Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2009, 20:09   #21
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

U mnie ręczny działa po zabiegu jaki opisałem powyżej już prawie 2 lataGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 20:43   #22
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

u mnie jest podobnie reczny leci do samej gory ale jak powoli zaczne go zaciagac to lapie bardzo ladnie, czy problem bedzie lezal w tym samoregulatorze czy cos innego? sa jakies fotki z calego zabiegu rozbierania tunelu i wyginania tej blaszki? dodam ze kola mi sie nie grzeja, klocki w bdb stanie, tarcze rowniez, jak juz lapie to lapie rowno na oba kola, sprawdzone na stacji diagnostycznej
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:20   #23
g_elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

Czytając to widzę że wielu speców jest od tego ręcznego... to może mi ktoś powie, jak mógłbym zrobić "coś" z ząbkami... nie wiem czego to kwestia, ale ręczny w ogóle nie trzyma na ząbkach. Od razu spada na dół-jakby były wyślizgane... szczerze mówiąc to jest bardzo denerwujące... może ktoś pomoże ;(
g_elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:30   #24
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

Cytat:
Napisał g_elak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytając to widzę że wielu speców jest od tego ręcznego... to może mi ktoś powie, jak mógłbym zrobić "coś" z ząbkami... nie wiem czego to kwestia, ale ręczny w ogóle nie trzyma na ząbkach. Od razu spada na dół-jakby były wyślizgane... szczerze mówiąc to jest bardzo denerwujące... może ktoś pomoże ;(
Czy jak ciągniesz dźwignię hamulca do góry słychać przeskakiwanie zapadki po zębach, czy idzie zupełnie bez tego odgłosu?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:33   #25
g_elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

Czuć i słychać jak zapadka przeskakuje w dół... i zatrzymuje się całkiem na dole-czyli tak jakbym nie miał ręcznego...
g_elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:40   #26
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

Cytat:
Napisał g_elak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czuć i słychać jak zapadka przeskakuje w dół... i zatrzymuje się całkiem na dole-czyli tak jakbym nie miał ręcznego...
Wprawdzie pytałem o ciągnięcie dzwigni do góry, ale skoro słychać, jak zapadka przeskakuje przy ruchu w dół, to domyślam się, że do góry też. To wskazuje na wytarte ząbki, lub zapadkę, ale tego nie dowiesz się, jeżeli wcześniej nie dostaniesz się do mechanizmu i nie oglądniesz.
A i jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy duży opór czuć przy naciskaniu przycisku zwalniającego dźwignię hamulca?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:45   #27
g_elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

Hmm... właściwie to duży nie... Miałem już niedawno rozebrane ten cały tunel od wewnątrz oczywiście i widziałem tylko ząbki... nie wyglądają na strasznie powycierane... może to kwestia zapadki... tylko nie wiem jak sie do niej dostać...
g_elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:50   #28
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

Jeżeli przycisk zwalniający nie stawia dużego oporu, to prawdopodobnie sprężyna jest już zużyta i słabo dociska zapadkę, ale jeżeli ząbki nie są wytarte, to wskazuje, że wytarta jest zapadka, no chyba, że coś blokuje zapadkę i nie pozwala jej na dobre oparcie się o ząbki. Jedno jest pewne, bez rozebrania mechanizmu nie dowiesz się, co się naprawdę stało.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 21:53   #29
g_elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

No to widzę że czeka nie dłuuuga sobota przy tym... niestety w tygodniu brak czasu... Ale w sobote się z tym "rozprawie"...
g_elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 07:17   #30
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [MK3] reczny-jak naciagnąc?

g_elak od czego miałyby Ci się ząbki wyrobić. Przecież nie zaciągasz ręcznego wiele setki razy dziennie. Założę się, że problem jest tak jak pisał przedmówca w sprężynie. To pewnie jakaś pierdułka tylko trzeba rozebrać i oblukać co i jakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , hamulec ręczny , mk3 , mondeo mk3 , ręczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.