Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2023, 14:16   #11
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Pisałem nieraz, nóż w domu ma każdy, a jakoś nie ma za wielu chętnych co bawią się w chirurga na sobie, lub członku rodziny.

Nikt nie odsyła "do serwisu", tylko do ludzi którzy mają odpowiednie narzędzia.
Gwarantuję że serwis, jaki by nie był, nie ma, co najwyżej znają nr tel. do kogoś kto im to robi.

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
forscan nie jest mi obcy.
i co z tego, wydaje Ci się że

"Mam kabel, mam Forscan i wydaje mi się że mogę wszystko"

W zasadzie to możesz "prawie nic".

Idiotów, bo rzecz trzeba nazwać po imieniu, co włożyli obcy licznik do auta i zdziwili się jaki syf po tym został jest pełno.

Odpalisz licznik poza autem, na stole?
Wiesz jak się do tego zabrać?

Nie wiesz, to znajdź kogoś kto wie.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 14:52   #12
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem nieraz, nóż w domu ma każdy, a jakoś nie ma za wielu chętnych co bawią się w chirurga na sobie, lub członku rodziny.
Nóż nie służy do operacji chirurgicznych, tylko skalpel. Ale żeby nożem się posługiwać też trzeba się nauczyć. Jak ktoś nie miał od kogoś się nauczyć, to nie będzie umiał posługiwać się nożem. Obierania ziemniaków, czy krojenia chleba też trzeba się nauczyć (najlepiej od kogoś, kto już to umie, bo można sobie zrobić krzywdę). Ale na pewno się nie nauczy w stylu: "niech ktoś ci obierze ziemniaki", "oddaj chleb do pokrojenia temu, kto już to umie", a jak nie umie, to zadzwoni do tego co umie. I robi się łańcuszek ludzi wzajemnej adoracji.
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz jak się do tego zabrać?
Miałem nadzieję, że na forum się dowiem, lub chociaż uzyskam informację jakie są niebezpieczeństwa i uzasadnienie dlaczego tego nie robić.
Jak nie nauczę się tego w ciągu miesiąca, to mogę wymienić licznik za rok (jak już będę wiedział jak się do tego zabrać).

Ostatnio edytowane przez Gregs Wawa ; 04-02-2023 o 14:56
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 15:09   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nóż nie służy do operacji chirurgicznych, tylko skalpel.
Tyle że Ty nie masz skalpela, masz nóż.
Nie ma sensu dalej tego ciągnąć, kup co chesz, zepsuj, zamów usługę naprawy, będzie lepiej dla wszystkich.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 15:44   #14
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,734
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Masz właśnie nóż, a tu potrzeba skalpela, który tani nie jest. Nie warto brnąć w to samemu, bo wiedza też kosztuje. Nikt nie ma prawa mieć pretensji do innych, że za darmo nie chce komuś przypadkowemu, którego stan wiedzy początkowej jest nieznany, przekazać swoich doświadczeń, bo to jego samego kosztowało sporo czasu i pieniędzy. Jak się nie ma czasu i chęci szukania, to się płaci i już się ma.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 16:35   #15
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Jeszce wytłumaczcie mi Panowie po co jest to forum. Skoro wiedza jest kosztowna i nikt za darmo się nią nie podzieli.
Połowa z tych, którzy cenią swoja wiedzę zdobyła ją od innych (życzliwych) osób, które podzieliły się nią bezinteresownie.
Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się nie ma czasu i chęci szukania, to się płaci i już się ma.
W takim układzie szkoda czasu i oczu do przeglądania tego forum.
Dużo lepszym wyjściem jest GOOGLE, YouTube i Fora obcojęzyczne.
Pozdrawiam Fachowców co wiedzą, ale nie powiedzą (cytat z filmu Kiler)
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 17:18   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czasu i oczu do przeglądania
przychodzisz, chcesz "na gotowo i za darmo", a teraz opowiadasz głodne kawałki, że szukać po forum się nie chce
Pakiet wiedzy podstawowej dostałeś, reszta jest do odnalezienia we własnym zakresie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 18:37   #17
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pakiet wiedzy podstawowej dostałeś, reszta jest do odnalezienia we własnym zakresie.
Podstawową wiedzę, już mam ze szkoły. A na tym Forum nie uzyskałem żadnych konkretów, poza straszeniem prawem i enigmatycznymi śmieciami po wymianie licznika.
Nawet nie dowiedziałem się co robi fordowski licznik po osiągnięciu limitu przebiegu (ja Wam powiedziałem co robi fiatowski). Chociaż jest to wiedza ogólnie dostępna w każdym serwisie. A na Forum jest wyższym stopniem wtajemniczenia.
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę dobrego humoru i zadowolenia z siebie.
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 18:40   #18
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Wtrącę i ja swoje 5 groszy.
Znajdź wiedzę dotyczącą ogrywania lub modyfikowania aut na gwarancji na jakim kolwiek forum obojętnie jakiej marki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanów się kto zaryzykował by 3000-4000zl na kupno licznika do auta na gwarancji bez żadnego potwierdzenia że będzie to działać? Zaskoczę cię, właśnie dlatego ze zarabiam na tym pieniądze podjelem takie ryzyko.
Właśnie dlatego, ze my podejmujemy ryzyko finansowe i poświęcamy ogrom czasu na zgłębianie tematów których nikt nigdy nie testował bierzemy za to pieniądze.
Najprościej napisać mam forscana za 100zl powiedz jak to sobie zrobię sam....
Właśnie rozgryzłem temat nad którym siedziałem tydzień czasu po 14h dziennie, kolejne takie auto zrobię w 5h i uważasz ze mam teraz opisać na forum jak do tego doszedłem?
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 19:04   #19
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajdź wiedzę dotyczącą ogrywania lub modyfikowania aut na gwarancji na jakim kolwiek forum obojętnie jakiej marki
Jest takich przykładów wiele. Sam brałem udział na Forum Opla wspólnie z jednym Kolegą w projekcie tulejki do uszczelki smoka w silniku diesla 2.0. Uszczelka twardniała i puszczała "lewe powietrze" do pompy olejowej. W konsekwencji padała pompa , a głównym problemem było obracanie się panewek. Po kilku miesiącach na rynku pokazały się tulejki, gorszej jakości, ale robotę zrobiły. Radziłem koledze, żeby opatentował wzór, ale On jest pasjonatem i olał sprawę. Kolejny przykład Kolegi, który opracował aplikację na telefon do śledzenia wypalania DPF do tego samego silnika. Aplikację dostał prawie każdy z forumowiczów na zasadzie testów. Poza tym ten sam Kolega udostępnił odblokowane funkcje zegarów w Insigni.
Trochę tego jest. A jak zachowuje się licznik po osiągnięciu limitu kilometrów sam przetestuję i wszystkim podam efekt (bezpłatnie).
Pozdrawiam.
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 19:41   #20
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
licznik po osiągnięciu limitu kilometrów
zamiast pluć na forum, użyj głowy i rączek, wpisz w wyszukiwarkę mądre słowo, a odpowiedź sama się pojawi


Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podstawową wiedzę, już mam ze szkoły.
i pewnie dopiero co nabyta

takim "młokosom" dziś wszystko trzeba na tacy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.