przy takich objawach winny może być moduł po stronie odbiornika, tylko gdzie on się znajduje?
W poprzednim Focusie (MK1) moduł komfortu był pod nogami pasażera (za schowkiem) i pamiętam, że on odpowiadał za sterowanie szybami i zamkiem bo też coś przy nim operowałem lutownicą dawno temu, natomiast nie wiem gdzie w MK3 znajduje się ten moduł o ile on za moje problemy odpowiada.
Będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie w tym temacie.

Kirk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , pilot , szyby , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.