Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2023, 07:31   #1
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Exclamation Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Witam,

Mam do Was pilny temat. Wczoraj coś mi w aucie poleciało ( nie wiem co). Ogólnie stało się to na trasie. Raz przyhamowałem, aby skręcić i usłyszałem metaliczny zgrzyt, jakby jakaś źle zasprzęglona zębatka czy coś. Później na postoju, na światłach wyskoczył mi komunikat o "Usterce silnika" i znikł. W pamięci wyświetlacza nie znalazłem odnotowania o tym. Dzisiaj, jak chciałem wyjechać, to przejechałem może ze sto metrów i znów zgrzyt (przy skręcaniu) i utrata sterowności.

Ktoś coś może podejrzewać, aby mechanika nakierować? Dzięki z góry.

BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 08:39   #2
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,575
Domyślnie Odp: [PILNE] Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Nie po to mechanik dostaje kasę (i kończył szkołę), aby go nakierować. Tak samo, jak malarza uczyć, używać wałka. Co innego jakbyś chciał to naprawić...
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 08:56   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,530
Domyślnie Odp: [PILNE] Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
utrata sterowności.
Utrata sterowności czy wspomagania?
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 17:17   #4
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: [PILNE] Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie po to mechanik dostaje kasę (i kończył szkołę), aby go nakierować. Tak samo, jak malarza uczyć, używać wałka. Co innego jakbyś chciał to naprawić...
Tylko tyle, że facet przebadał wszystko. Całe przednie zawieszenie, półosie, wahacze, amory, dwa razy się przejechał i niczego nie znalazł, tudzież nie miał tej sytuacji. Nawet dwumas mi sprawdził. Jutro dopiero podłączy komputer diagnostyczny, bo w międzyczasie dostałem na panelu informacje o "Usterce silnika" i komputer przestawił mi język i wszystko do stanu fabrycznego.
Dzisiaj już tego nie zdążył, bo i tak mnie wepchnął między innych, za co jestem mu mimo wszystko wdzięczny.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Utrata sterowności czy wspomagania?
Sterowności. Nastąpił zgrzyt i zaczęło mną bujać na lewo i prawo.

PS.
Jeszcze tylko jedno poza tematem. Czy komuś też po przebiciu 200k km auto wręcz zaczęło się sypać, czy ja zakupiłem jakąś trefną sztukę?

Ostatnio edytowane przez BlueCat ; 17-01-2023 o 18:56
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 18:00   #5
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Odświeżenie tematu, bo nie chce dublować, a sprawa PILNA!

Przez jakiś czas miałem teraz spokój. Wymieniłem dwumas + sprzęgło, do tego rozrząd, ale od paru dni mam coś takiego, że w momencie ostrzejszego skrętu (w prawo), powiedzmy, że przy zjeździe z S-ski, gdzie mam na liczniku ~70km zaczyna bujać autem, kontrola trakcji przez moment szaleje i do tego dochodzi dźwięk, jakby felga tarła o asfalt. Dzieje się to nieregularnie, więc osobiście zgłupiałem.
Gdy pierwszy raz mi się to zdarzyło, to pomyślałem, że po prostu droga była oblodzona lub na jakąś grudkę śniegu wjechałem, bo towarzyszył mi dźwięk takiego łupnięcia, ale dzisiaj to było ewidentne tarcie metalu o asfalt.

Sprawdziłem po tym opony na przedzie (tylne wymieniłem tydzień temu na nowe), ale nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy. Ciśnienie jest ok, stan bieżnika w miarę też, no już sam nie wiem, o co chodzi. Może mi druty popękały? Jeśli ktoś ma jakąś hipotezę lub spotkał się z tym, proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy grzać do wulkanizatora czy co.

Ostatnio edytowane przez BlueCat ; 08-02-2023 o 18:12
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 18:11   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,612
Domyślnie Odp: Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Ten dźwięk tarcia to pewnie ESC, jak był bardzo niestabilny to układ mógł zadziałać.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2023, 18:50   #7
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten dźwięk tarcia to pewnie ESC, jak był bardzo niestabilny to układ mógł zadziałać.
Pytanie zatem, dlaczego mi się to zaczęło włączać. Czy opony są już walnięte, czy co? W tym jednym punkcie na trasie, gdzie się to zazwyczaj dzieje, przejeżdżałem dziesiątki, o ile nie już setki razy, często nawet o te 10 km/h więcej i nigdy nie miałem podobnego problemu.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 13:23   #8
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 471
Domyślnie Odp: Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Odbiera nieprawidłowe dane np. uszkodzone wiązki, czujniki. Raz mi się coś takiego trafiło w W203. Wiem ford to nie jest. Uszkodzona była wiązka czujnika przyspieszenia.
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 16:42   #9
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Rozumiem. A orientujesz się, gdzie ta wiązka może być?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 07:32   #10
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 139
Domyślnie Odp: Zgrzyty, komunikat o usterce silnika i utrata sterowności

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten dźwięk tarcia to pewnie ESC, jak był bardzo niestabilny to układ mógł zadziałać.
Wiązki są raczej ok.
Dopowiem, że dwa dni temu sprawa się pogorszyła. Już przy znacznie mniejszej prędkości słyszę, metaliczny odgłos tartego metalu, dochodzący z lewej strony. Czasem wystarczy, że wjadę na rondo i już daje się to we znaki. Niedawno byłem na wymianie jednego z łożysk, może to one są już na wyczerpaniu, ewentualnie co jeszcze może być powodem takiego hałasu?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.