Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2023, 16:10   #1
Nexuu96
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-02-2023
Skąd: Toruń
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie AWD za wysoka temp. Czasowo wył.

Witam,
mam problem z moim Fordem Kuga II z 2013 roku. Mianowicie, gdy ugrzęzłem w śniegu to napęd zamiast włączyć 4x4 pokazał błąd "AWD za wysoka temp. Czasowo wył." i nie załączył kompletnie napędu tylnej osi. Miałem już tak kilka razy. Zaznaczę że temperatura na pewno nie była ani razu za wysoka bo występowało to takze od razu po włączeniu auta i wyjechaniu z garażu. Czy to wina jakiegoś czujnika temperatury, czy co tym steruje?
Z góry bardzo dziękuję za każdą sugestie lub odpowiedź!

Nexuu96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 15:32   #2
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: AWD za wysoka temp. Czasowo wył.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 23:39   #3
GaaD
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2011
Skąd: Inowrocław
Model: Mondeo IV // Kuga II
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008//2013
Postów: 3
Domyślnie AWD za wysoka temp. czasowo wył. błąd ABS i ESP

Cześć

Stałem się obecnie chyba nie do końca szczęśliwym posiadaczem Kugi z 2013 r. 2.0 TDCI 163 KM. Niestety po rejestracji, ubezpieczeniu i przejechaniu 20 km pojawia się błąd ABS ogólny ukł. hamulcowego, ESP i komunikat AWD za wysoka temp. czasowo wyłączony i wyłączeniu wspomagania ukł. ruszania pod górę.
Po odczycie błędów mam błąd czujnika ABS tylne lewe koło. Dokładnie to sam czujnik chyba nie zgłasza błędu ale nie pokazuje impulsów. Powoduje to blokowanie sprawnego prawego tylnego koła na zakrętach - ogólnie komp. głupieje bo czujnik chyba nie wywala błędu ale nie pokazuje prędkości. Odpiąłem zatem tylny lewy czujnik ABS i teraz świecą kontrolki ABS i ukł. hamulcowego ale nie blokuje kół. W poniedziałek/wtorek będzie wymiana czujnika ale:
1. sporo się naczytałem ale nikt nie zakończył i nie opisał jaki był finał gdy wymiana czujnika nie naprawiła problemu szukać w wiązkach? może piasta?

2. czy to normalne, że ten tylny dyfer tak delikatnie brzęczy? niby odgłos opon ale to wg. mnie dyfer nie opony, doczytałem o wymianie oleju ale konkluzja końcowa była: 'nie wiem jak w Kudze II w Kudze I się wymienia."

3. niestety mam przednią szybę po wymianie niby oryginał ale odnoszę wrażenie, że mocno szumi szczególnie przy mocniejszym wietrze czy to normalne w Kugach? To nawet nie szum typowy dla oporu powietrza ale jakby nieszczelna szyba i szczelinami świszczy.

Ogólnie na razie jestem trochę rozczarowany stary poczciwy Mondeo MK IV, który miał powędrować na długo odkładane naprawy musi nadal pojeździć a pomimo wieku komfort jakby większy.
Szukałem podobnych problemów na forum ale sporo zaczętych tematów jest nie dokończonych albo ucieka w dziwnych kierunkach nie koniecznie związanych z samym problemem.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi Wojtek.
GaaD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2023, 05:25   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,736
Domyślnie Odp: AWD za wysoka temp. czasowo wył. błąd ABS i ESP

Olej na pewno się wymienia, interwał 60 tys km bym przyjął.
Jak czujnik był sprawdzany, podmieniany na drugie koło? Może być problem z wiązką lub nadawaniem impulsów (piasta).

Ostatnio edytowane przez tomao ; 02-09-2023 o 05:27
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2023, 08:17   #5
maro18
FCP member
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Ostrava
Model: ka
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 76
Domyślnie Odp: AWD za wysoka temp. Czasowo wył.

Sprawdzenie czujnika jest proste, wymiana też i po problemie.
Czy ktoś widział jak wygląda filtr i olej w haldexie po 60 tys ??
Oczywiście ford nie zaleca wymiany bo muszą zarobić.
Dla świętego spokoju olej i filtr wymieniamy po 30 tys. i haldex działa jak nowy.
maro18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2023, 14:50   #6
GaaD
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2011
Skąd: Inowrocław
Model: Mondeo IV // Kuga II
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008//2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: AWD za wysoka temp. czasowo wył. błąd ABS i ESP

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej na pewno się wymienia, interwał 60 tys km bym przyjął.
Jak czujnik był sprawdzany, podmieniany na drugie koło? Może być problem z wiązką lub nadawaniem impulsów (piasta).
Dzięki za podpowiedź. Czujnik wymieniony. W piątek i tak już nie było szans na zakup. Ponieważ sam czujnik nie zgłaszał po resecie błędów to komputer głupiał i dyfer blokował prawe koło. Po odpięciu czujnika dało się jechać ale bez ESP i ABS. Dzisiaj po wymianie napęd i trakcja działa jak należy.

Olej będę wymieniał z tyłu jak i z przodu muszę tylko dokupić co trzeba.

Cytat:
Napisał maro18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzenie czujnika jest proste, wymiana też i po problemie.
Czy ktoś widział jak wygląda filtr i olej w haldexie po 60 tys ??
Oczywiście ford nie zaleca wymiany bo muszą zarobić.
Dla świętego spokoju olej i filtr wymieniamy po 30 tys. i haldex działa jak nowy.
Czytam i czytam u sam już teraz nie wiem czy Kuga 2 ma czy nie ma ten Heldex ale olej w tylnym dyfrze będę wymieniał.
GaaD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.