Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2022, 08:39   #1
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Witam,

Ford edge 2019 2.0, szczególnie na zimnym silniku, przy prędkości ok 40-50 km / h i przy małym dodawaniu gazu skrzynia tak jakby chciała wrzucić szybciej bieg, nie ma szarpania, ale jest takie nieprzyjemne wyprzedzające uderzenie, z zebranych do tej pory informacji zaproponowano mi:

- wymiana oleju
- aktualizację modułu PCM
- wyczyszczenie pamięci "adaptive learning"

Czy ktoś miał już taki problem w Edgu?

Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 14:00   #2
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów

Miałem u siebie delikatne szarpanie przy tych prędkościach o których piszesz. Aktualizowałem PCM, dolany olej (ponoć ma być 0.5L ponad stan). Było lepiej , ale nie zawsze. Po kilku adaptacjach skrzyni biegów dopiero udało się wyeliminować podszarpywanie. Teraz skrzynia chodzi tak jak powinna
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 15:46   #3
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

ok, dzięki, a jak te adaptacje robiłeś? Mówimy o wgraniu najnowszego softu czy jeszcze o czymś innym?
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 18:32   #4
FReon
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-05-2021
Skąd: Opatów
Model: Focus
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Mam podobne objawy przy skrzyni 8F40.
FReon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 20:05   #5
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

ok, miałem zmieniany olej kilka dni temu, jest znacznie lepiej, w czwartek mam aktualizacje PCM, dam znać.
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 10:36   #6
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Problem został rozwiązany przez aktualizację PCM oraz jazdę adaptacyjną.
zamieszczam biuletyn od forda:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2023, 18:23   #7
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

U mnie niby był soft zmieniany i jak szarpało tak szarpie dalej. Teraz gdy temperatura spadła jest jeszcze gorzej...
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 10:21   #8
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Cześć , w sumie to po zmianie softu wymieniłem też olej ok 8 litrów się udało wymienić i raczej ta wymiana pomogła, teraz jest naprawdę bajka, praktycznie nie czuć zmiany biegów.
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2023, 18:47   #9
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

Cytat:
Napisał Arek3000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie niby był soft zmieniany i jak szarpało tak szarpie dalej. Teraz gdy temperatura spadła jest jeszcze gorzej...
Odłącz EGR i pojeździj. Jestem na tym samym etapie ... no może troszkę dalej , bo zamowilem egr na wymiane. Mam nadzieje, ze pomoże. Jak nie , to programowo go usunę, bo jazda z nim to katorga. Tak szarpie , ze czasami nie wiem , czy to skopana droga , czy auto. jakkolwiek,sam myślałem ze powodom jest skrzynia , ale kilka dni jazdy bez EGR powoduje , ze zaczynam lubic to auto ...
Wyglada to tak , ze zmiana biegu zgrywa sie z ruchami Egr , co powoduje szarpnięcia większe , , dodatkowo spokojna jazda w okolicach 2000 rpm i tez mikro żabki i z czasem mam wrażenie coraz większe.
jeszcze napisze o adaptacji ... zrobić ją najlepiej na rozgrzanym silniku. ale dopiero jak sie uporamy z EgR, bo ... patrz wyzej .
ps. nie wiem co spieprzyli w 2019 roku , ale wiekszosc ludzi z problemami z tą skrzynią to 2019 rok

UPDATE.
wymieniłem EGR i zrobiłem jazdę próbna i hmmm ... musze troszkę więcej pojeździć. wymuszałem pewne prędkości , przy których coś się działo i wydaje się , że tego już nie ma. nie ma tego szarpanie. nie jest idealnie, ale jest lepiej.
rozebrałem, a raczej zniszczyłem stary EGR, żeby zobaczyć jak to działa. Więc jest to zwykły silniczek ze szczotkami dzialajacy w jednym kierunku na prąd aby otworzyć zawór a spowrotem zamyka go sprężyna dosyć mocna. Jest to kilka obrotów silniczka na otwarcie zaworu , gdzie wyjeżdża trzpień. sprężyna działa w drugą stronę zamykając zawór. mam nadzieje, ze to jasne. jest jeszcze magnetyczny czujnik. ruch silnika powoduje zmianę położenia magnesu , wiec daje to jakiś sygnał. tylko jaki?

co tu mogło się zepsuć ?
1. silniczek , to zawor bylby caly czas zamkniety, chyba ,ze lozyska ... to zawor sie nie zamknie.
2. grzybek zablokowany, niedomkniety, to by były przecieki spalin cały czas. nierówne obroty na jałowym.
3 czujnik pozycji, bo raczej ten czujnik magnetyczny nim jest. tu nie wiem , czy on ma pokazac tylko ,ze jest otwarcie, czy procentowa wartość, nie mam pojęcia i nie chce mi się patrzeć w schematy.
gdzies wyczytalem ,ze EGR dzialają miedzy 1 a 5V.
w zaworze znalazłem trochę pyłu ze szczotek. tak szczerze , to nie widze , zeby ten moj stary egr byl zepsuty ..... ide na jazdy probne.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 06-11-2023 o 13:20
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2023, 15:59   #10
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Skrzynia 8F35 zmiana biegów - poszarpywanie

No I dupa. Nadal szarpie , może troszkę mniej ale nadal irytuje. Następne jest czujnik ciśnienia Dpfe . W tej chwili na jałowym forscan pokazuje prawie 1.5v i chyba nie jest to poprawną wartość. Podobno na zamkniętym zaworze powinno pokazywać 1.1v . Samochod bez odpalonego silnika. Przydałaby się pomoc kogoś z edgem , aby odczytał parametr.
Ford edge . Forscan ---Pcm---dpfe....
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.