Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2023, 05:40   #1
Sedini
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 19-02-2019
Skąd: Lubań, pow.*lubański
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie ECU/BCM/wiązka - potrzebny elektromechanik

Witam.
Ford Mondeo MK4 2013 kombi lift
2.0 ecoboost 240KM
powershift

Panowie mam spory problem z moim mondeo. Historia zaczęła się jakieś 1.5 roku temu od sporadycznie wyskakującego komunikatu "funkcja pod górę niedostępna" towarzyszył mu czasami błąd ABS, ale zawsze problem znikał po ponownym odpaleniu samochodu.




Jakieś 2 miesiące temu po ruszeniu spod domu convers pokazał masę błędów:

-"funkcja pod górę niedostępna"

-błąd ABS

-brak połączenia z licznikiem (obroty pokazywał ale prędkości już nie. Na zdjęciu widać że cyfrowa prędkość jest 47km/h ale wskazówka leżała)

-ograniczenie funkcji przekładni

Szybko wróciłem pod dom gdzie sprawdziłem bezpieczniki/przekaźniki i popryskałem to wszystko sprayem do kontaktów. Po wykasowaniu błędów forscanem + kabel viaken wszystko wróciło do normy i komputer nie pokazywał żadnych błędów aż do ubiegłego piątku, kiedy to dojeżdżając do domu convers pokazał:

-"funkcja pod górę niedostępna"
-błąd ABS

-ograniczenie funkcji przekładni

-błąd połączenia z licznikiem

dodatkowo

-usterka silnika

Po zgaszeniu samochodu pojawił się dodatkowo:

-immobilaizer aktywny

Auto już nie odpaliło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeczytałem wszystkie tematy z podobnymi objawami i po sprawdzeniu akumulatora posprawdzałem/wyczyściłem przykręcone do ramy kable masowe i wyprułem wiązkę od ECU w poszukiwaniu uszkodzonych przewodów. Niestety nic nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o radę co jeszcze mogę zrobić ? Chciałbym sprawdzić zasilanie i masę na wtyczce, ale nie wiem które to przewody (przydał by się pinout)

forscan pokazuje jakby widział moduły, ale nie mógł odczytać DTC. Błędy widać na zdjęciach.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukam konkretnego elektromechanika który wie jak podejść do tematu. Auto jestem w stanie dostarczyć na terenie dolnegoslaska.
Bardzo proszę o namiar na kogoś znającego się na robocie.

Sedini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 18:13   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Problem z ECU/BCM/wiązka MK4 potrzebny elektromechanik

Masz zakłócenia na szynie CAN. Robiłeś coś ostatnio, usterki, naprawy ? czegokolwiek? kolizje?
Jak nie, to odpiąć wszystkie możliwe moduły i patrzeć kiedy ożyje. Zacznij od tego ABSu
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.